Pojemność półki na wino - jak dużą półkę na wino wybrać?

Pierwsze, co warto ustalić, ile wina chcemy przechowywać na danym stojaku. Na rynku można znaleźć stojaki małe, przeznaczone tylko na jedną butelkę, które są raczej ozdobą. Występują w różnych rozmiarach i niektóre są prawdziwymi dziełami sztuki. Nadają się na prezent lub na wizytę, gdy przyjdą znajomi. Gdy wybieramy większy model, możemy zmieścić więcej butelek i umiejscowić go na lub przy ścianie. W zależności od typu wina zmienia się też rozmiar butelki czy otworu, dlatego nie każdy typ wina zmieści się zawsze w standardowy otwór. Jeżeli nie pijemy często wina, warto wybrać regał z niewielką liczbą otworów. W przypadku koneserów i wielbicieli wina polecany jest większy regał. Trzeba wziąć to pod uwagę przed kupnem półki. 

Półka na wino - jaki materiał będzie najlepszy?

Na rynku można znaleźć stojaki z drewna lub metalu. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Metalowe półki są wytrzymałe i pozwalają utrzymać butelki na boku. Dzięki temu mamy pewność, że butelka nie będzie się przesuwać. Idealnie wpisują się one w nowoczesne wnętrza utrzymane w nieco bardziej surowym klimacie.

Drewniane półki lepiej się sprawdzają, jeśli są dobrze ustabilizowane. Jeśli chcemy, by służyły nam wiele lat, najlepiej wybrać model z grubszego drewna. Jeśli myślimy o drewnianej półce, warto kupić taką, która jest wykonana z drewna mahoniowego i jeśli chcemy zaoszczędzić, dolne regały mogą być wykonane z sosny lub innego miękkiego drewna. Drewno zaciemnia wnętrze, a jak wiadomo, butelki z winem najlepiej czują się w ciemnych przestrzeniach.

Półka na wino klasyczna czy nowoczesna? Jak dopasować półkę do wnętrza?

Innym ważnym aspektem jest styl stojaka na wino. Dobra półka dodaje każdemu wnętrzu prestiżu i elegancji. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór, gdyż w przeciwnym razie półka może szpecić nasze wnętrze. Lepszy gatunkowo materiał będzie dłużej cieszył nasze oko i służył nam na wiele lat. Projektanci prześcigają się w pomysłach na kreatywne rozwiązania. Spotkać można półki w regularnych kształtach, lecz prawdziwym kunsztem charakteryzują się stojaki o nietypowych kształtach i rozmiarach. Klasyczne drewniane, czy nowoczesne metalowe dopasowują się idealnie do wnętrza i pozostałych mebli. W zależności od miejsca, którym dysponujemy, możemy zdecydować się na półki wiszące na ścianie lub wolnostojące. Najważniejsze by półka spełniała nasze oczekiwania i dobrze wkomponowała się we wnętrze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup półki na wino?

Warto zapoznać się także z kilkoma ważnymi informacji, zanim wybierzemy idealną półką. Stojak powinien być ustawiony w miejscu, gdzie nie ma dużych wahań temperatury. Najlepiej umieścić wino w pomieszczeniach zaciemnionych, ponieważ zbyt duża ilość promieni słonecznych może zaszkodzić winom. Temperatura pomieszczenia nie może przekraczać 20 stopni Celsjusza, ponieważ wino może skwaśnieć. Ważnym aspektem jest także wilgotność powietrza. Jej poziom powinien wynosić między 65, a 80%. Dobra półka charakteryzuje się także odpowiednimi wgłębieniami, dzięki którym butelka nie przewróci się i nie zbije. Stabilność stojaka świadczy o jego wytrzymałości na wiele lat i dzięki temu będzie to zakup na długi czas. Wino powinno leżakować, by było idealnie do spożycia, dlatego ważne by otwory na butelki miały odpowiedni kąt.

Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, pozostaje nam tylko kupno stojaka. Pojawia się pytanie, gdzie warto szukać okazyjnych cen i dobrej jakości materiału? Jedną godną polecenia stroną jest https://www.wonder.pl/c/stojaki-na-wino. W swojej ofercie mają zarówno półki drewniane, jak i metalowe. Wśród tych drugich możemy znaleźć stojaki grafitowe, czarne, srebrne lub czarno-złote. Drewno natomiast ma swój niepowtarzalny kolor w zależności od jego gatunku. Do wyboru mamy mniejsze idealne na stół i większe pełniące funkcję szafy. Niektóre zaskakują swoją formą i wpasują się w nowoczesne wnętrze. Inne klasyczne są w kształcie komody lub beczki. Każdy koneser wina znajdzie idealny model dla siebie lub na prezent.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny