Zamgławianie pomieszczeń

Czym jest dezynfekcja, a raczej dezynsekcja w postaci zamgławiania?

Zamgławianie to jedna z najbardziej efektywnych oraz skutecznych metod na zwalczanie owadów. Dzięki dezynsekcji, jaką jest zamgławianie właśnie, można pozbyć się domowych insektów… raz na zawsze! W czasie zamgławiania, koncentrat biobójczy zmieszany z wodą rozprowadza się tzw. zamgławiaczem ULV. Jest to specjalistyczny generator mgły, który wykazuje dużą skuteczną na robaki. 

Zamgławianie ULV jest dużo bardziej efektywne i skuteczniejsze, niż jakakolwiek inna metoda usuwania owadów (np. oprysk szczegółowy). Dlaczego? Otóż, tego drugiego nie można rozprowadzać po całym mieszkaniu – a jedynie… punktowo. A to ostatecznie nie zapewnia nam 100 % skuteczności zastosowanego preparatu na dokuczające nam insekty w mieszaniu.

Dodatkowo, w oprysku ULV znajduje się o wiele więcej wody i preparatów insektobójczych – tym samym, taki generator mgły będzie też wykazywał większą skuteczność. Metoda, jaką jest zamgławianie na zimno, pozwoli również wytępić owady razem z ich jajeczkami czy larwami – a to uniemożliwi im dalsze rozmnażanie się. Zamgławianie nie jest oczywiście jedyną metodą dezynsekcji. Sprawdź także ten artykuł z informacjami, jak wygląda dezynsekcja.

Generator mgły ULV – dlaczego jest taki skuteczny?

Zamgławianie pomieszczeń ULV to dezynsekcja (nie mylić z dezynfekcja) skuteczna i pewna, ponieważ podczas wytwarzana się oprysku powstaje mała wielkość kropli. One mają zazwyczaj ok. 20 mikrometrów – przy czym mikrometr jest częścią milionową metra bądź tysięczna częścią milimetra. Kiedy pryskamy na owady korzystając z oprysku szczegółowego, to takie krople mają wtedy zazwyczaj ok. 200 mikrometrów. A więc, różnica jest ogromna!

Drobne krople, jakie uzyskuje się z generatora zamgławiania ULV, tworzą wówczas oprysk przypominający mgłę. Właśnie dlatego mówi się na urządzenie „generator mgły”, a metoda nazywa się zamgławianiem. Maleńkie krople wnikną w każdą szparę i szczelinę, a preparat owadobójczy błyskawicznie unieszkodliwia robactwo domowe! Zamgławianie na zimno działa szybko, ponieważ insekty szybko wchodzą w bezpośredni kontakt z taką mgłą.

Co najlepsze, mgła posiada właściwości kontaktowo-żołądkowe – a więc, osadza się na powierzchni i później zaczyna z nich odparowywać. Insektobójcze substancje zamknięte są zaś w mikrokapsułkach widocznych… tylko pod mikroskopem. Kiedy owad będzie miał z nią kontakt, pękną i przyklejają się (ich zawartość biobójcza) do owadów. Owad będzie następnie przenosił truciznę na inne owady i… w ten sposób wszystkie się wyeliminują! Śmieć insektów, jakie miały kontakt z substancją biobójczą, następuje zazwyczaj po kilku godzinach od momentu zetknięcia się z nią.

Warto wspomnieć, że kapsułki z biobójczą substancją pozostają na powierzchni zazwyczaj przez parę tygodni – dzięki temu, zamgławianie działa przez jeszcze długi czas po rozprowadzeniu mgły. Po upływie tego czasu, substancja ulega degradacji.

Zamgławianie na zimno

Na jakie robaki domowe będzie skuteczne zamgławianie?

Zamgławianie ULV najbardziej skuteczne będzie na:

  • mole,
  • pluskwy,
  • pchły,
  • prusaki,
  • wszy,
  • rybiki cukrowe,
  • karaluchy.

Najczęściej korzysta się z metody właśnie na pluskwy – zwłaszcza, że te insekty domowe ciężko jest wytępić jakąkolwiek inną metodą. Ich pożywieniem jest krew ludzka, więc niechętnie opuszczają zaatakowane już mieszkanie. Pluskwy często można przynieść do domu niemal z każdego miejsca – z hotelu, apartamentu, szpitala czy nie swojego domu. Można także przynieść je z pociągu, teatru, a nawet… autobusu! Niekiedy można je też „odziedziczyć” w używanych meblach – wersalkach, łóżkach czy narożniku.

Aby zwalczyć pluskwy raz i skutecznie, warto będzie zdecydować się na zamgławianie właśnie. To bowiem jest na nie najbardziej skuteczna i pewna metoda. Każda inna metoda będzie może i efektywna, ale jednocześnie… krótkotrwała. Z kolei mikrokapsułki wytwarzane podczas zamgławiania ULV podziałają na owady błyskawicznie i skutecznie – utrzymując się przez kilka kolejnych tygodni w mieszkaniu i… nadal działając!

Co ważne, zamgławianie może pomóc również wytępić owady podobne do np. pluskiew. Jednocześnie, nie zaszkodzi ludziom (również kobietom w ciąży czy astmatykom) bądź np. kotom czy psom w domu. Kiedy zostanie przeprowadzone zamgławianie, będzie można wrócić do mieszkania dopiero po osadzeniu się, wyschnięciu i przewietrzeniu się produktu z domu. Zamgławianie, wysychanie i wietrzenie powinno zająć około 3 godzin – przez ten czas, należy bezwzględnie opuścić mieszkanie. Co jeszcze ważniejsze – nie trzeba będzie wcale wyrzucać mebli, jak podczas stosowania… niektórych metod!

Czy zamgławianie skuteczne jest również na owady na zewnątrz domu?

Oczywiście, że tak! Zamgławianie na zimno można wykorzystać do pozbycia się na zewnątrz insektów takich, jak:

  • meszki,
  • mrówki,
  • muchy,
  • komary.

W przypadku komarów czy meszek, warto będzie podziałać wcześnie rano albo późnym popołudniem. Musisz dostosować porę do żerowania owadów. A więc, jak należy postępować?

  1. Usuń z miejsca zamgławiania wszelakie przedmioty należące do innych zwierząt czy do dzieci.
  2. Zakryj oczko wodne czy np. basen z wodą.
  3. Zamknij drzwi oraz okna domu.

Dzięki zamgławianiu ULV pozbędziesz się raz na zawsze uporczywych owadów, które chronią się np. w gęstych krzewach czy drzewach ogrodu.

Zamgławianie na zimno jest metodą zyskującą na popularności z roku na rok. Jest bardzo efektywnym sposobem na wytępienie naprzykrzających się owadów, więc ludzie chętnie się na zamgławianie decydują. Aby przeprowadzić dezynsekcję, należy zgłosić się po pomoc do wykwalifikowanej firmy. Wiedza, jaką posiadają pracownicy firmy dezynfekującej, zapewni skuteczność, efektywność oraz bezpieczeństwo metody. Dzięki przeprowadzonemu przez firmę zamgławianiu można zatem pozbyć się robactwa… raz na zawsze!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny