Jaki nabłyszczacz do zmywarki i jakie tabletki wybrać?

Zakup nabłyszczacza do zmywarki może przysparzać problemów jedynie z tego względu, iż na rynku dostępnych jest szereg tego typu produktów z różnych marek. W związku z tym trudno jest zdecydować, który będzie dla nas najlepszy. Warto najpierw przyjrzeć się swojej zmywarce i sprawdzić, czy interesujący nas produkt będzie odpowiedni dla naszego sprzętu.

Spośród wielu firm produkujących akcesoria przeznaczone do zmywania kilka wiedzie prym pod względem popularności.  Należą do nich między innymi: Finish, Somat, Klar, Frosh, Sunlight i Ludwik. Każda z marek oferująca płyn nabłyszczający do zmywarek posiada swoich zwolenników i od każdej oczekuje się przede wszystkim jednego – pozostawienia naczyń czystych i bez zacieków. To, jaki nabłyszczacz do zmywarki wybierzemy, jest naszą indywidualną decyzją i niezależnie, czy będzie to Finish, Klar czy inna marka, z pewnością efekt nieskazitelnej czystości naczyń będzie znacznie bardziej widoczny aniżeli bez jego użycia.

Opinie co do nabłyszczaczy są w większości pozytywne, ponieważ wielu użytkowników zmywarek nie wyobraża sobie mycia zastawy kuchennej bez takich środków - tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie idealnej czystości pod względem wizualnym. Są oczywiście osoby, które nie stosują detergentów typu nabłyszczacz do zmywarki, gdyż jest to jedynie praktyczny dodatek, a nie konieczność. Podobnie jest z samymi tabletkami. Istotna jest tu przede wszystkim zasada, iż zależnie od tego, jakich tabletek używamy, najskuteczniejsze będzie połączenie produktów tej samej marki. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dużym AGD.

Cena nabłyszczaczy raczej nie jest wygórowana. Średnio jest to kilkanaście złotych za 500 – 800 ml, czyli za ilość, która wystarczy nam na wiele myć. Pamiętajmy przy tym, że posiadając zmywarkę zwykle rzadziej myjemy naczynia i robimy to wówczas, gdy uzbiera się ich większa ilość. Stąd płyn nie będzie szybko zużywany, a tym samym cena mniej obciąży kieszeń.

Płyn nabłyszczający do zmywarek - jak używać i gdzie się wlewa preparat?

Sposób stosowania nabłyszczacza do zmywarki nie jest zanadto skomplikowany. Warto wiedzieć przede wszystkim, gdzie wlewać płyn i kiedy to zrobić. Prawidłowe zaaplikowanie preparatu jest bardzo ważne, gdyż tylko w ten sposób osiągniemy gwarantowany efekt.

Kwestia tego, gdzie się wlewa płyn nabłyszczający do zmywarek jest zależna od firmy i modelu naszego sprzętu. Zazwyczaj jednak miejsce na preparat jest obok tabletek czyszczących, na drzwiach zmywarki. Wskazany poziom produktu wyznaczony jest zwykle przez producenta sprzętu. Ułatwienie stanowi tu miernik płynu, dzięki któremu nie przekroczymy zalecanej ilości.

Nabłyszczacz do zmywarek może być używany zarówno za każdym razem podczas mycia, jak i okazjonalnie, np. w sytuacji, gdy spodziewamy się gości i chcemy, by nasze naczynia wyglądały nieskazitelnie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu mikrofalówki?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Nabłyszczacz do zmywarek może mieć formę proszku lub płynu. Jest bardzo skuteczny, sprawia, że naczynia są gładkie i lśniące.
Nabłyszczacz do zmywarek - popularne marki, opinie, ceny, skuteczność działania

Czy płyn nabłyszczający do zmywarek jest skuteczny?

Skuteczność płynu nabłyszczającego do zmywarek z pewnością potwierdzi wielu użytkowników, gdyż niezaprzeczalnie jego stosowanie przynosi widoczne efekty w postaci braku smug i zacieków. Inną kwestią jest natomiast to, czy warto regularnie używać nabłyszczaczy.

Nie ma konieczności każdorazowego stosowania płynu nabłyszczającego przed zmywaniem. Regularne używanie preparatu jest o tyle praktyczne, że nie musimy martwić się nieestetycznymi śladami po myciu, widocznymi szczególnie na szkle. Wycieranie smug ręcznikiem nie należy do najłatwiejszych zadań, stąd też nabłyszczacz jest po prostu wygodny i funkcjonalny.

Rezultaty dodawania płynu nabłyszczającego podczas zmywania zależą także od tego, jakie tabletki i jaki nabłyszczacz do zmywarki wybierzemy, ponieważ znaczenie ma tu przede wszystkim stosowanie produktów z tej samej marki np. Finish, Solar czy Forsh, które praktycznie nie różnią się pod względem ceny oraz składu.

ikona podziel się Przekaż dalej