Preparat na kurzajki – jak usunąć brodawki z ich pomocą?

Help4Skin – preparat na brodawki w aerozolu

To bardzo skuteczny preparat na kurzajki, jaki wykazuje się bardzo wysoką efektywnością. Użytkownicy twierdzą, że pozwala usunąć zmianę już za… pierwszą aplikacją! Dzięki preparatowi możesz całkiem wymrozić kurzajkę, aż do samego jej korzenia. Do zestawu dołączony jest aplikator, jaki pozwoli precyzyjnie nałożyć preparat na miejsce dotknięte zmianą skórną.

Warto dodać, że preparat do wymrażania kurzajek działa wg. metody Verrukill – dzięki temu zmiany wymrażane są bardzo szybko, a brodawka na stopach znika samodzielnie po około 10 dniach! Obszar, jakim traktowana jest skóra, pod wpływem zamrożonej pianki zrobi się biały. Przy korzeniu kurzajki na twarzy czy rękach pojawi się pęcherzyk, jaki ułatwi ostateczne odpadnięcie zmiany od zdrowej skóry. Jeżeli jednak zmiana jest większa, zabieg trzeba będzie powtórzyć za co najmniej 2 tygodnie.

Cena produktu to ok. 30 zł / 50 ml.

Lapis – Diabelski Kamyk do usuwania kurzajek w sztyfcie

Chociaż nazwa brzmi nieco groźnie, ten produkt jest bardzo skuteczny! Zawiera w swoim składzie azotan srebra i potasu – oba te składniki są wykorzystywane w leczeniu różnych zmian na skórze, zwłaszcza wywołanych przez wirusy. Nie bez powodu stosuje się je zatem w dermatologii! Zastanawiasz się, jak usunąć kurzajki na stopie? Lapis to bardzo bezpieczny i sprawdzony produkt, pomagający pozbyć się niechcianych brodawek raz na zawsze! Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z domowymi sposobami.

Za pomocą produktu możesz usunąć zarówno brodawki zwykłe, jak i kłykciny kończyste. Jego skuteczność potwierdzają zarówno lekarze, jak i bardzo zadowoleni pacjenci! Ten preparat na brodawki jest bezpieczny również dla dzieci, dlatego warto sięgać po leki na kurzajki tego typu (sztyft lub maść na kurzajki)! Usuwanie brodawek i usuwanie kurzajek jest naprawdę skuteczne.

Cena preparatu to ok. 20 zł / szt.

Vericaust – płyn na kurzajki

To skuteczny preparat na kurzajki, dzięki któremu kurzajka na stopie nie będzie już więcej stanowić problemu! Vericaust jest przeznaczony do usuwania brodawek zwykłych. Jeżeli jednak jesteś wrażliwy na kwas monochlorooctowy, pod żadnym pozorem nie powinieneś stosować płynu na twarz czy podrażnione miejsca albo okolice narządów płciowych! Ze względu na ryzyko podrażnienia, nie jest to dobry preparat dla dzieci.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, postaraj się nakładać płyn na kurzajki maksymalnie raz w tygodniu. Wykonasz to za pomocą szpatułki (np. drewnianej). Zachowaj przy tym szczególną ostrożność! Dlaczego? Otóż, Vericaust ma silne właściwości żrące – lepiej więc nie nakładać go bezpośrednio na zmianę. Posiadasz więcej kurzajek? Przetestuj najpierw preparat na jednej z nich – jeżeli nie nastąpi niepożądana reakcja, możesz kontynuować leczenie. A może zainteresuje cię także ten artykuł z domowymi sposobami na opryszczkę?

Cena produktu to ok. 22 zł / 0,5 ml.

Jaki preparat na kurzajki z apteki?

Undofen – krioterapia w aerozolu

To kolejny preparat do wymrażania kurzajek, który jest oparty dokładnie na tej samej metodzie, jaką stosują lekarze w profesjonalnych klinikach! Dzięki unikalnej technologii możesz zamrozić niechcianą kurzajkę zarówno na dłoniach, jak i na stopach. Produkt można stosować u dzieci powyżej 4 roku życia, a więc jest to preparat dość wszechstronny! Należy oczywiście pamiętać przy tym, aby aplikator wykorzystać jednorazowo, a także nie dotykać go gołymi dłońmi – można bowiem zarazić skórę wirusem, którego przecież chcemy się… pozbyć! Usuwanie brodawek i usuwanie kurzajek jeszcze nigdy nie było takie proste.

Preparaty na kurzajki na stopie
Najlepsze leki i preparaty na kurzajki – opinie, ceny, porady

Dzięki preparatowi zamrozisz kurzajkę po sam jej korzeń! Pamiętaj, że przez zamrożenie zmiany na pewno pojawią się pod nią małe pęcherzyki (niewidoczne jednak dla oka) – dzięki temu, brodawka samoistnie odpadnie w przeciągu 2 tygodni.

Cena produktu to ok. 46 zł / 50 ml.

School – spray do usuwania kurzajek

Jest to produkt, jaki potrafi bardzo skutecznie usunąć zmiany na skórze w postaci kurzajek i brodawek. Do jego składu wlicza się m.in. propan oraz izobutan, jakie przyspieszają proces usuwania niechcianych kurzajek. Jest to kosmetyk nie medyczny, ale bardziej pielęgnacyjny – mimo to, aktywne składniki sprayu pomagają w walce z kurzajkami w świetny sposób! Spray ten zamraża kurzajki, a po ok. 2 tygodniach odpadają one samoistnie.

Podobnie, jak w innych preparatach zamrażających brodawki, należy sprayem psikać prosto na kurzajkę. Pojawią się pod nią po jakimś czasie pęcherzyki, przez które zmiana odpadnie od zdrowej części skóry. Jeżeli brodawki są jednak nieco duże, czasem trzeba będzie poprawić zabieg jeszcze dwa albo nawet trzy razy.

Cena preparatu to ok. 68 zł / 80 ml.

Duofilm – płyn na kurzajki

To preparat na kurzajki, które umieszczone są na powierzchni zdrowej skóry w postaci odstawiających guzków. Duofilm jest środkiem keratolitycznym, będącym połączeniem kwasu mlekowego z salicylowym. Kwas mlekowy odpowiada za zniszczenie zmienionej tkanki kurzajki, a także hamuje proces rogowacenia naskórka. Kwas salicylowy z kolei złuszcza, rozpulchnia oraz zmiękcza rogowaciały naskórek. Płyn nanieść trzeba na brodawkę za pomocą pędzelka.

Warto dodać, że preparat ten jest całkowicie bezpieczny również dla dzieci – pod kontrolą lekarza możesz stosować go zatem nawet u dzieci powyżej… 2 roku życia! Nie ma również żadnych przeciwwskazań do stosowania go w okresie ciąży czy karmienia. Wystarczy, ze zaaplikujesz go raz dziennie i… kurzajka na stopie zniknie! Produkt przeznaczony jest do leczenia zarówno brodawek zwykłych, jak i podeszwowych.

Cena produktu to ok. 18 zł / 15 ml.

Wartix – środek zamrażający kurzajki

Zastanawiasz się, jak usunąć brodawki? Wartix, podobnie jak część jego wymienionych wyżej poprzedników, wykorzystuje metodę wymrażania. Dzięki swoim właściwościom może więc pomóc w pozbyciu się niechcianych zmian na skórze. Płyn zamrażający należy aplikować bezpośrednio na brodawkę – dzięki temu dostanie się aż do jej korzenia (i to w zaledwie 10 sekund!). Mało tego, preparat posiada mechanizm samoczynnego odmierzania dawki, a więc nie będziesz mieć problemów z jej podaniem na kurzajkę. Zazwyczaj jedna aplikacja wystarcza, chociaż duże kurzajki potrzebują ok. 2 lub 3 zabiegów, aby wymogły odpaść. Pamiętaj przy tym, że jedną kurzajkę zamrażać możesz tylko 4 razy! Pamiętaj również, aby oczyścić aplikator po zastosowaniu – najlepiej przy pomocy załączonego do zestawu gazika czyszczącego.

Należy pamiętać także o tym, że nie każdy może stosować leki na kurzajki w postaci Wartix. Otóż, nie sprawdzi się on na osoby:

- poniżej 4 roku życia,
- chore na cukrzycę,
- mające problemy z krążeniem,
- posiadające zapalenie skóry.

Cena tego produktu to ok. 35 zł / 35 ml.

ikona podziel się Przekaż dalej