Najlepszy odkurzacz

Dobry odkurzacz - czyli jaki?

Producenci odkurzaczy zapewniają nam całą paletę wyboru. Możemy przebierać wśród mnogich funkcji, różnej kolorystyki czy wyglądu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy zweryfikować swoje podstawowe oczekiwania względem nowego urządzenia. Jeżeli nie mamy doświadczenia w temacie warto poczytać poradniki zakupowe na stronie homelook.pl Na rynku są dostępne standardowe odkurzacze, których głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru kurzu, jak i takich, które pozwolą na mycie podłóg lub dywanów (modele wodne lub piorące). Kupując nowy sprzęt można zwrócić też uwagę na wygląd. Jeśli do przechowywania odkurzacza nie ma za wiele miejsce w domu lub mieszkaniu, dobrym wyborem może okazać się model pionowy, który idealnie dopasuje się do wyższej, ale nie szerokiej szafki. Zarówno odkurzacze standardowe, jak i pionowe, oferują całą gamę cech produktowych, spośród których można dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Jednym z podstawowych kryteriów przy podejmowaniu decyzji będzie wybór spośród odkurzaczy workowych lub pojemnikowych. Te pierwsze powodują konieczność zakupu dodatkowych worków, które należy regularnie wymieniać, tuż po zapełnieniu się tego, znajdującego się w urządzeniu. Z kolei często jako atut tych odkurzaczy, wskazywany jest fakt higieniczności i bezkonfliktowego usuwania nieczystości. W przypadku modeli pojemnikowych (bezworkowych) wszelkie zanieczyszczenia zbierane są w oddzielnej przestrzeni. Po jej zapełnieniu, należy ją opróżnić np. do kosza. Nie generuje to dodatkowych kosztów, natomiast powoduje konieczność samodzielnego opróżniania (choć najczęściej - bezstykowego) zebranego kurzu i niekiedy przedostania się szkodliwych substancji na zewnątrz odkurzacza, podczas wysypywania.

Istotnym parametrem jest także moc silnika. Im mocniejszy, tym oczywiście lepiej. Należy jednak pamiętać, że jest to element, który decyduje o poborze prądu. Można przy tym zwrócić uwagę na klasę energetyczną - od A do D (choć skala sięga jeszcze dalej, bo do G). Sama moc silnika będzie decydująca, jeśli chodzi o ilość zbieranego kurzu.

Mocny odkurzacz

Gdzie kupić odkurzacz?

Jeśli dokonamy już wyboru idealnego dla nas modelu, staniemy przed wyborem miejsca zakupu. Przed tym, należy zawsze i bezwzględnie pamiętać o sprawdzeniu w Internecie opinii o konkretnym modelu. Wszelkie fora i media społecznościowe są doskonałym źródłem informacji od samych użytkowników. W opiniach doskonale wskazywane są wady i zalety odkurzacza, który zamierzamy kupić. Warto wspomnieć tutaj chociażby o takiej stronie jak Homelook, gdzie możemy znaleźć niesponsorowane rankingi i rzetelne recenzje wszelkich sprzętów użytku domowego. Z całą pewnością warto zajrzeć na ich ranking odkurzaczy: https://homelook.pl/7-najlepszych-odkurzaczy-2018-roku/ znajdziecie tam kilka polecanych modeli wraz z informacjami w jakim sklepie można odkurzacz najtaniej kupić.

A będąc już przy Internecie, należy dodać, że jest to najlepsze miejsce do zakupu sprzętu. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że mamy możliwość dużo większego wyboru, niż w sklepach stacjonarnych. Tu znajdziemy wszystkie modele, które są w ofercie danego producenta. Dodatkowo zyskujemy czas i co najważniejsze - pieniądze. Oferty internetowe są przede wszystkim dużo lepsze i tańsze w porównaniu do tych, prezentowanych w tradycyjnych sklepach, a dodatkowo wysyłka jest często darmowa. Dodatkową korzyścią, o której nie można też zapominać jest możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość. W ciągu 14 dni, bez podania przyczyny, sprzęt może zostać zwrócony do sklepu. To sprawia, że takie zakupy są bezpieczne i komfortowe.

Zakupy online

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny