Preparat na kleszcze – specyfiki odstraszające kleszcze

Skuteczne repelenty dla ludzi

Mugga Extra Strong - to najskuteczniejszy środek przeciw kleszczom, na komary, muchy, meszki, a także insekty egzotyczne, co jest istotne dla ludzi, wyjeżdżających w tropiki. Spray na kleszcze zawiera aktywną substancję 50 % DEET – związek chemiczny, który na ciele człowieka paruje i oddziałuje na receptory czuciowe pasożytów, odstraszając je. Spray jest skuteczny przez około 8 -9 godzin, a z organizmu ludzkiego usuwany jest wraz z moczem w ciągu 24 godzin.

Spray na kleszcze powinien być rozpylany z odległości 20 cm, na odsłonięte części ciała. Należy unikać spryskiwania oczu i ust. W razie dostania się środka do oczu, należy szybko przemyć je czystą wodą. Twarz chronimy przed ugryzieniem pasożytów, używając dłoni, które uprzednio nim spryskaliśmy. Mugga Extra Strongnie jest odpowiednim środkiem dla dzieci do 12 roku życia oraz dla kobiet w ciąży. Unikamy używania sprayu na rany oraz stany zapalne skóry. Cena repelenta wynosi około 22,50-30 zł, za pojemnik 75 ml. Specyfik dostępny jest w aptece stacjonarnej i internetowej. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o insektach.

Naturalne środki przeciwkleszczowe dla dzieci

Ochronę przed kleszczami zapewnimy najmłodszym, stosując naturalne środki, które nie będą negatywnie działać na organizm maluchów. Ukąszenie kleszcza może stać się przyczyną niebezpiecznych chorób. Do skutecznych specyfików, które możemy zaaplikować dzieciom, należą:

  • HIT SPRAY – jest preparatem, zawierającym naturalne olejki roślinne, między innymi olejek miętowy i eukaliptusowy. Zapach specyfiku odstrasza kleszcze oraz działa odstraszająco na komary, zabezpieczając dzieci przed skutkami ugryzień. Spray nanosimy na skórę i na ubrania dzieci, które skończyły 1 rok życia, omijając dłonie, bowiem nasze pociechy często wkładają palce do buzi. Spray jest polecany wszystkim osobom, które spędzają czas na powietrzu. Spryskujemy się nim co 6 godzin Cena za 100 ml specyfiku to około 11 zł. HIT SPRAY dostępny jest w aptece.
  • AEROZOL 100 P – to zapachowy specyfik, zawierający charakterystycznie pachnące olejki oraz korzystny dla skóry d-panthenol. Areozol może być używany przez całą rodzinę, również przez dzieci. Spryskuje się nim skórę, a wydzielający się pod wpływem ciepła zapach, skutecznie odstrasza kleszcze i komary. Poza tym preparat ma korzystny wpływ na kondycję skóry. Musimy zachować ostrożność w aplikowaniu środka, w przypadku uczulenia na któryś ze składników aerozolu. Za 75 ml zapłacimy około 20 zł. Maści na kleszcze przeznaczone są do miejscowego nakładania na skórę, z pominięciem twarzy. Specyfiki przeznaczone są dla dzieci, powyżej 1 roku życia oraz dla osób dorosłych. Skuteczny preparat przeciw kleszczom, ma także działanie pielęgnujące i łagodzące podrażnienia.
  • AROX – krem na komary i kleszcze dla dzieci – to specyfik odpowiedni dla dzieci, od 1 roku życia. Maść zabezpiecza przed ukąszeniem kleszczy i komarów przez około 8 godzin. Małym dzieciom nie smarujemy nią palców rąk. Środek uaktywnia się po kwadransie. Możemy aplikować maść nawet 3 razy dziennie - u dzieci powyżej 10 roku życia. Za preparat na kleszcze w kremie, w pojemniku 50 ml, A może zainteresuje cię także ten artykuł z domowymi sposobami na mrówki?
Spray na kleszcze dla ludzi oraz dla zwierząt, czyli polecany środek przeciw kleszczom i jak stosować preparat na kleszcze
Najlepszy preparat i spray na kleszcze - 6 najlepszych specyfików

Preparat na kleszcze - dla psów i kotów

Krople dla psów

Advantix Spot-on – skuteczny roztwór do zwalczania kleszczy i pcheł, w postaci kropel. Prawidłowe ich podanie polega na wyciśnięciu z załączonej pipety preparatu – bezpośrednio na skórę psa, między łopatkami. Skład jednej pipetki o pojemności 0,4 ml to imidakloprid oraz permetryna na kleszcze. Podanie jednorazowej dawki zabezpieczy psa na 4 tygodnie. Kleszcz u psa przenosi choroby, które wymagają długiego leczenia, nie zawsze z pomyślnym rokowaniem. Dzięki zastosowaniu preparatu, każdy kleszcz u psa zostanie zabity w ciągu doby od chwili podania. Po tym czasie wystarczy wyczesać sierść pupila, by pozbyć się zatrutych pasożytów.

Advantix Spot-on jest skutecznym zabezpieczeniem nawet po zmoczeniu sierści. Przy częstym kontakcie psa z wodą, np. w czasie wakacyjnego pobytu nad jeziorem, konieczne będzie ponowne zaaplikowanie roztworu, jednak nie częściej niż raz na tydzień. Wykąpanie psa, z zastosowaniem szamponu, powinno nastąpić przed podaniem preparatu na kleszcze, najlepiej po upływie tygodnia.

Preparat na kleszcze jest przeznaczony wyłącznie dla psów. Nie powinniśmy nanosić kropel na skórę szczeniąt do 7 tygodnia życia. Nie jest przeznaczony dla kotów. Może się zdarzyć, że zwierzę, po podaniu środka, zareaguje zmianami uczuleniowymi na skórze lub problemami trawiennymi i neurologicznymi, które wywołuje permetryna na kleszcze u psów bardziej wrażliwych. Niepokojące objawy powinny szybko ustąpić. W czasie kontaktu z kleszczobójczym środkiem należy używać rękawiczek ochronnych.  

W sprzedaży dostępne są produkty Advantix Spot-on firmy Bayer dla psów małych, średnich i dużych. Cena preparatu wynosi:

  • 26,80 zł za krople dla psów 10-25 kg (pipeta zawiera 2,5 ml środka leczniczego).
  • Za 4 pipety po 1 ml kropli, dla psów o wadze od 4 kg do 10 kg, zapłacimy 75,90 zł.
  • Preparat dla piesków do 4 kg w postaci 4 pipet po 0,4 ml kropli kosztuje 69,90 zł.

Kleszcz u kota – skuteczny spray przeciw kleszczom

Vet-Agro Fiprex spray – jest kleszczobójczym środkiem, umożliwiającym zwalczaniekleszczy i pcheł, zarówno u kotów, jak i psów. Kleszcz u kota jest groźnym roznosicielem chorób, więc zastosowanie skutecznego środka pozwoli pozbyć się zagrożenia. Spray wykazuje natychmiastową eliminację pasożytów, które są zabijane do 48 godzin, od chwili zastosowania środka.

Preparat ochroni domowe zwierzęta przed kleszczami przez 3-5 tygodnie. Środek jest podawany przy pomocy dozownika na skórę kota lub psa. Opakowanie 250 ml wymaga naciśnięcia pompki 1-2 razy, by zaaplikować konieczną dawkę. Mniejsze opakowanie – 100 ml – wymagają naciśnięcia pompki dozownika około 6 razy. Skuteczna i bezpieczna dla zwierząt dawka preparatu to 1,5 do 3 ml.

Spray działa drażniąco na drogi oddechowe i jest niebezpieczny w razie połknięcia, więc używajmy preparatu z dala od dzieci i innych zwierząt. Jest także toksyczny dla środowiska wodnego oraz jest niebezpieczny dla pszczół, więc przy stosowaniu preparatu należy zachować ostrożność. W razie dostania się do oczu, należy szybko przemyć je wodą. Ze względów bezpieczeństwa Vet-Agro Fiprex spray przechowujemy szczelnie zamknięty, w miejscu suchym, z dala od źródła ognia. Cena za opakowanie sprayu, o pojemności 200 ml, wynosi 56,99 zł. Za opakowanie 100 ml zapłacimy 34,90 zł.

Pamiętaj, że…

W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się stanu zdrowia, koniecznie wybierz się jak najszybciej do lekarza! Powyższe porady są tradycyjnymi, domowymi metodami leczenia, a nie popartą badaniami naukowymi wiedzą medyczną. Stosowanie ich nie może być zatem alternatywą dla skorzystania ze standardowych usług medycznych i konsultacji lekarskich!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny