Skuteczne środki na mrówki w domu i ogrodzie

Jak pozbyć się mrówek? W sklepach aż roi się od przeznaczonych do tego środków w różnej formie. Najlepiej sięgnąć po te najbardziej uniwersalne, które nie tylko zabijają mrówki mające z nim bezpośredni kontakt, ale unicestwiające całe gniazda. Dobrym przykładem jest preparat na mrówki w domu i w ogrodzie marki Bros w formie proszku. Możesz wysypać nim ścieżki mrówek lub rozpuścić go w wodzie i dokładnie spryskać trasy i gniazdo. Mrówki wybierają ziarenka proszku i zanoszą go do gniazda.

Zupełnie inaczej działa środek marki Effect. Jest to środek na mrówki, karaluchy i prusaki, idealny do zastosowania w ogrodzie. Jest to preparat o działaniu kontaktowym, co oznacza, że szkodnik ginie chwilkę po zetknięciu się z nim. Mrówki nie zdążą zanieść go do gniazda, ale przemyślnie rozsypany na ścieżkach, w miejscach, gdzie mrówki przechodzą, pozwoli na zlikwidowanie znacznej części robotnic. Stosowanie go w domu nie ma większego sensu – nie zlikwiduje gniazda całkowicie, więc nie jest rozwiązaniem problemu. Cena obu preparatów waha się w granicach 25 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pułapce na myszy?

Preparat na mrówki w domu

Zwalczanie mrówek w domu może być trochę trudniejsze, ponieważ nie wszystkie preparaty nadają się do zastosowania w pomieszczeniach. W tym wypadku proszek nie zawsze jest najlepszym wyjściem – może się przedostawać pod panele lub po prostu roznosić po domu. Nie mogą go zastosować właściciele psów czy kotów, które mogą próbować rozsypanej na podłodze substancji.

Preparat na mrówki, który pozwala na skuteczne pozbycie się mrówek z domu i jego otoczenia, a także najlepsze środki i skuteczność
Najlepszy preparat na mrówki - przegląd skutecznych środków do zwalczania mrówek

Dlatego preparat na mrówki w domu najczęściej ma formę płynu. Dobrym przykładem jest ANT STOP Mrówki marki Substral. To środek do zwalczania mrówek w wygodnej butelce z rozpylaczem, bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych. Jego wada jest taka, że musisz wiedzieć, gdzie znajduje się gniazdo mrówek i tam go rozpylić, ale to zazwyczaj można rozpoznać po zwiększonej aktywności insektów w jakimś rejonie. Warto także rozejrzeć się, czy wokół nie ma innych gniazd satelickich. Jeśli ich nie zniszczysz, problem mrówek będzie powracał. Cena butelki o objętości 750 ml to 30-35 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z domowymi sposobami.

Jak się pozbyć mrówek – domowe sposoby

Zwalczanie mrówek możesz przeprowadzić nie tylko za pomocą chemicznych środków, możesz także zdecydować się na naturalny sposób. Domowe sposoby na mrówki zakładają bardzo podobny schemat jak zastosowanie proszku – rozsypany środek jest zbierany przez owady, które zanoszą go do gniazda i giną podczas jego jedzenia.

Tak działa proszek do pieczenia lub boraks. Oba preparaty możesz po prostu wysypać w pobliżu gniazda lub na szlakach, którymi chodzą mrówki. Aby je zwabić, możesz wymieszać proszek do pieczenia z żółtkiem ugotowanego jajka. Mrówki chętniej będą go zbierać.

Naturalny sposób, jak pozbyć się mrówek

Naturalne sposoby możesz wykorzystać także po to, by po prostu odstraszyć insekty. Skuteczne środki na mrówki to nie tylko te, które zabijają kolonię, lecz także takie, które nie dopuszczają do jej zagnieżdżenia się. Może ci się przydać do tego cynamon. Mrówki nienawidzą jego zapachu, skutecznie je odstrasza. Cynamon może posłużyć ci za wysypanie granicy, przez którą mrówki nie mogą przejść. To dobry sposób, jeśli wiesz, którędy zazwyczaj dostają się do domu. Jeśli są to na przykład drzwi balkonowe lub wentylacja, musisz wokół nich rozsypać cynamon. Dla mrówek będzie to nieprzekraczalna granica.

Dobrym sposobem na preparat do zwalczania mrówek jest odstraszanie ich zapachem. Te małe szkodniki podobno nie znoszą zapachu pomidorów. Wystarczy położyć obok gniazda kilka liści pomidorów, by mrówki zaczęły się ewakuować. Niestety, działanie domowych sposobów może trochę potrwać, zanim zauważysz, że mrówki zniknęły.

ikona podziel się Przekaż dalej