Wiązanki komunijne

Bukiet z konwalii

Wiązanki komunijne dla dziewczynek to tradycyjny element ozdobny. Szczególnie ważny podczas sesji zdjęciowej po uroczystości. Najbardziej popularne są bukieciki z konwalii. Te delikatne kwiatki pojawiają się mniej więcej w tym samym czasie, w którym organizuje się uroczystości komunijne. Ze swoimi drobnymi kwiatami i masywnymi liśćmi właściwie nie potrzebują żadnego innego przystrojenia. Dlatego tak dobrze nadają się do bukietów.

Konwalie, uznawane za rodzaj dzikich lilii, są tak jak te ostatnie symbolem niewinności. Poza tym stanowią charakterystyczny wiosenny akcent w stroju komunijnym. Dobrze komponują się zwłaszcza ze skromną wersją sukienki i delikatną opaską lub wiankiem.

Z konwalii można też robić dekoracje sali czy kościoła podczas uroczystości komunijnych. Jest to bowiem najbardziej tradycyjna ozdoba na tego rodzaju święto.

Ceny tego kwiatka rosną w maju, jest on tak naprawdę dostępny wszędzie i na każdą kieszeń.

Bukieciki komunijne z innych kwiatów

Najlepszą alternatywą dla bukiecików z konwalii są bukiety z różyczek. Mogą to być większe róże, z dodatkowym przystrojeniem z gipsówki albo niewielkie różyczki np. przeplatane niezapominajką.

Z gipsówki można zresztą robić zarówno samodzielne bukieciki jak i wianki komunijne. Żywe róże nie nadają się do tak dowolnego komponowania, za to świetnie wyglądają w wiązankach komunijnych.

Wianek z żywych kwiatów jako ozdoba do komuni, a także najpiękniejsze wiązanki, bukiety i wianki komunijne dla dziewczynki
Wiązanki i wianki komunijne, czyli kwiaty na komunię, najpiękniejsze modele, rodzaje oraz gatunki kwiatów

Wiązanki z żywych kwiatów to podstawowa ozdoba na to święto. Raczej odradza się używanie bukiecików ze sztucznymi kwiatami. Na zdjęciu może nie będzie to widoczne, ale podczas uroczystości może zwrócić uwagę uczestników.

Inne kwiaty komunijne, nadające się do bukietów, to przede wszystkim lilie, margerytki i gerbery. Wiosną mamy w czym wybierać, dlatego dobranie odpowiednich wiązanek komunijnych nie powinno być dużym problemem.

Dla dziewczynek ubranych w bardziej wytworne, ozdobne stroje dobrym dopełnieniem będzie bukiet równie ozdobny, z kilku różnych gatunków roślin. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowe ozdabianie bukiecików delikatnymi, białymi piórkami.

Wianki komunijne

Opaski komunijne

Zgodnie z obyczajem dziewczynki podczas komunii powinny mieć włosy przystrojone w jakiś sposób. Najczęściej są to wianuszki lub opaski wokół całej głowy. Czasami ozdobę umieszcza się tylko wokół koku.

Opaski komunijne dla dziewczynek są robione najczęściej na gumce, na drucie lub na przepasce z plastiku. Żeby materiał lepiej pasował do eleganckiej sukienki opaska jest owinięta np. atłasową wstążką.

Można też osadzić ozdoby na przepasce z koronki lub na białej wstążce.

Najczęściej używany rodzaj opasek komunijnych, to wsuwane przepaski z ozdobą ze sztucznych kwiatków. Najlepiej dobrać je tak, żeby pasowały do kwiatów komunijnych, które dziewczynka będzie miała w bukieciku. Różyczki lub inne kwiaty umocowane na opaskach mogą być uformowane z przezroczystego lub półprzezroczystego materiału, albo z różowego lub białego usztywnianego płótna. Innymi ozdobami, które dobrze sprawdzają się na opaskach są perełki lub białe koraliki. Mogą być przyszyte do przepaski pojedynczo lub uformowane we wzory.

Wianek z drobnych koralików dla dziewczynki komunijnej, a także najpiękniejsze wianki i bukiety na komunię dla dziewczynki
Najpiękniejsze wiadnki i wiązanki komunijne, czyli najpiękniejsze kwiaty oraz modele, rodzaje wiązanek na komunie

Wyjątkowo ładnie wyglądają też perełki zamocowane na drucikach do opasek komunijnych. Naśladują one konwalię, gipsówkę lub inne drobne kwiatki.

Opaski komunijne nie mają jednolitych cen. Znajdziemy proste ozdoby za kilkanaście złotych i profesjonalnie wykonane przez modystkę za 80-90 zł. Z pewnością te ostatnie będą wyglądały dużo bardziej efektownie. Wybór zależy więc od tego ile możemy wydać i jak będzie to pasowało do całości stroju. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, jak się ubrać na komunię?

Żywe wianuszki

Zamiast opaski możemy ozdobić głowę komunijnej dziewczynki wiankiem z żywych kwiatów. Zaletą wianuszków jest to, że mogą być wykonane z tego samego rodzaju kwiatów co bukieciki. Najlepiej jeśli są zrobione z konwalii lub z gipsówki. W niektórych pracowniach kwiaciarskich znajdziemy jednak duży wybór innych kwiatów do wianka. Czasami warto wybrać ten bardziej zielony. Nada on całemu strojowi bardziej wiosennego i świeżego charakteru i dobrze skontrastuje z bielą sukienki.

Wianek z żywych kwiatów jako ozdoba do komuni, a także najpiękniejsze wiązanki, bukiety i wianki komunijne dla dziewczynki
Wiązanki i wianki komunijne, czyli kwiaty na komunię, najpiękniejsze modele, rodzaje oraz gatunki kwiatów

Wianki komunijne lepiej wyglądają kiedy są zrobione z drobnych kwiatków. Oryginalnym pomysłem jest natomiast obfity wianek, który będzie zakrywał dużą część czoła. Szczególnie polecane dla dziewczynek drobnych, o delikatnych rysach. Duże kwiaty zwykle poleca się dorosłym kobietom, wysokim i o wyrazistej urodzie. Dlatego nie można przesadzać z tego typu ozdobami u dzieci.

Rodziców mogą odstraszać ceny wianuszków z żywych kwiatów. Potrafią kosztować około 80 zł. Nic dziwnego, jest to rękodzieło wykonane na zamówienie. Jednak warto zapłacić taką cenę za wyjątkowy wygląd dziewczynki w tym wyjątkowym dniu.

Kwiaty jako element dekoracji

Uroczystości komunijne wiążą się z wystrojem kościoła, a także sali lub mieszkania, w którym odbywa się przyjęcie po uroczystości. Jeżeli mamy wpływ na rodzaj dekoracji, to dobrze będzie postawić na kwiaty komunijne. Najlepiej żeby korespondowały z tymi, które dziewczynka ma w wianku lub bukieciku.

Gipsówka jako kwiatek dekoracyjny może doskonale spełniać rolę głównej ozdoby lub dodatku do bardziej wyrazistych kwiatów. Tak jest też w przypadku wiązanki używamy różyczek, margerytek i oczywiście wszechobecnych konwalii.

Jeżeli zamierzamy ozdobić stół wazonem, to mogą się w nim znaleźć większe kwiaty. Na przykład dobrze będą wyglądać duże róże, białe lilie i podobne do nich kalie. Ze względu na charakter święta stawiamy na jasne kolory. Najciemniejszym kolorem w bukiecie, wianku i dekoracjach powinna być zieleń. Oprócz białych kwiatków dopuszcza się zwłaszcza różowe i jasnoniebieskie. Obok małych gipsówek w bukietach mogą się znaleźć błękitne niezapominajki.

Wiązanki i wianki komunijne decydują o tym jak odbierany jest cały strój. Dzięki dopracowaniu takich szczegółów dziewczynka będzie wyglądała ładnie i odpowiednio do uroczystości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny