Co wstawić do salonu pełniącego funkcję sypialni?

Wybór wcale taki mały się jest, zwłaszcza że można wybierać pomiędzy bardzo zróżnicowaną ofertą mebli. Najpopularniejsze z nich to narożniki, sofy oraz wersalki, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Warto więc przyjrzeć się ich zaletom i wadom oraz temu, co może się sprawdzić najlepiej i w jakiej sytuacji. Każdy z tych mebli posiada funkcję spania, a więc może służyć zarówno do relaksu w dzień, jak i do snu w nocy.

Narożnik z funkcją spania do salonu

Jednym z popularniejszych wyborów ostatnich lat wśród klientów jest narożnik z funkcją spania. Jest zarówno bardzo stylowy, jak i praktyczny, ponieważ najczęściej zapewnia on dość dużą powierzchnię snu i relaksu, gdy się go rozłoży. Można przejrzeć narożniki w sklepie online meblobranie.pl, by sprawdzić, jak obecnie wygląda wybór na rynku, zarówno jeżeli chodzi o styl, jak i konstrukcję. Oczywiście należałoby zwrócić uwagę na takie kwestie jak choćby materiał wykonania czy wymiary. Narożniki zazwyczaj zajmują więcej przestrzeni, nie są więc najlepszym wyborem np. do małych salonów. Ich funkcjonalność jest jednak większa, posiadają pojemną skrzynię na pościel, a często i inne dodatkowe możliwości.

Sofa do salonu – kiedy się sprawdzi?

Sofy do narożników są bardzo podobne, odróżnia je jednak fakt, iż nie mają dodatkowego szeląga. Mogą występować w różnych stylach, kolorach i wymiarach, a więc łatwo dopasować je do aranżacji pomieszczenia. Kiedyś sofy nie posiadały funkcji spania, jednak to się zmieniło i jak najbardziej mogą one służyć także jako łóżko. Mają pojemną skrzynię na pościel, a jeżeli chodzi o wymiary materaca, tutaj bywa z tym różnie, w zależności od modelu. Warto zwrócić też uwagę na to, z czego wykonane jest siedzisko i oparcie, ponieważ często po rozłożeniu, każda ze stron sofy ma inną miękkość. Warto również zwrócić uwagę na sposób rozkładania sofy, aby przy każdorazowym użyciu nie rysowała podłogi. Sofę można wstawić od każdego wnętrza i niemalże w każdym układzie aranżacyjnym.

Wersalka czy nadal praktyczna w salonie?

Z wymienionych trzech najpopularniejszych mebli z funkcją spania, wersalka prezentuje się niestety najmniej korzystnie. Po pierwsze wymiarowo zazwyczaj jest mniejsza niż narożnik czy nawet sofa, przez co powierzchnia spania także do dużych nie należy. Nadaje się do spania okazjonalnego, ale jeżeli ma nam służyć za pełnoprawne łóżko, może być niewygodnie. Wersalki są też zazwyczaj wykonane ze słabszej jakości materiałów, choć ich wygląd i styl znacznie się poprawiły względem tego, co było kiedyś. Dobrze sprawdzają się w niewielkich kawalerkach czy w pokojach młodzieżowych, z racji tego, że jest to mebel bardzo kompaktowy. Obecnie zresztą coraz mocniej zacierają się różnice między sofami i wersalkami, przez co ich funkcjonalności stają się coraz bardziej podobne.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny