Kursy online do nauki języka włoskiego

Kursy online powinny być pierwszym wyborem wszystkich, którzy chcą uczyć się języka włoskiego. Co prawda nauka w domu przybiera postać nauki „na własną rękę”, niemniej taki kurs oparty jest na programie nauczania, który krok po kroku pozwala przechodzić na następujące po sobie poziomy umiejętności językowych. Z pewnością jednym z lepszych kursów online jest Busuu – jest to propozycja niedroga i dostępna na poziomach od A1 do B2. Pozwala więc opanować język włoski w stopniu komunikatywnym. W ramach subskrypcji uczeń ma dostęp do przeszło 200 lekcji o przeróżnej tematyce. Drugą platformą, która udostępnia wręcz genialne materiały do nauki włoskiego jest BUKI! Co prawda nie jest to typowy kurs, a raczej korepetycje z języka obcego. Niemniej doświadczeni nauczyciele dysponują wieloma ciekawymi materiałami, które z przyjemnością udostępniają swym studentom. Na stronie internetowej BUKI szybko i łatwo można znaleźć odpowiedniego nauczyciela zarówno dla osoby początkującej, jak i doświadczonego adepta języka włoskiego.

Aplikacje mobilne do nauki języka włoskiego

W czasach wszechobecnej cyfryzacji, nie sposób nie wspomnieć o aplikacjach mobilnych, które są przydatne przy nauce języka włoskiego. Plus takiej formy nauki jest taki, że można poznawać nowe słówka lub sformułowania niemal wszędzie i zawsze – niezależnie czy w drodze do pracy lub szkoły, czy też podczas zakupów w markecie. Telefon towarzyszy przez cały czas niemal każdemu, a wraz z nim – potężne narzędzie do nauki. Warto polecić aplikację Duolingo. Jest to propozycja darmowa, pomagająca w poznaniu zeróżnych, krótkich sformułowań, które w życiu codziennym są najczęściej wykorzystywane. Ciekawą funkcją jest możliwość zdobywania punktów za udzielanie poprawnych odpowiedzi, co dodatkowo motywuje do dokładności i staranności.

Platformy e-learningowe i społeczności

Platformy e-elearningowe są względnie świeżymi zdobyczami kultury. Najprościej ujmując są to serwisy internetowe pomagające w nauce – zawierają wszelkiego rodzaju lekcje, zadania, filmiki i tym podobne materiały edukacyjne. Przykładem takiej platformy jest etutor.pl, która umożliwia dostęp do wielu materiałów z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do połączenia internetowego!

Filmy i zasoby multimedialne

Nieocenionym źródłem materiałów do nauki są wszelkiego rodzaju filmy, piosenki, podcasty i inne zasoby multimedialne. Świetnym przykładem jest chociażby serwis YouTube, na którym z łatwością można znaleźć dedykowane uczniom włoskiego kanały. Należy zresztą polecić tego typu sposób nauki, ponieważ pozwala na osłuchanie się z językiem, co jest niezwykle istotne z perspektywy akcentu i wymowy. Tym bardziej, że język włoski jak już wspomniano jest dźwięcznym, więc dojście do poziomu zaawansowanego wymaga wiele praktyki! Polecić również trzeba serwisy streamingowe takie jak Netflix lub HBO Max, na których można wybrać dowolny film lub serial z włoskim lektorem lub dubbingiem. Na pierwszy rzut warto spróbować bajek, które pewnie nie raz były oglądane po polsku – znając znaczenie poszczególnych fraz, szybko można się nauczyć ich włoskich odpowiedników!

Podsumowanie

Z pewnością nauka języka włoskiego nie będzie stratą czasu. Jest to wyjątkowo ładny i dźwięczny język, który może się przydać zarówno w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym. Nadto osoby, które znają włoski, uzyskują dostęp do bogatej kultury Półwyspu Apenińskiego. Jednym słowem same plusy! Biorąc pod uwagę fakt, że uczyć się można zdalnie, wystarczy tylko poświęcić nieco swojego czasu!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny