Na czym polega zabieg z nićmi hialuronowymi?

Kwas hialuronowy to związek wszechstronnie wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej. Preparaty z kwasem hialuronowym - w zależności od stopnia usieciowania tego związku - mogą służyć rewitalizacji skóry, jak i jej nawilżeniu, ale także modelowaniu kształtu ust, nosa czy policzków. Kwas hialuronowy może być także wykorzystany w zabiegu określanym jako nici hialuronowe. Zabieg ten to nic innego, jak odpowiednie podanie preparatu z kwasem hialuronowym w głąb skóry. Czym ten zabieg różni się od mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, skoro podczas mezoterapii także ostrzykujemy skórę kwasem hialuronowym? Mianowicie różni się techniką podania preparatu, stopniem usieciowania kwasu hialuronowego, a także uzyskanym efektem. W mezoterapii wykorzystywany jest nieusieciowany kwas hialuronowy, którym punktowo ostrzykiwana jest skóra (przy pomocy krótkiej, cienkiej igły). Uzyskiwany jest efekt rewitalizacji skóry, jej nawilżenia i rozświetlenia. Z kolei nici hialuronowe to bardziej usieciowany kwas hialuronowy, który wprowadzany jest podskórnie dłuższą kaniulą. Sposób wprowadzania preparatu nie jest przypadkowy - kaniula wprowadzana jest prostopadle do naturalnych linii napięcia skóry. Zabieg przypomina więc tworzenie swoistego „rusztowania” dla skóry. Dzięki wprowadzaniu preparatu w oparciu o wektory napięcia skóry zabieg umożliwia natychmiastowe osiągnięcie efektu liftingu.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej możliwości wykorzystania kwasu hialuronowego - mowa o wypełnianiu zmarszczek. Preparat o odpowiednim stopniu usieciowania jest wprowadzany wzdłuż przebiegu głębokich zmarszczek czy bruzd, co pozwala na natychmiastowe ich wypełnienie. Więcej o zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym można poczytać tutaj.

Nici hialuronowe - o czym musisz wiedzieć?

Zabieg z nićmi hialuronowymi może być wykonany u kobiet, które zauważają u siebie zmarszczki. Wówczas nici hialuronowe pozwalają na ich zredukowanie i odmłodzenie skóry. Ponadto zabieg dedykowany jest osobom, które chciałyby poprawić owal twarzy. Zabieg cechuje się minimalną inwazyjnością, gdyż wymaga jedynie wykonania kilku nakłuć skóry. Oznacza to, że po zabiegu nie jest konieczna długa rekonwalescencja - miejsca wkłucia goją się szybko. W pierwszej dobie po zabiegu warto pamiętać o ograniczeniu mimiki twarzy, a przez tydzień należy unikać korzystania z sauny, solarium, opalania. Konieczne jest wypijanie co najmniej 1,5 - 2 litrów wody dziennie i rezygnacja z alkoholu. Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Istnieje zaledwie kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Poza uczuleniem na jakikolwiek składnik preparatu, zabieg nie jest wskazany u kobiet w ciąży, a także w przypadku takich schorzeń jak:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby nowotworowe.

Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych wykonywany jest m. in. w Klinice dr Kuschill Medestetis w Warszawie oraz Krakowie. Na stronie internetowej kliniki można znaleźć wyczerpujące informacje dotyczące oferty zabiegowej, cennik oraz dane kontaktowe.

Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych

Technika liftingu z kwasem hialuronowym jest przydatną techniką w wykorzystaniem wypełniacza, pozwalającą na uzyskanie efektu liftingu twarzy, ponieważ pozwala na bardzo precyzyjne i zindywidualizowane działanie. W ten sposób można zmaksymalizować uzyskane wyniki i zmniejszyć ilość stosowanego preparatu z kwasem hialuronowym. Technika liftingu nićmi hialuronowymi jest przydatnym narzędziem podczas wykonywania minimalnie inwazyjnych zabiegów estetycznych, zapewniając precyzję działania i możliwość uzyskania bardzo naturalnego efektu. Zobacz tutaj, jak wiele możliwości daje ten zabieg.

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym. Preparat wprowadzany jest za pomocą cienkiej, elastycznej kaniuli, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych czy nerwów. Nici hialuronowe mogą być wykonane w celu złagodzenia zmarszczek pod oczami i odmłodzenia okolicy oczu. Kolejne zastosowanie nici hialuronowych to wygładzanie doliny łez, bruzd i zmarszczek (lwia zmarszczka, zmarszczki poziome na czole, zmarszczki na policzkach, bruzdy nosowo - wargowe).

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny