Nowoczesna witryna do jadalni, czyli jaka?

Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest nowoczesność jako cecha w przypadku mebli do jadalni takich jak witryny. Warto zaznaczyć, że nie musi w przypadku każdego mebla oznaczać tego samego, jednak jej niezmienna cecha to wcześniej już wspomniana funkcjonalność. Przydatność połączona z estetycznym wykonaniem – oto nowoczesna witryna do jadalni. Co to oznacza?

Wiele dawniej wykonywanych witryn, chociaż pięknych, bywało niekiedy problematycznymi egzemplarzami mebli w jadalni. Ich estetyka przewyższała funkcjonalność. Współczesne meble tego typu są projektowane w taki sposób, aby nic nie tracić z piękna i użyteczności, pasować do wielu wnętrz jadalni i rodzajów ich aranżacji, być odpornymi na zużycie i czas.

Nowoczesna witryna będzie więc mieć przeszklone drzwi, ale większość modeli zostanie przez producentów wyposażona w tak zwany cichy automatyczny domyk. Ten mechanizm pozwala puścić drzwi witryny bez obaw o to, że uderzą w mebel i przewrócą to, co znajduje się za szkłem. Dogodna wysokość i szerokość (oczywiście zależna od modelu) z pewnością zmieści się w większości nawet mniejszych rozmiarów jadalni. Drobne detale z kolei będą cudownym dodatkiem estetycznym, który nie powinien w żaden sposób wpłynąć na komfort użytkowania witryny! Warte uwagi nowoczesne witryny do jadalni znajdziesz w sklepie internetowym Meblostrefa.

Nowoczesna witryna do jadalni – jak wybrać estetyczną i w pełni funkcjonalną?
Nowoczesna witryna do jadalni – jak wybrać estetyczną i w pełni funkcjonalną?

Stojąca, wisząca, rustykalna, loftowa – jaki rodzaj witryny do jadalni wybrać?

Forma i styl nowoczesnej witryny do jadalni bywają bardzo różne. O ile stojącą lub wiszącą witrynę można umieścić w niemal każdej jadalni, o tyle te stylizowane na przykład na meble wiejskie bądź silnie industrialne lub loftowe warto umieszczać w jadalni zaaranżowanej w konkretnym stylu.

Meble loftowe charakteryzują się elementami metalowymi (stelaże, podpórki etc.), które niekoniecznie będą współgrać z meblami w stylu rustykalnym. Takie połączenia można oczywiście tworzyć, jednak wymagają bardzo dobrego wyczucia estetyki, by wywoływały pozytywne wrażenia estetyczne, nie zaś efekt zbyt silnego kontrastu.

Wiszące witryny są szczególnie interesujące dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. Zawieszone w odpowiednim miejscu, z elementami zastawy stołowej za szkłem, z pewnością uświetnią wystój każdej jadalni! Stojące natomiast polecane są fanom tradycyjnych rozwiązań, ale w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie (prócz przestrzeni pomieszczenia i wyobraźni), by łączyć obydwa rodzaje witryn!

Co przechowywać w witrynach?

Odpowiedź jest tak zróżnicowana, jak same witryny! Nie tylko zastawę stołową, sztućce, talerze, kubki i kojarzące się z jadalnią i kuchnią przedmioty. Piękna, wisząca, dobrze wyeksponowana witryna może służyć przechowywaniu na przykład alkoholi – dobrych win czy mocniejszych trunków.

Witryny mają cechy ozdobne, dlatego warto umieszczać w nich również dekoracyjne przedmioty dostosowane swoją stylistyką tak do mebla, jak i całości zaaranżowanej przestrzeni w jadalni.

Ostatecznie do użytkowników witryn będzie zależało znalezienie dla nich właściwego miejsca. I dla przedmiotów, które się w nich znajdą! Warto eksperymentować, bo nowoczesne witryny do jadalni poddają się aranżacyjnym pomysłom więcej niż wdzięcznie!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej