Kominek gazowy

Czy kominki gazowe są bezpieczne?

 Nigdy nie powinniśmy lekceważyć kwestii bezpieczeństwa. Jeżeli więc zależy nam na kominku gazowym (zobacz  na kratki.com) najwyższej jakości, przed zakupem koniecznie sprawdźmy czy wybrany przez nas model posiada certyfikat CE. Ważne jest również, by przy dokonywaniu wyboru zwrócić uwagę na obecność zaworu kulowego. Ten bardzo istotny element sprawi, że w razie wygaśnięcia płomienia w palenisku, dopływ gazu zostanie natychmiast odcięty, a to ma szczególne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa wszystkich domowników. Nie zapominajmy także o cyrkulacji powietrza. Zatroszczmy się, by pomieszczenie, do którego zamierzamy wstawić kominek posiadało sprawną wentylację.

Co z instalacją?

 Pod żadnym pozorem nie podejmujmy się samodzielnej instalacji paleniska. W tym celu konieczne jest zatrudnienie specjalistów, których wiedza i doświadczenie mają w tym wypadku zasadnicze znaczenie. Po zakończonej pracy należy bowiem za pomocą specjalnego czujnika sprawdzić czy nie dochodzi do przecieku gazu. Jeśli instalator stwierdzi nieszczelność, będzie musiał dokonać ponownej instalacji wszystkich elementów.

Kominek gazowy –  kiedy sprawdzi się lepiej od tradycyjnego?

 Często zdarza się, że praca zajmuje nam większą część dnia. Po powrocie do domu chcielibyśmy usiąść na kanapie i cieszyć się widokiem kojących płomieni. Niestety jeżeli posiadamy kominek opalany drewnem, zazwyczaj rezygnujemy z tej przyjemności. Nie mamy bowiem ani siły, ani ochoty na długotrwałe przygotowania takie jak czyszczenie paleniska czy rozpalanie ognia. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się gazowa alternatywna dla tradycyjnego paleniska. Wiele z nich zaprogramowano w taki sposób, że wspaniałymi płomieniami cieszymy się już po wciśnięciu jednego guzika w pilocie. W ten sam sposób możemy go również wyłączyć i zapomnieć, że w ogóle używaliśmy – nie musimy pozbywać się ani popiołu, ani sadzy. Tego typu kominek jest więc najlepszym wyborem dla ludzi zajętych i szukających w domu głównie spokoju i wypoczynku.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny