Ochrona oczu w sezonie letnim

Damskie okulary przeciwsłoneczne – ochrona oczu i modny design

Stosowanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem to najpopularniejszy sposób ochrony oczu latem. Przy wyborze konkretnego modelu, należy kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale też upewnić się, że dany egzemplarz posiada specjalny filtr UV. Okulary bez filtra, tylko z przyciemnionymi szkłami, mogą po jakimś czasie doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Wszystko dlatego, że w ciemnym otoczeniu, źrenice się rozszerzają, przez co dociera do nich więcej niebezpiecznych promieni UV. Panie, które mają wadę wzroku, powinny używać latem damskich okularów przeciwsłonecznych ze szkłami korekcyjnymi.

Dbając o wzrok latem, można połączyć aspekty zdrowotne ze znajomością najnowszych trendów w modzie. Dwie przykładowe propozycje, Juliette i Belova, są do kupienia – jak wiele innych modnych modeli – w tym sklepie: https://muscat.pl/kategoria-produktu/damskie/przeciwsloneczne/, ale na rynku wybór jest niezwykle bogaty i każdy z pewnością znajdzie model dopasowany do swego owalu twarzy
 i preferowanego stylu. Juliettę wyróżnia nieszablonowy kształt, który przypadnie do gustu zwolenniczkom niezobowiązującej elegancji. Z kolei oprawki Belova to klasyczna forma, zamknięta w nowoczesnym opakowaniu. Obydwa rodzaje są dostępne w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo będzie dobrać własny egzemplarz.

Męskie okulary przeciwsłoneczne – jakie wybrać?

Panowie, podobnie jak panie, muszą należycie zadbać o wzrok latem. Warto pamiętać o korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych z filtrem. Co ważne, mogą z nich korzystać również osoby, które mają wadę wzroku. Wszystko dlatego, że na rynku dostępna jest całkiem bogata oferta przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych, które swoim wyglądem nie odbiegają od standardowych modeli okularów na lato. Ciekawym pomysłem jest w tym wypadku zastosowanie nakładek typu Clip On. Ta nakładka jest w pełni dopasowana do modelu okularów korekcyjnych, którą można wczepić w kilka sekund w okulary by - dzięki temu - chronić oczy przed słońcem.

Idealne okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn powinny być solidnie wykonane i wyposażone w filtry UV. Tak jak w przypadku damskich okularów, w tym przypadku również ważny jest design oprawek. Przykłady modnych oprawek dla panów to Charlie i Porter, które można znaleźć w tym sklepie: https://muscat.pl/kategoria-produktu/meskie/przeciwsloneczne-meskie/. Oprawki Charlie podkreślają głębię spojrzenia i pomagają odpowiednio wyeksponować unikalny styl. Z kolei model Porter, doskonale łączy w sobie klasykę z odrobiną designerskiego szaleństwa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny