Oczyszczanie twarzy – jak zrobić to prawidłowo?
Oczyszczanie twarzy to najważniejszy punkt naszej codziennej zarówno porannej, jak i wieczornej rutyny dotyczącej pielęgnacji skóry. Jednak nadal niewiele osób wykonuje go prawidłowo i dlatego boryka się z problemami skórnymi, przesuszoną i podrażnioną, a także poszarzałą cerą. Zanim więc zaczniemy wydawać krocie na drogie kremy, które mają poprawić kondycję naszej skóry, przyjrzyjmy się bliżej czy wykonujemy prawidłowo oczyszczanie twarzy. Jak powinno być przeprowadzone? Podpowiadamy.
Krok 1. Demakijaż
Jeżeli się malujemy lub używamy filtrów przeciwsłonecznych, powinniśmy wykonywać dwuetapowe oczyszczanie twarzy. W pierwszym kroku należy więc przeprowadzić demakijaż. W tym celu wykorzystuje się płyny micelarne lub mleczka do demakijażu. Taki preparat należy nałożyć na wacik, a następnie przyłożyć na przykład do oka, jeżeli zmywamy makijaż i chwilę poczekać, aby produkt miał czas na to, by rozpuścić tłuszcz, podkład czy inny kolorowy kosmetyk. Następnie łagodnymi ruchami z góry na dół należy zmyć makijaż z całej twarzy. Już na tym etapie skóra powinna być na tyle oczyszczona, by po jej przetarciu czystym, nawilżonym płynem micelarnym wacikiem, nie pozostały na nim żadne zanieczyszczenia.
Krok 2. Mycie twarzy żelem, pianką lub emulsją
W drugim kroku w przypadku wieczornej rutyny lub w pierwszym kroku w przypadku porannej rutyny, jeżeli stosujemy na noc delikatne kosmetyki, które nie są tłuste, jest umycie twarzy żelem, pianką lub emulsją. Żeby właściwie oczyścić twarz, należy nałożyć odrobinę kosmetyku na wilgotne dłonie, a następnie rozprowadzić emulsje do mycia twarzy (sprawdź na: https://www.drmaxdrogeria.pl/twarz/oczyszczanie/emulsje) kolistymi ruchami. Jeżeli stosujemy delikatne preparaty, możemy nanieść je również w okolice oczu. W przypadku kosmetyków przeciwtrądzikowych o działaniu silnie wysuszającym lepiej omijać te strefy, by uniknąć podrażnienia.
Pamiętajmy, że powinniśmy umyć nie tylko skórę na twarzy, ale również szyi, a następnie zmyć kosmetyk letnią wodą. Następnie należy osuszyć skórę, przykładając do niej delikatnie ręcznik. Pamiętajmy, by taki ręcznik bardzo często zmieniać, a najlepiej, zwłaszcza jeżeli zmagamy się z niedoskonałościami, osuszać twarz jednorazowym ręcznikiem papierowym.
Krok 3. Tonizowanie twarzy
Ostatnim krokiem w procesie prawidłowego oczyszczania skóry jest jej stonizowanie, a więc przywrócenie naturalnego pH i przygotowanie do dalszych kroków pielęgnacyjnych. W tym celu możemy wykorzystać tonik. Osoby ze skłonnością do reakcji alergicznych, zmagające się z różnego rodzaju dermatozami mogą, zamiast toniku mogą wykorzystać produkt, jakim jest woda termalna do twarzy. Ze względu na to, że ma ona obojętne pH, koi skórę, którą niewłaściwie dobrany tonik mógłby podrażnić.
artykuł sponsorowany