Odkurzacz akumulatorowy – zalety i wady

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe sprawdzają się w wielu sytuacjach. Z reguły są o wiele mniejsze niż te standardowe. Ważą najwyżej około 3 kg, co znaczy, że wszędzie możesz je wnieść. Odkurzanie schodów i trudno dostępnych miejsc nie jest już problemem. Zdecydowana większość odkurzaczy na baterie to odkurzacze ręczne, które nadają się do usuwania brudu z tapicerowanych mebli lub w samochodzie. Odkurzacz ręczny na akumulator jest wygodny i bardzo łatwy w użyciu

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe mają jednak tę wadę, że czas ich używania jest ograniczony. O jego długości decyduje pojemność akumulatora. Najczęściej waha się ona w granicach od 15 do 60 minut. Jest to jednak czas, który pozwala na dokładne posprzątanie małej powierzchni. Z tego względu bezprzewodowe odkurzacze dobrze sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach. A może zainteresuje cię także artykuł o odkurzaczu wodnym?

Kolejną zaletą takiego sprzętu jest to, że odkurzacz akumulatorowy nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Najczęściej stawia się go przy ścianie, na której montuje się stację ładującą. Mogą stać za drzwiami czy na przykład za szafą. W małych kawalerkach to zdecydowanie ogromny plus, który sprawia, że odkurzacz akumulatorowy jest o wiele bardziej funkcjonalny niż standardowy przewodowy. Na dodatek tego rodzaju odkurzacze są znacznie cichsze. Można ich używać na przykład przy śpiącym dziecku.

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe - rodzaje

Odkurzacz ręczny na akumulator

Odkurzacz bezprzewodowy to także odkurzacz ręczny. Odkurzacze ręczne na baterie są bardzo wygodne. Są najmniejsze i można je ze sobą wszędzie zabrać. Niewielka szczotka sprawia, że docierają do najbardziej odległych miejsc. Używa się ich głównie do sprzątania tapicerki czy trudno dostępnych przestrzeni na dywanie. Do tej kategorii należy także odkurzacz samochodowy. To małe urządzenie, bardzo lekkie, idealne do operowania w małej przestrzeni samochodu.

Akumulatorowy odkurzacz ręczny, w tym odkurzacz samochodowy i inne odkurzacze ręczne nie wyróżniają się jakąś dużą siłą ssania, przez co nie zawsze idealnie wyczyszczą na przykład dywan. Jednak świetnie poradzą sobie z kurzem, włosami i okruszkami na tapicerce, siedzeniach czy twardych powierzchniach.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Odkurzacz akumulatorowy pionowy

Odkurzacz akumulatorowy pionowy nadaje się już do czyszczenia większych powierzchni. Jest już trochę większy i zazwyczaj wyposażony w bardziej zaawansowaną szczotkę. Dobrze sprawdza się na dywanach i wykładzinach. Bez problemu możesz używać go do sprzątania dwu czy trzypokojowego mieszkania.

Odkurzacze pionowe bardzo często są 2w1. To połączenie odkurzaczy pionowych z ręcznymi. Możesz po prostu odłączyć szczotkę i wykorzystać ją do czyszczenia tapicerki. Cena takiego sprzętu jest trochę wyższa, ale za to jest o wiele bardziej funkcjonalny.

Dobry odkurzacz akumulatorowy – marki i opinie

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe są tak popularne, że obecnie znajdują się w ofercie każdego producenta sprzętu AGD. Dostępny w Internecie ranking wskazuje na to, że najbardziej uznane są odkurzacze Philips. Ich odkurzacze akumulatorowe są bardziej unowocześnione, ponieważ zostały wyposażone w funkcję… mycia na mokro.

Szczotka w odkurzaczach Philips ma także ścierkę z mikrofibry, dzięki czemu podczas odkurzania możesz także od razu umyć podłogę. Znajdujące się w szczotce czujniki regulują poziom wilgoci, dzięki czemu możesz za ich pomocą bez obaw myć drewniane podłogi. Cena odkurzaczy tego rodzaju wynosi aż 1200-1300 zł.

Odkurzacz akumulatorowy to jeden z najbardziej wygodnych rodzajów odkurzaczu. Odkurzacz pionowy na akumulator świetnie się sprawdza w każdej opcji.
Odkurzacz akumulatorowy - rodzaje bezprzewodowych odkurzaczy, opinie, ceny, porady przy zakupie

Sprzęt z niższej półki cenowej oferują marki Bosh i Electrolux. Odkurzacz pionowy Bosh BBHMOVE6N z funkcją odkurzania ręcznego kupi się za około 500 zł. Jego zaletą jest stosunkowo długi czas pracy na maksymalnej mocy (test wskazuje na około 36 minut). Nieco droższy (około 700 zł) jest Electrolux Ergorapido. Dostępny w Internecie ranking wskazuje na to, że jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych i docenianych odkurzaczy. To urządzenie 2w1, jego największą zaletą jest uniwersalność – nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg.

Mniej znane odkurzacze Dirt Devil także cieszą się powodzeniem. Każdy test użytkowników i blogerów przechodzą pomyślnie. I nic dziwnego – są bardzo wygodne. Mają także wbudowany moduł do odkurzania ręcznego, który świetnie radzi sobie z drobniejszymi zabrudzeniami. Właściwy odkurzacz pionowy Dirt Devil wyróżnia się skutecznością. Zbiera wszystkie zabrudzenia i to w sposób bezpieczny dla twoich podłóg. Specjalna szczotka ostrożnie obchodzi się z drewnianymi parkietami, nie pozostawia rys na panelach czy deskach. Odkurzacz jest wyposażony w ekologiczną baterię, która ładuje się tylko 5 godzin. Jego wadą jest jednak krótki czas pracy – jedynie 24 minuty na maksymalnych obrotach.

Automatyczne bezprzewodowe odkurzacze

To w zasadzie osobna kategoria, ale odkurzacze automatyczne także działają na akumulator i nie potrzebują przewodów, by działać. Ich największą zaletą jest ogromna wygoda użytkowania. W końcu, aby posprzątać, nie musisz tak naprawdę zrobić nic. Niewielki odkurzacz o kształcie płaskiego dysku sam wysuwa się ze stacji ładującej i rusza po mieszkaniu, zbierając wszystkie zanieczyszczenia. Możesz go samodzielnie zaprogramować i wyznaczyć mu trasę, którą ma pokonać w trakcie sprzątania.

Automatyczne bezprzewodowe odkurzacze mają bardzo wiele zalet, jednakże mają także sporo wad. Słaba siła ssania sprawia, że nie zawsze poradzi sobie z większymi okruchami. Nie zawsze jest w stanie pokonać progi czy kable. Nadaje się do tych mieszkań, w których wszystkie pomieszczenia mają twarde i gładkie podłogi. Na dywanie sobie nie poradzi. Ciągle są dość drogie i w domach pojawiają się stosunkowo rzadziej. Dostępny w sieci ranking wskazuje na to, że najbardziej znani producenci odkurzaczy automatycznych bezprzewodowych to Electrolux i iRobot.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny