Kilka danych technicznych odkurzacza Proscenic P8 Trojan

Najważniejsze parametry

Na wstępie warto przyjrzeć się danym technicznym deklarowanym przez producenta. Odkurzacz Proscenic P8 Trojan posiada:

 • Moc – 120 W,
 • Napięcie – 100 - 220 v,
 • Zasilanie – bateria Li-Ion 2 200 mAh,
 • Typ – odkurzacz cyklonowy, bezrowkowy,
 • Pojemność pojemnika – 1000 ml,
 • Moc ssania – 7000 pa,
 • Maksymalny czas pracy w I trybie – 35 minut,
 • Maksymalny czas pracy w II trybie – 25 minut,
 • Czas ładowania baterii – 3 do 4 godzin,
 • Pełna nazwa modelu - P8 Wireless Smart Handheld Vacuum Cleaner.

Testowany model pochodzi ze sklepu gearbest.com. Koszt zakupu wynosi około 476 zł. Można go nabyć klikając tu https://bit.ly/2IuQlxq

Odkurzacz Proscenic P8 Trojan przed rozpakowaniem

Co wchodzi w skład zestawu?

Kupując odkurzacz otrzymujemy miłe dla oka, niewielkie pudełko z rączką. W środku znajdują się podstawowe elementy zestawu, czyli:

Odkurzacz bezprzewodowy z baterią

 • Ładowarka,
 • Elektroszczotka do czyszczenia podłóg i dywanów,
 • Rura przedłużająca,
 • Miękka szczotka szczelinowa,
 • Podłużna, prostokątna szczotka do czyszczenia mebli,
 • Okrągła szczotka z miękkim włosiem do czyszczenia trudnodostępnych przestrzeni,
 • Zestaw do montażu na ścianie,
 • Instrukcja obsługi.

Akcesoria do odkurzacza Proscenic P8 Trojan

Całość zestawu była precyzyjnie zapakowana, co umożliwiło bezpieczny transport.

Pudełko z odkurzaczem po otworzeniu

Akcesoria odkurzacza Proscenic P8 Trojan w oryginalnym pudełku

Niestety w instrukcji obsługi nie znajdziemy wersji polskojęzycznej. Jednak odkurzacz jest tak prosty w obsłudze, że jego użytkowanie nie powinno sprawić żadnych trudności.

Czas ładowania i czas pracy

Wybierając odkurzacz bez kabla należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Pierwszym będzie konieczność ładowania baterii. Deklarowany czas ładowania wynosi 3 – 4 godziny. W czasie testów kilkukrotnie ładowałam urządzenie z zerowego poziomu baterii, aż do wyłączenia diody sygnalizacyjnej. W każdym przypadku ładowanie trwało niespełna 4 godziny, czyli zgodnie z deklaracją producenta.

Drugim ważnym parametrem odkurzaczy bez kabla jest deklarowany czas pracy. Maksymalny czas pracy Proscenic P8 Trojan wynosi 35 minut. Mowa tu o działaniu na pierwszym, lekkim trybie. Deklarowany czas pracy na trybie turbo zmniejsza się do 25 minut. Jak to wygląda w praktyce?

Testowane urządzenie pracowało w trybie mieszanym. Średni czas pracy podczas odkurzania dywanów (tryb turbo), podłóg, schodów i mebli (tryb lekki), wynosił 25 do 30 minut. Zatem wynik pokrył się z danymi wskazanymi na opakowaniu produktu.

Odkurzacz Proscenic Trojan P8 w trakcie pracy

W ciągu niespełna pół godziny bez trudu odkurzymy powierzchnie na piętrze domu lub w mieszkaniu. Problem pojawia się w przypadku generalnych porządków na większej powierzchni mieszkalnej. Jednak w takich sytuacjach zazwyczaj sięgamy po tradycyjny odkurzacz na kablu.

Czy wydajne odkurzanie bez kabla jest możliwe?

Test na miękkich i twardych powierzchniach

Pierwsza próba Proscenica polegała na odkurzeniu paneli. Jest to dość proste zadanie, z którym poradzi sobie niemal każdy odkurzacz. W przypadku testowanego modelu odkurzanie okazało się wyjątkowo przyjemne. Wszystko za sprawą funkcjonalnej szczotki, która miękko obraca się o 1800 na boki i o 900 w pozycji góra dół. Wystarczy delikatny ruch nadgarstka, a szczotka płynnie zmienia kierunek odkurzania.

Odkurzacz Proscenic P8 Trojan

Odkurzacz bez problemu poradził sobie z piaskiem, kurzem i drobinkami na powierzchni podłogi. Do odkurzania w zupełności wystarczyło użycie pierwszego poziomu pracy.

Moje wątpliwości budziło odkurzanie dywanów. Testom poddały się zarówno dywany tradycyjne, jak i dywaniki fryzowane. Drugi typ sprawia znacznie większe trudności ze względu na wgłębienia oraz nierówną powierzchnię. Z początku wydawało mi się, że odkurzacz o stosunkowo niewielkiej mocy może nie dać rady. Okazało się, że byłam w błędzie.

Dywanik przed i po odkurzaniu

Proscenic P8 Trojan świetnie poradził sobie z każdego rodzaju dywanem. Skutecznie usunął kurz, włosy oraz psie futro, które zazwyczaj sprawiało największe problemy. Wysoka skuteczność odkurzania jest zapewne związana z napędzanym elektrycznie, ukrytym w szczotce wałkiem.

Pojemnik na kurz

Co ciekawe, skuteczność usuwania sierści okazała się wyższa w porównaniu z odkurzaczem kablowym o znacznie większej mocy. Widzimy zatem, że z pozoru niewielka moc urządzeń zasilanych bateriami nie jest najważniejszym wyznacznikiem funkcjonalności.

Test na schodach, meblach i… pod meblami

Testowany odkurzacz bez przedłużającej rury waży około 1,5 kg. Pewnie trzyma się w dłoni, a jego użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. Dzięki temu możemy wykorzystać go do odkurzania schodów i przestrzeni, z którymi nie radzą sobie urządzenia ograniczone kablem.

Odkurzacz Proscenic P8 Trojan może być wykorzystywany na różne sposoby

Proscenic P8 dobrze poradził sobie w odkurzaniu schodów i usuwaniu kurzu z mebli. Miękka, prostokątna szczotka zapewnia dużą wydajność bez obawy o porysowanie powierzchni. Jej jedynym ograniczeniem jest brak możliwości odkurzenia liści czy innych, większych nieczystości.

Przy zastosowaniu przedłużającej rury oraz standardowej szczotki możemy bez trudu odkurzać przestrzenie pod meblami osadzonymi na wysokich nóżkach. Szczotka porusza się o 180 0 w pozycji góra-dół i z łatwością dociera do trudnodostępnych przestrzeni pod meblami.

Odkurzacz Proscenic P8 Trojan od frontu

Jak sprawdza się bateria zamiast kabla?

Wybierając odkurzacz bez kabla musimy liczyć się z pewnymi atutami, ale i z ograniczeniami. Najważniejszym plusem będzie duża mobilność. Odkurzacz świetnie sprawdzi się w nagłej sytuacji. Bez trudu przyniesiemy go z drugiego pomieszczenia, usuniemy piasek naniesiony na butach, rozsypany cukier czy zwierzęce futro. Brak kabla świetnie sprawdzi się też podczas odkurzania schodów, usuwania pajęczyn na suficie, przy pielęgnacji mebli lub tapicerki samochodowej.

Alternatywny sposób pracy odkurzacza

Model Proscenic P8 Trojan okazał się praktyczniejszy w użytku niż duży odkurzacz na kablu. Urządzenie posiada jedynie ograniczenie w postaci konieczności ładowania oraz maksymalnego czasu pracy na jednej baterii.


Jakość wykonania elementów odkurzacza Proscenic P8 Trojan

Dobra jakość wykonania to jedna z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy po rozpakowaniu pudełka. P8 Trojan to produkt wykonany przez mało znanego producenta, jednak jego jakość dorównuje wielu modelom sygnowanym przez uznane marki.

Plastiki obudowy są sztywne i idealnie spasowane, nie ma żadnych luzów ani problemów podczas rozkładania czy składania. Elementy ruchome działają z pełną płynnością, a szczotki są bardzo łatwe w montażu (wystarczy jedno kliknięcie). Urządzenie jest dobrze przemyślane pod względem budowy. Dobrym przykładem jest tu chociażby usuwanie nieczystości i otwieranie pokrywy za pomocą jednego przycisku.

Odkurzacz w ręcznym trybie pracy

Kolejny plus za łatwość demontażu obrotowego wałka na głównej szczotce. Jest to element, na którym zbierają się różnego typu nieczystości. Dlatego możliwość bezproblemowego wyjęcia i oczyszczenia wałka stanowi spore ułatwienie.

Trzeci ważny przykład to możliwość bezproblemowego ładowania bez konieczności wyjmowania baterii.

Odkurzacz Proscenic P8 Trojan

Ostateczna ocena odkurzacza Proscenic P8 Trojan

Myślę, że odkurzacz Proscenic P8 Trojan to godna uwagi propozycja. Urządzenie charakteryzuje się stosunkowo niewielką ceną. Można je nabyć w sklepie internetowym gearbest.com już za 476 zł. Średni koszt zakupu markowego urządzenia o podobnych parametrach technicznych byłby przynajmniej o połowę wyższy.

Proscenic P8 Trojan został wykonany z dobrej jakości materiałów, a jego budowa okazała się bardzo dobrze przemyślana. Z pewnością jest to dobra propozycja dla osób, którym zależy na mobilności i łatwej, nieograniczonej kablem obsłudze.

Urządzenie oferuje dwa poziomy mocy, a dzięki dodatkowym końcówkom może zmienić się w wygodny, multifunkcyjny odkurzacz ręczny. Na szczotkach znajdują się miękkie tkaniny, które uniemożliwiają porysowanie odkurzanych powierzchni. Całość posiada szeroki zakres możliwości i dobrze sprawdzi się w każdym domu. Jedyną niedogodnością może okazać się czas pracy, wynoszący do 35 minut. Jest to wartość typowa dla większości odkurzaczy akumulatorowych.

Przypominamy, że opisywany artykuł można kupić korzystając z tego linku https://bit.ly/2IuQlxq.

Dzięki szybkiej wysyłce produkt dotrze do Was już w 5 dni roboczych!
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny