Odkurzacz cyklonowy

Właściwości sprzętu

Jaką zaletę mają odkurzacze cyklonowe w domu? Odkurzacze bezworkowe posiadają zamiast worka specjalną komorę. Kiedy sprzęt pracuje, do środka komory wprowadzane jest powietrze. Filtr cyklonowy znajdujący się wewnątrz urządzenia oddziela z kolei zanieczyszczenia, które w tym pojemniku się zbierają. Co ciekawe, taki odkurzacz łatwo jest wyczyścić i przygotować do kolejnych dni pracy. Dzięki niemu możesz posprzątać dane pomieszczenie o wiele szybciej i skuteczniej niż zwykłym odkurzaczem.

Odkurzacz cyklonowy z filtrem HEPA

Filtr HEPA to nic innego, jak filtr cykloniczny. Dzięki niemu, zatrzymywane jest niemal 100% zanieczyszczeń takich, jak: pyłki roślin, bakterie, zarodniki grzybów czy odchody roztoczy. Właśnie dlatego pojemnik cyklonowy z filtrem HEPA polecany jest w szczególności dla alergików! Filtr ten sprawia, że wracające do pomieszczenia powietrze jest czyste, a także bez obecności szkodzących zdrowiu alergenów!

Opinie użytkowników odkurzaczy bezworkowych z filtrem HEPA wskazują na ogromną ich skuteczność i brak występowania objaw typowych u alergików. Dzięki pojemnikowi, w którym kurz oddzielony zostaje od powietrza, odkurzacz z filtrem cyklonicznym nie traci mocy w trakcie odkurzania. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o odkurzaczach.

Odkurzacz bezworkowy, czyli ekologiczność przede wszystkim!

To bardzo proste – nie kupujesz worków do odkurzacza, ani też nie wyrzucasz starych. Cóż, przecież właściwie wcale ich tam nie ma! Co za tym idzie, dbasz o nasze środowisko. Dodatkowo, odkurzacz cyklonowy gwarantuje wysoką jakość pracy przy najwyższym komforcie oraz… niskim poborze energii. A więc, płatności za prąd również stają się stosunkowo niskie. Czy można chcieć czegoś więcej?

Odkurzacz bezworkowy z kurzem, a także odkurzacz cyklonowy bezworkowy, a także porady i rodzaje odkurzaczy
Odkurzacz cyklonowy bezworkowy – popularne modele, ceny, opinie, porady przy wyborze

Jak wybrać idealny odkurzacz bezworkowy?

Pamiętaj, że…

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu, musisz kierować się przede wszystkim dwoma kategoriami – pojemnikiem i filtrem. Są to bowiem główne elementy tego typu sprzętu, których jakość i właściwości muszą być na naprawdę wysokim poziomie – oczywiście, jeżeli zależy Ci na efektywności urządzenia nie przez chwilę, ale przez co najmniej kilka lat!

Pojemnik cyklonowy

Od jego wielkości zależeć będzie, jak długo możesz jednorazowo sprzątać nim mieszkanie. Jeżeli więc musisz odkurzać dość dużą powierzchnię, szukaj odkurzacza z dużym pojemnikiem (np. 2 litrowym). Pamiętaj jednak o tym, że duży pojemnik oznacza… więcej dźwigania!

Filtr cyklonowy

To jeden z podstawowych elementów odkurzaczy cyklonowych. Filtr może być wodny, wspomniany wyżej HEPA albo zmywalny. Wadą wodnego jest jednak to, że po każdym odkurzaniu musisz opróżnić pojemnik z zalegającej wody – zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do rozwoju bakterii! Najlepszy będzie więc zakup odkurzacza z filtrem HEPA bądź zmywalnym – jednak je również należy opłukiwać z zanieczyszczeń, chociaż co jakiś czas. Przeczytaj także ten artykuł o odkurzaczach z filtrem HEPA.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Popularne modele odkurzaczy bezworkowych

Karcher VC 3 1.198-125.0

Jest to odkurzacz cyklonowy, który zyskał sobie bardzo przychylne opinie użytkowników. Moc silnika wynosi 700W, co ułatwia doskonałe radzenie sobie sprzętu z uporczywymi i silnymi zabrudzeniami. Przezroczysty zbiornik łatwo jest utrzymać w czystości, a lekkość produktu ułatwi przenoszenie go po całym domu. Filtr cykloniczny HEPA 12, jaki został w nim zainstalowany, znacznie zapobiega tworzeniu się w trakcie sprzątania pyłków. Właśnie ten element przemawia za zakupem do domu Karchera VC 3 szczególnie dla alergików!

Cena urządzenia oscyluje między 430-450 zł.

Dirt Devil DD2221-0

Za tym modelem przemawia przede wszystkim… niska cena! Mimo niewielkich kosztów, osiągniesz dzięki nim czystość w całym domu – z łatwością wyczyścisz nim dywany, wykładziny czy podłogi. Mała ssawka i obrotowa szczotka dobrze zbierają kurz i sierść, z kolei filtr HEPA skutecznie usuwa bakterie. Dirt Devil jest przy tym urządzeniem niezwykle cichym, gdyż poziom jego hałasu to zaledwie… 81dB! Opinie użytkowników „Devila” są bardzo przychylne temu modelowi, zwłaszcza dzięki jego skutecznej mocy (800W) przy niewielkim nakładzie finansowym.

Koszt odkurzacza wynosi między 250-300 zł.

Electrolux Ergorapido Animal Care ZB3230P

Ten luksusowy odkurzacz przeznaczony jest zarówno do czyszczenia podłóg, jak i… mebli! Dzięki swojej pionowej konstrukcji sprawia, że niemal wcale nie trzeba się schylać! Doskonale wykonana szczotka pozwala z łatwością wciągać do pojemnika sierść zwierząt. Model ten wyposażono w pojemny akumulator, pozwalający na pracę przez ok. 45 minut. Z kolei czas ładowania odkurzacza to ok. 4 godziny. Cichy poziom hałasu pozwala na sprzątanie nawet w późnych godzinach – zwłaszcza, kiedy pracujesz na kilka zmian. Mimo jakości porównywalnej do poprzedników, trzeba zapłacić nieco więcej za… markę!

Cena odkurzacza to między 800-900 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny