Dmuchawy ogrodnicze – jaki odkurzacz do liści wybrać? Najlepsze odkurzacze ogrodowe na rynku

Sprzęt ten jest niezwykle skutecznym urządzeniem do szybkiego zmiatania liści czy odpadów w ogrodzie, gdzie ciężko jest uprzątnąć je zwykłym odkurzaczem. Aktualnie dostępnych jest bardzo dużo modeli na rynku, o których każdy jednak ma różne opinie. Ich cena również jest bardzo zróżnicowana, w zależności od marki i funkcji odkurzacza do liści. Przyjrzyjmy się zatem z bliska wybranym urządzeniom.

Odkurzacz do liści – ceny do 200zł

Odkurzacz ogrodowy 2800W worek 40l 52G500 Verto

Jest to model z funkcją wymiatania oraz zasysania. Co ciekawe, posiada on również przydatny mechanizm z rozdrabniaczem, dzięki czemu bardzo prosto jest sprzątnąć z jego pomocą ogród. Funkcja rozdrabniania umożliwia zmniejszenie objętości powstałych odpadów o nawet 10 razy! Odkurzacz elektryczny posiada moc 2800W, z kolei jego worek na odpady wykonano z wytrzymałego i wysokojakościowego materiału o pojemności 40l. Model Verto wyposażony został także w zamek błyskawiczny w worku, dzięki któremu możemy szybko go opróżnić. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć odkurzacz, to 275km/h. Nie jest to sprzęt ciężki (zaledwie 3,1kg), więc praca z nim będzie czystą przyjemnością. Ciekawostką jest fakt, że w odkurzaczu Verto można… regulować prędkość podmuchu! A może zainteresuje cię także ten artykuł o odkurzaczach do basenu?

Cena tego modelu odkurzacza waha się między 180-190zł.

Dmuchawa do liści FZF 4010-E 2600W Fieldmann

Dzięki temu odkurzaczowi poradzisz sobie nie tylko z liśćmi, ale i lekkimi opadami w ogrodzie! Sprzęt elektryczny wyposażony został w funkcję rozdrabniania, dzięki czemu automatycznie zyskasz gotowy materiał na… kompost! W sprzęcie możesz również wyregulować dowolną siłę ssania, pozwalającą na wciągnięcie liści do odkurzacza spomiędzy kory bądź żwiru. To sprawi, że cięższe elementy pozostaną na swoim miejscu, a Ty wyciągniesz liście nawet z tych trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz elektryczny wyposażono w nośne kółka oraz regulowany pas, co znacznie ułatwia jego przenoszenie. 45 litrowy zbiornik pozwala zebrać sporą ilość odpadów na raz.

Jego cena oscyluje w granicy 150zł.

Dziewczynka z odkurzaczem do liści, a także modele i rodzaje odkurzaczy do liści, ceny i modele zasługujące na uwagę
Odkurzacz do liści – który wybrać? Sprawdzamy popularne modele, ceny i opinie

Odkurzacz do liści Hecht 2800W

Dzięki sporej mocy odkurzacza i 45l workowi, bez problemu i zbędnego wysiłku uprzątniesz swoje podwórko. Worek posiada zamek błyskawiczny, więc szybko pozbędziesz się wciągniętych do niego liści. Rura ssąca posiada w tym modelu regulację, a kółka odkurzacza są ruchome – przeniesiesz więc go w każdy zakamarek ogrodu. Sprzęt jest lekki, gdyż waży jedynie 3kg – to właśnie dzięki swojej niewielkiej wadze model ten zyskał sobie bardzo przychylne opinie! Dzięki sprytnemu przełącznikowi błyskawicznie zmienisz ogrodową dmuchawę w odkurzacz.

Koszt odkurzacza wynosi ok. 150zł.

Odkurzacz ogrodowy – ceny do 300zł

Odkurzacz do liści Hecht 3001

Ta wyjątkowa dmuchawa jest jedyną słuszną opcją w tej cenie. Odkurzacz posiada rurę teleskopową, a także bardzo płynną regulację obrotów. Dodatkowo, jest to model z rozdrabniaczem – liście w drobnej postaci wpadają dzięki temu prosto do 50l worka. Za sprawą dużej mocy, odpady „wędrują” do worka z prędkością powietrza nawet do 300km/h!

Koszt tego modelu marki Hecht to ok. 260zł.

Dmuchawy ogrodnicze – ceny do 400zł

Dmuchawa do liści Bosh Als25 06008A100

Ten wyjątkowy odkurzacz elektryczny posiada funkcję zarówno wydmuchiwania, jak i odkurzania oraz rozdrabniania liści. Prędkość z jaką liście są dmuchane reguluje się nawet do 300km/h, co zapewnia łatwe sprzątanie oraz usuwanie nawet wilgotnych liści. Worek o pojemności 45l wykonano z wodoodpornego materiału, natomiast rozdrabnianie liści w stosunku 10:1 mieści ich w środku o wiele więcej! Właśnie ta opcja pozwala na zdecydowanie rzadsze opróżnianie worka na odpady. Model posiada przestawne uchwyty, ułatwiające pracę w ogrodzie.

Cena odkurzacza to ok. 390zł.

Odkurzacz ogrodowy Gardena ErgoJet 3000 9332-20

Ten model przeważa nad pozostałymi, jeżeli chodzi o prędkość przepływu powietrza. Osiąga ona bowiem nawet… 310 km/h! Dzięki funkcjom dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniacza w jednym, starannie uprzątniesz swój ogród. Za pomocą funkcji ClickFit, błyskawicznie zmienisz daną funkcję. Co ciekawe, skuteczne rozdrabnianie odpadów umożliwia metalowy wirnik, zamontowany wewnątrz urządzenia. Z kolei skrobak do usuwania liści pozbędzie się ich, kiedy wilgotne będą przylepiać się do urządzenia. Opinie użytkowników sugerują, że to model o dużej mocy i dużej sile wydmuchu. A może zainteresuje cię także artykuł o odkurzaczach do popiołu?

Koszt zakupy dmuchawy to między 390-400zł.

Odkurzacz ogrodowy - pamiętaj też, aby…

  1. Odkurzacz do liści najlepiej ważył między 3-6kg.
  2. Rura była regulowana – dostosujesz ją do swojego wzrostu i celu.
  3. Sprzęt był możliwie ergonomiczny – to pomoże Ci w pracy.
  4. Wybrać odkurzacz dostosowany do wielkości ogrodu – im większa powierzchnia do oczyszczania, tym większą moc musi mieć dmuchawa.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny