Ważne dane techniczne odkurzacza Hoover H-Free Home XL

 • Zasilanie – akumulatorowe
 • Pojemność pojemnika na brud – 0,7 l
 • Typ – odkurzacz cyklonowy, bezworkowy.
 • Odłączany odkurzacz ręczny
 • Czas pracy – 30 minut
 • Podświetlenie LED
 • Dodatkowe akcesoria w zestawie, produkt do wszystkich typów podłóg.

Odkurzacz Hoover

Co znajdziemy w zestawie?

Odkurzacz Hoover H-Free Home XL został wyposażony w całkiem pokaźny zestaw akcesoriów, które zwiększają możliwości jego zastosowania. W typowym zestawie znajdzie się oczywiście odkurzacz z baterią i ładowarką. Dodatkowe akcesoria to:

 • Elektroszczotka do podłogi i dywanów
 • Mini turbo szczotka
 • Nakładka na parkiet
 • Ramie przedłużające
 • Akcesoria 2 w 1
 • Długa szczelinówka.

Odkurzacz Hoover H-Free Home XL

Odkurzacz Hoover H-Free XL

Użytkowanie odkurzacza

Hoover zadbał o to praktyczność. Wszystkie elementy odkurzacza są bardzo dobrze spasowane, a poszczególne akcesoria łatwe do zamontowania. Umożliwia to szybkie sprzątanie różnych powierzchni naszych domów lub aut.

Ciekawostką modelu jest mała elektroszczotka, którą wygodnie odkurzymy kanapy, łóżka i fotele samochodowe. W czasie użytkowania okazało się, że produkt naprawdę skutecznie zbiera psią sierść, włosy i drobne zanieczyszczenia.

Warto także dodać, iż odkurzacz Hoover H-Free Home XL waży około 2 kilogramów. Jest to stosunkowo niewielka waga, umożliwiająca wygodne przenoszenie czy bezproblemowe użytkowanie.

W zestawie znajdziemy także długą szczelinówkę. Producent zapewnia, że jest to praktyczny sposób na komfortowe posprzątanie auta. Moim zdaniem szczelinówka świetnie sprawdzi się także do odkurzania trudnodostępnych przestrzeni w naszym domu.

Odkurzacz Hoover H-Free Home XL

Najważniejszym elementem jest oczywiście główna ssawka z podświetleniem LED. Możemy wyposażyć ją o turboszczotkę lub obrotową nakładkę na parkiet. Jest to dość interesująca opcja, która sprawdzi się zarówno na dywanie, jak i większości podłóg drewnianych. Całości dopełni efektywne podświetlenie LED, dzięki któremu widzimy wszystkie zabrudzenia.

Dwa tryby pracy

posiada dwa tryby pracy, które regulujemy przy użyciu niewielkiego przycisku. Zmiana intensywności pracy jest bardzo prosta, przez co zyskujemy możliwość dopasowania siły odkurzania do specyfiki podłogi.

Na parkiecie czy płytkach z pewnością wystarczy nam pierwszy tryb pracy. Na dywanach lepiej sprawdzi się już odkurzanie w trybie drugim. Warto przy tym podkreślić, że nawet mniejsza siła ssania okazuje się zaskakująco skuteczna.

Przy włączniku urządzenia znajdziemy dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki niemu nie musimy cały czas trzymać przycisku włączającego. Wystarczy przekręcić element, aby włączyć ciągły tryb pracy. Drugą opcją jest odkurzanie i jednoczesne wciskanie przycisku zasilania. Taka metoda sprawdzi się na schodach czy trudnodostępnych przestrzeniach.

Ciekawostką odkurzacza Hoover jest także możliwość łatwego wyjęcia baterii.

Hoover

Czas pracy

Deklarowany przez producenta czas pracy wynosi do 30 minut. Na czas użytkowania z pewnością wpłynie tryb pracy, obecność elektroszczotki czy sam rodzaj odkurzanych powierzchni.

Testowany model był wykorzystywany na podłogach z dywanem oraz na panelach. Średni czas pracy wyniósł około 20 minut. Trzeba przy tym przyznać, że większość użytkowania odbywało się na drugim trybie mocy. W przypadku trybu pierwszego, czas pracy byłby nieco dłuższy.

Po wyczerpaniu baterii wystarczy podłączyć urządzenie do ładowania. Odkurzacz Hoover H-Free Home XL posiada sygnalizację naładowania. Czerwona dioda oznacza ładowanie, z kolei niebieska informuje nas, że urządzenie jest już gotowe do dalszej pracy. Deklarowany czas ładowania wynosi pięć godzin. Dokładnie tyle samo czasu wymagała testowana bateria odkurzacza.

Odkurzacz Hoover H-Free Home XL

Odkurzacz Hoover H-Free Home XL w praktyce

Wrażenia z użytkowania

Hoover H-Free Home XL to mocna pozycja na rynku odkurzaczy pionowych. Zapewnia zadziwiająco wysoką siłę ssania, która z powodzeniem konkuruje z wieloma odkurzaczami na tradycyjnym kablu. Wysoka siła ssania zapewnia dokładne odkurzenie różnego rodzaju powierzchni. Pod tym względem Hoover H-Free Home XL otrzymuje mocną piątkę.

Drugim atutem jest obecność podświetlenia LED. Z pozoru mało istotny element nabiera szczególnego znaczenia podczas odkurzania trudnodostępnych przestrzeni. Światła LED skutecznie oświetlają przestrzeń za szczotką i uwidaczniają nawet najmniejsze zabrudzenia. Jak łatwo się domyślić, będzie to duże ułatwienie podczas sprzątania na słabo doświetlonych schodach czy pod meblami.

Wyprofilowana rączka odkurzacza pewnie trzyma się w dłoni, a szczotka jest bardzo łatwa w prowadzeniu. Wystarczy niewielki ruch nadgarstkiem, a odkurzacz skręca w wybranym kierunku. Komfort użycia to bez wątpienia kolejny atut tego modelu.

Żeby nie było zbyt pięknie, trzeba wspomnieć także o pewnych wadach. W czasie użytkowania można było zauważyć, że w kółeczka szczotki szybko wbijają się drobne zanieczyszczenia. Pewnym mankamentem jest też sam czas pracy. 20 minut wystarczy do dokładnego odkurzenia niewielkiego mieszkania, jednak nie mamy co liczyć na pełne odkurzenie dwukondygnacyjnego domu. Ale czy ktoś oczekuje tego od odkurzaczy akumulatorowych? Myślę, że nie.

Odkurzacz Hoover

Ocena odkurzacza Hoover H-Free Home XL

Hoover H-Free Home XL robi bardzo dobre wrażenie. Urządzenie jest starannie przemyślane i wykonane z dobrze spasowanych elementów. Producent zapewnił wiele rozwiązań, które skutecznie ułatwiają obsługę.

Dodatkowe podświetlenie LED, wygodne opróżnianie pojemnika, szeroki wybór akcesoriów i dwa tryby mocy sprawiają, że Hoover H-Free Home XL zasługuje na uwagę.

Dodatkowym atutem może okazać się także cena zakupu, wynosząca niespełna 700 zł. Produkt można kupić w sklepach Media Expert, Empik oraz Komputronik.

Podobnej jakości modele, oferowane przez konkurencje często okazują się odczuwalnie droższe.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny