Odkurzacz piorący Karcher

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na siłę ssącą odkurzacza. Najlepiej, żeby była ona jak najwyższa – odkurzacz będzie lepiej radził sobie z zabrudzeniami. Bardzo istotna jest także moc urządzenia, którą trzeba jednak wybrać… rozsądnie. Większa moc wiąże się bowiem z faktem, iż wyższe robią się ceny urządzeń. Podpowiedzieć możemy, że do dużych domów zdecydowanie lepsza będzie maszyna piorąca o mocy 2500W, a do mniejszych powierzchni nadadzą się pozostałe, niższe moce.

Opinie użytkowników potwierdzają, że warto zwrócić uwagę na pojemniki. Jeżeli posiadasz spore mieszkanie, to lepiej zainwestować w Karcher z większymi zbiornikami – nie będzie konieczności ich ciągłego uzupełniania. Należy pamiętać jednak o tym, że więcej wody to również… większy ciężar odkurzacza. Tak więc trudniej będzie „wciągnąć” go, np. na schody. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o odkurzaczach.

Idealna maszyna piorąca?

Odkurzacze piorące marki Karcher wyposażone zostały w dwa pojemniki. W pierwszym znajduje się miejsce na czystą wodę, z kolei do drugiego odprowadza się brudną wodę, np. kiedy wyczyścisz podłogę urządzeniem. Na powierzchnię dywanu odkurzacz piorący Karcher nanosi wodę z detergentem, a następnie tworzy na niej czyszczącą pianę. Piana ta łączy się z zanieczyszczoną wodą oraz odprowadzana jest do pojemnika. Proste, prawda?

Odkurzacze piorące Karcher – popularne modele

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100

Ten wyjątkowy model doskonale wyczyści każdy dywan, tapicerkę samochodową, meble, ściany oraz podłogi. Dołączona do zestawu ssawka szczelinowa odkurzacza pozwala na stosowanie go także jako tradycyjnego modelu, czyszcząc nawet trudno dostępne miejsca. Jego moc (1400W) posłuży do odkurzania średnich wielkościowo mieszkań.

Robocza końcówka pracuje w systemie odsysania wody (wraz ze spryskiwaniem) w jednym roboczym przejściu! Zbiorników na wodę jest dwa i każdy z nich posiada pojemność 4 litry. Co ciekawe, Karcher ten posiada zabezpieczenie przed przypadkowym przepełnieniem się zbiorniczka. Kiedy pojemnik będzie już bowiem pełny, urządzenie automatycznie się… wyłączy!

Zalety modelu są liczne – jak chociażby znakomite zbieranie wody odkurzaczem i, dzięki temu, szybkie wysychanie czyszczonej powierzchni. Do zestawu dołączony jest także liczny szereg akcesoriów, jak ssawka szczelinowa czy specjalna ssawka do tapicerki.

Jedyną wadą modelu jest dość sztywny wąż, który może nieco utrudniać oczyszczanie trudno dostępnych miejsc z zabrudzeń.

Ceny modelu wahają się między 950-1050 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Odkurzacz piorący Karcher SE 4002

To urządzenie służy nie tylko do prania dywanów, ale jest również świetnym oczyszczaczem tapicerowanych mebli, tkanin, materaców czy siedzeń samochodowych. Jest również idealne dla alergików – z jego pomocą możesz bowiem usunąć nawet do 99% bakterii! Moc silnika wynosi 1400W, a więc również posłuży do odkurzania średnich wielkościowo pomieszczeń.

Urządzenie wyposażono w dyszę ekstrakcyjną Karcher, dzięki temu prana nią powierzchnia błyskawicznie wysycha. Opinie użytkowników wskazują również na dużą przydatność załączonych do modelu akcesoriów takich, jak: ssawka szczelinowa, dysza spryskująco-odsysająca (łącznie z nasadką przeznaczoną do twardych podłóg) czy dysza do ekstrakcji. Co ważne, pojemnik na czystą wodę jest wyjmowany – dlatego możesz go z łatwością napełnić i opróżnić.

Odkurzanie odkurzaczem piorącym Karcher, a także opinie o urządzeniu, ceny, najlepsze modele i informacje
Odkurzacz piorący Karcher – opinie, ceny, zalety i wady

Jedyne wady, do jakich można się przyczepić w tym urządzeniu, to jego problemy z… hałasem. Według opinii użytkowników, odkurzacz pracuje nieco za głośno – co może być uciążliwe, zwłaszcza, gdy mieszkasz w bloku.

Ceny urządzenia wynoszą ok. 950 zł.

Odkurzacz piorący SE 4001

Jest to najtańsza maszyna piorąca z trzech zaprezentowanych, którego moc wynosi 1400W. Bez wyposażenia odkurzacz waży 8kg, a więc nie należy do bardzo ciężkich. Użytkownicy najbardziej cieszą się z dołączonych do urządzenia elementów: dyszy spryskująco-odsysającej, dwóch półmetrowych rur, węża spryskująco-odsysającego, dyszy podłogowej Clips oraz obu ssawek (do tapicerki i szczelinowej). Co ciekawe, wszystkie te akcesoria sprytnie schowano w… obudowie odkurzacza.

Urządzeniem wyczyścić możesz powierzchnię zarówno na sucho, jak i na mokro. Karcher SE 4001 opisywany jest jako urządzenie doskonale zaprojektowane, niezawodne i stosunkowo dobre do swojej ceny. Co ciekawe, długi kabel (7,5m) pozwala na odkurzenie całego mieszkania bez konieczności podpinania urządzenia w innych pokojach.

Jedyną wadą jest konieczność mycia oraz suszenia zbiornika Karcher. Użytkownicy potwierdzają, że w przypadku powyższego modelu zajmuje to znacznie więcej czasu, niż w innych. Jednak, naprawdę warto zastanowić się nad jego zakupem.

Ceny urządzenia wahają się między 730-760 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej