Odkurzacz samochodowy – rodzaje i zasada działania

Mały odkurzacz najlepiej sprawdzi się w samochodzie, dlatego też dedykowane do tego modele mają zazwyczaj naprawdę niewielkie rozmiary. Są to najczęściej odkurzacze ręczne, takie, które wygodnie możesz trzymać w dłoni. Za ich pomocą dotrzesz do wszystkich zakamarków samochodu, szybko zbierzesz okruszki i brud z tapicerki czy piasek z podłogi.

Odkurzacze samochodowe można podzielić na dwa rodzaje – akumulatorowe i wpinane do gniazda zapalniczki. Oba mają swoje wady i zalety. Odkurzacz do samochodu z akumulatorem jest bezprzewodowy, więc nie ogranicza cię kabel i możesz zawsze go użyć. Wymagają jednak częstego ładowania. Obojętnie, czy mają władowany akumulator, czy działają na baterie wyciągane i ładowane w osobnej ładowarce, zawsze czas ładowania będzie wynosił kilka godzin. Na szczęście jednak odkurzacz bezprzewodowy najczęściej pozwala na pracę powyżej 30 minut, dzięki czemu nie musisz przerywać sprzątania. A może zainteresuje cię także artykuł o odkurzaczu wodnym?

Odkurzacze wpinane do gniazda zapalniczki w ogóle pozwalają na nieprzerwaną pracę. Ich zaletą jest także to, że mają większą moc niż te bezprzewodowe, jednak mają także wadę – ich kable mogą się plątać między fotelami, zahaczać o drążek zmiany biegów lub hamulec ręczny. To na pewno nie jest szczególnie wygodne.

Jaki odkurzacz samochodowy lepiej sprawdzi się w twoim przypadku? W zasadzie wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli lubisz biwakować, odkurzacze zasilane z gniazda samochodowego lepiej się sprawdzą. Jeśli wolisz bardziej poręczny, mały odkurzacz znacznie lepiej sprawdzi się model bezprzewodowy.

Jak wybrać odkurzacz samochodowy?

Jeśli już zdecydujesz, jaki odkurzacz samochodowy cię interesuje, czas szukać odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim należy spojrzeć na materiał i jakość wykonania. Ręczne odkurzacze często się psują, a najtańsze modele z reguły mogą mieć wątpliwą obudowę. Dlatego też sprawdź przyciski i ergonomię uchwytu. Odkurzacz przecież będzie podróżował w bagażniku, a tam może się obijać i rysować.

Jeśli kupujesz odkurzacz bezprzewodowy koniecznie zwróć uwagę na pojemność akumulatora i czas ładowania. Najsilniejsze odkurzacze bezprzewodowe są wyposażone w akumulatory 12 V, to jednak zdarza się rzadko. W przypadku zasilanego sprawdź, czy jego moc nie jest wyższa niż moc gniazda samochodowego. W obu przypadkach ważne jest to, by siła ssania była regulowana. Dodatkowym atutem są wymienne końcówki. Za ich pomocą lepiej dotrzesz do zakamarków i dokładniej posprzątasz samochód.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Odkurzacz samochodowy jest bardzo przydatny. Lekki odkurzacz świetnie się sprawdza w samochodzach, ma małą noc, ale ma dużo cen.
Odkurzacz samochodowy - popularne modele, opinie, ceny, porady

Odkurzacz do samochodu – opinie i modele

Mały odkurzacz do samochodu, który jest naprawdę warty uwagi to niewielki, ręczny model marki Sencor. To odkurzacz na baterie, pracuje około 15 minut. Jest bardzo mały, świetnie nadaje się na wycieczki i wyprawy. Jest wyposażony w zmywalny filtr i niewielki pojemnik na zabrudzenia. Jego cena jest bardzo atrakcyjna – kosztuje zaledwie około 100 zł.

Odkurzacz do samochodu, którego zakup także warto rozważyć to MiniVac, najnowszy model marki Philips. Jest to sprzęt lepszej jakości, o dość dużej mocy i długim czasie pracy na baterii. Akumulator ma 12 V. Chociaż jest to mały odkurzacz, został wyposażony w dwa filtry, które jeszcze lepiej wyłapują wszelkie zabrudzenia. To mały, ręczny model wyposażony w cały zestaw nakładek i zmiennych szczotek, które pomogą ci dokładniej posprzątać. Kosztuje już nieco więcej – około 250 zł.

Dobrej jakości odkurzacze wpinane do gniazda zapalniczki oferuje marka Black&Decker.; Są to odkurzacze ergonomicznie zaprojektowane, wyposażone w adapter 12 V, które pozwalają na podłączenie do zapalniczki. Przewód zasilający ma aż 5 metrów, więc bez problemu odkurzysz całe wnętrze samochodu, włącznie z bagażnikiem. Jego cena waha się w granicach 90-110 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny