Odkurzacz z turboszczotką

Na co zwrócić uwagę?

Zaleca się, by odkurzacz z turboszczotką posiadał odpowiednio dużą siłę ssącą. Mała moc silnika może bowiem skutkować zbyt powolnym obracaniem się wałków, a to na pewno nie wpłynie korzystnie na wydajność urządzenia. Warto sprawdzić również, czy wybrany model odkurzacza posiada gniazdo umożliwiające podpięcie dowolnej końcówki. Koniecznie zwrócić uwagę trzeba również na wydajność odkurzacza.

Do czego posłuży mi odkurzacz z turboszczotką?

Warto zainwestować w odkurzacz z turboszczotką, kiedy w domu posiadasz sporo dywanów, psa lub małe dziecko. Sprzęt pozwoli świetnie uporać się nawet z największym brudem zalegającym między włóknami dywanu. Dodatkowo poprawisz jego wygląd i znacznie wygładzisz go, usuwając nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Pamiętaj, że na panelach turboszczotka może być nieco bardziej hałaśliwa od zwykłej szczotki. Musisz też często ją czyścić, bo szybko się zapycha – zwłaszcza, kiedy w domu są zwierzęta i gubią sierść. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o odkurzaczach na parę.

Odkurzacz z turboszczotką - popularne marki na rynku

Zelmer Jupiter ZVC427HT

Jest to niezwykle trwały i niezawodny odkurzacz z filtrem Hepa H13. Jego niezwykle skuteczna turboszczotka „wyjmie” każdy brud z dywanu, pozostawiając czystą i miękką powierzchnię. Dodatkowo, parkietowa szczotka Zelmer ochroni podłogi w domu przed zadrapaniami – wszystko za sprawą miękkiego włosia, jakie się w niej znajduje.

Odkurzacz bezworkowy Zelmer Jupiter jest sprzętem wysokiej jakości, dzięki czemu dokładnie usuwa kurz. Ten odkurzacz bezworkowy posiada zaawansowany system filtracji zatrzymujący zarówno roztocza i zarodniki grzybów, jak i… dym papierosowy! Odkurzacz z turboszczotką Zelmer wyposażono również w wytrzymały wąż Flexi, który zwiększa jego odporność na zginanie się. Charakteryzuje go wysoka klasa skuteczności odkurzania.

Cena urządzenia to ok. 430 zł.

Szczotka odkurzacza podczas odkurzania dywanu. Odkurzacz z turboszczotką oraz polecane modele i producenci wraz z opiniai
Odkurzacz z turboszczotką – popularne marki, opinie, ceny, porady przy wyborze

Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALGRY

Jest to niezwykle ciche urządzenie, którym możesz sprzątać nawet wtedy, gdy w domu śpi dziecko! Moc silnika wynosi 650W, a rewolucyjne rozwiązania zastosowane w odkurzaczu sprawiają, iż sprzątanie z nim jest naprawdę ciche i… przyjemne. Ten model osiąga poziom zaledwie 58dB, stając się najciszej pracującym odkurzaczem marki Electrolux. Warto zainteresować się nim chociażby ze względu na zminimalizowany hałas. A może zainteresuje cię także ten artykuł o odkurzaczu z filtrem HEPA?

Koszt urządzenia to ok. 900 zł.

Samsung POWERstick VS600

Ten odkurzacz wodny zebrał bardzo pozytywne opinie użytkowników. Moc silnika wynosi w nim aż 30W, doskonale czyszcząc każdy najmniejszy brud. Turboszczotka z technologią EZClean idealnie usuwa kurz, „wrzucając” go prosto do pojemnika.

Czyszczenie odkurzacza Samsung jest niezwykle proste – wystarczy wcisnąć przycisk i przechylić zawartość pojemniczka. Ten odkurzacz wodny posiada również wygodny i obrotowy uchwyt, a więc bez problemu manewrować nim można między meblami czy w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie posiada również wymienny akumulator o pojemności 21,6V, dzięki czemu nawet w trakcie sprzątania możesz szybko zastąpić wyczerpaną w odkurzaczu baterię.

Oczywiście, chyba największą zaletą jest możliwość ustawiania sprzętu w… pionie – nawet wtedy, gdy nie korzystasz z odkurzacza! Możesz go dzięki temu schować w niemal każde miejsce, nie zaburzając przestrzeni.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 650 zł.

Philips FC 9197/91

Jest to odkurzacz z turboszczotką, który utrzymuje wysoki poziom przepływu powietrza – wszystko za sprawą wydajnego silnika i technologii AirflowMax. Urządzenie wyposażono w filtr Hepa H13, a także zamontowano w nim nową nasadkę TriActiveMax 3w1. Za jej pomocą turboszczotka idealnie przylega do podłogi, maksymalizując skuteczne zbieranie zanieczyszczeń.

Dodatkowo, odkurzacz Philips wyposażono w długi uchwyt, pozwalający czyścić nawet trudno dostępne miejsca. Z kolei zamocowany w uchwycie przełącznik powietrza umożliwi regulowanie mocy ssania bez konieczności schylania się!

Cena odkurzacza to ok. 660 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny