Odkurzacze automatyczne

Technologia w służbie wygody

Przełomem na rynku sprzętów AGD bywało już wiele urządzeń takich jak kuchenka mikrofalowa czy zmywarka. Do tego specyficznego grona w ciągu ostatnich lat dołączyły również odkurzacze automatyczne na neo24.pl. Dzięki nim Twoja podłoga zalśni czystością, a jedyną czynnością, jaką będziesz musiał przy tym wykonać, jest uruchomienie odkurzacza. A w nowszych modelach nawet to możesz zrobić za pośrednictwem Twojego telefonu. Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim wybierasz idealny model odkurzacza?

Działanie odkurzacza automatycznego

Instrukcja obsługi odkurzacza jest bardzo prosta: włączasz i zostawiasz go w spokoju, aż odkurzy całą powierzchnię. Większość mieszkań posiada meble, dlatego urządzenie jest w stanie omijać przeszkody. Służy do tego system zamontowanych w urządzeniu czujników, które mapują podłogę i wysyłają sygnał do wbudowanego w nim komputera. Dzięki temu nasz odkurzacz nie zderzy się ze ścianą ani nie spadnie ze schodów w trakcie wykonywania swojej pracy.

Czy odkurzacz automatyczny umyje też podłogę?

Jeśli wybierzesz model, który na to pozwala – jak najbardziej! Po odkurzeniu podłogi należy uzupełnić wodę w specjalnym pojemniku, a następnie po raz kolejny włączyć go i pozwolić mu swobodnie pracować. Urządzenie spryskuje fragment podłogi w swoim najbliższym zasięgu, a następnie wyciera go za pomocą szmatki.

Ważne parametry!

Wybierając odpowiedni dla Ciebie odkurzacz automatyczny pamiętaj, by zwrócić uwagę na:

  • system nawigacji – im bardziej rozbudowany, tym lepiej odkurzacz będzie sobie radził z podłogą w Twoim domu; do bardziej skomplikowanych operacji polecamy odkurzacza wbudowaną kamerą, dzięki której urządzenie będzie w stanie zmapować całą podłogę,
  • sterowanie za pomocą telefonu – dzięki niej będziesz mógł uruchomić odkurzacz w czasie, kiedy nie będzie Cię w domu,
  • pojemnik – duży pojemnik, a co za tym idzie: większych rozmiarów odkurzacza oznacza przede wszystkim więcej miejsca na zbierany przez urządzenie brud, a dla Ciebie rzadszą konieczność wymieniania worka,
  • filtr – dopasuj go do potrzeb swoich i innych mieszkańców domu, jeśli wśród nich znajduje się osoba z alergiami, koniecznie wybierz odkurzacz z filtrem wyłapujący roztocza.

Wady odkurzaczy automatycznych

Przede wszystkim cena. Zakup odkurzacza automatycznego to znacznie większy wydatek, niż kupienie tradycyjnego urządzenia. Niektórym użytkownikom nie będzie również odpowiadać konieczność stosunkowo częstej wymiany worka na zabrudzenia oraz czyszczenia szczotek. Przed uruchomieniem odkurzacza automatycznego należy pamiętać o pozbieraniu zabawek i innych drobiazgów leżących na podłodze. Jeśli natomiast nasz pupil zostawi nam niemiłą niespodziankę na środku pokoju, trzeba liczyć się z tym, że odkurzacza może w takim wypadku jeszcze bardziej roznieść zabrudzenie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny