Odkurzacze bezprzewodowe – wady i zalety

Odkurzacz na baterie, a tak właściwie na akumulatory, to świetna pomoc w walce z kurzem i brudem. Bez problemu radzą sobie z drobnymi zabrudzeniami, idealnie sprawdzają się w małych mieszkaniach i na niewielkich przestrzeniach. To odkurzacz na baterie, akumulatorowy – nie musi mieć zasilania. Jeśli jest naładowany, energii wystarcza na mniej więcej 30 minut pracy. To wystarczająco, by uporać się ze sprzątaniem w niewielkim mieszkaniu.

Ogromną zaletą odkurzaczy tego rodzaju jest ich niewielki rozmiar. Najczęściej są to odkurzacze stojące, które stawia się na stacji ładującej. Zajmują bardzo mało czasu, zmieszczą się za szafą lub w małym schowku. Możesz także znaleźć bezprzewodowy odkurzacz ręczny w wersji mini, którym zbierzesz brud z trudno dostępnych miejsc. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane tutaj artykuły o sprzątaniu.

Jednak tego rodzaju odkurzacze nie nadają się do zbierania brudu z gęstego dywanu. Nie powinno się nimi także zbierać rozlanej wody – może to je uszkodzić.

Odkurzacz akumulatorowy – zastosowanie

W zależności od wielkości i rodzaju odkurzacza bezprzewodowego, może on służyć do różnych rzeczy. Jest bardzo funkcjonalny. Większe odkurzacze akumulatorowe stojące nadają się do odkurzania mieszkań i małych pomieszczeń. Te w wersji mini są jeszcze bardziej funkcjonalne, możesz za ich pomocą usunąć kurz i zabrudzenia z mebli tapicerowanych. Świetnie sprawdza się także do odkurzenia tapicerki w samochodzie.

Niewielki odkurzacz ręczny dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Szczeliny w kanapie, przestrzeń między meblami – możesz je bez problemu odkurzyć. Na dodatek, ponieważ nie ogranicza cię kabel, możesz dotrzeć wszędzie, obojętnie, jak daleko będziesz od gniazdka. Schody czy półpiętra nie są żadną przeszkodą.

Co więcej, odkurzacz tego typu najczęściej jest bezrowkowy. To ogromna wygoda – odkurzacz bezrowkowy wymaga co prawda częstego wysypywania zawartości, ale nie musisz pamiętać o kupowaniu i wymianie worków. Nie ma też obaw, że twój model zostanie wycofany z produkcji i nie będziesz już mógł dopasować worków do swojego odkurzacza.

Kupno odkurzacza bezprzewodowego – na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym elementem, który powinien zaważyć na twoim wyborze modelu, wcale nie są ceny. Te zresztą są dość zbliżone. To, na co powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to moc. Im większa, tym efektywniej będziesz odkurzał, ale to oczywiście oznacza, że akumulator będzie się wyładowywał o wiele szybciej.

Porównując modele weź pod uwagę czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. Odkurzacz na baterie może działać od 15 minut w górę (najczęściej około 30). Na długość odkurzania wpływa także pojemność pojemnika na śmieci. Im większa, tym dłużej będziesz mógł odkurzać bez przerw.

Odkurzacze bezprzewodowe są zasilane akumulatorem. Mogą być mniejsze lub większe, wszystko zależy od marki.
Odkurzacze bezprzewodowe - opinie, ceny, skuteczność odkurzania, najlepsze marki

Ważnym czynnikiem jest także rodzaj zastosowanego filtra. Odkurzacz akumulatorowy może być wyposażony w filtr hepa, czyli idealny dla alergików. Oczywiście nie bez znaczenia jest wielkość tego sprzętu AGD. Im mniejszy odkurzacz, tym bardziej funkcjonalny – dotrze do większej liczby miejsc. Powinien być także na tyle lekki, by móc bez problemu przenosić go na piętro lub w czasie sprzątania samochodu.

Odkurzacze bezprzewodowe – marki i opinie

Producentów małego AGD jest bardzo wielu. Jednak nadal tylko kilka czołowych marek przyciąga uwagę klientów ciekawymi propozycjami. Na uwagę zasługuje przede wszystkim oferta marki Electrolux.

Model ZB5022 Ultrapower został wyposażony w akumulator o dużej mocy, który – jak obiecuje producent – powinien wystarczyć na efektywne sprzątnięcie powierzchni 50 m kwadratowych. W trybie minimalnej mocy może pracować nawet godzinę, co w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych jest naprawdę rekordowym wynikiem. Jest mały i zgrabny, nie zajmuje dużo miejsca i nieźle się prezentuje. Niestety na ustawieniu maksymalnej mocy jest tak głośny jak standardowy odkurzacz bezworkowy.

Electrolux oferuje także model ErgoRapido EER7 Aimal, który jest dedykowany dla właścicieli zwierząt. Jego głównym zadaniem jest usunięcie sierści z różnych powierzchni – dywanów, wykładzin czy mebli. Do tego służy specjalna szczotka. Należy jednak przyznać, że dobrze radzi sobie także z innymi zabrudzeniami, chociaż nie jest tak silny jak wcześniej wymieniony model. Te odkurzacz bezprzewodowy działa aż 45 minut.

Warto zastanowić się także nad odkurzaczem bezprzewodowym Dirt Devil. Jest bardzo uniwersalny – generalnie został dedykowany do zbierania brudu z podłóg, jednak można także wykorzystać go do odkurzania mebli. Odkurzacz Dirt Devil waży zaledwie około 2 kg, dzięki czemu jest bardziej wygodny. Na dodatek działa do 24 minut na najwyższych obrotach. W wyposażeniu jest elektroszczotka idealna do dywanów.

Odkurzacz bezprzewodowy do sprzątania na mokro

Philips zaskoczył wszystkich wypuszczając na rynek wyjątkowy model – odkurzacz bezprzewodowy, który pozwala na sprzątanie na mokro. PowerPro Aqua to niezwykle uniwersalny odkurzacz, który pomoże ci się uporać ze zdecydowaną większością zabrudzeń w domu. Został wyposażony w bardzo małe filtry, które zatrzymują nawet maleńkie cząsteczki (pochłania większość bakterii). Dzięki zamontowanym w szczotce specjalnym wałkom świetnie zbiera sierść zwierząt. Akumulator pozwala prawie na godzinę ciągłej pracy.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua zawiera także niezwykły system czyszczenia na mokro. Można go podpiąć w prosty i błyskawiczny sposób. System idealnie nadaje się do mycia twardych powierzchni. Możesz go używać nie tylko do płytek, lecz także do mycia paneli czy drewna. Zawiera czujniki regulujące poziom wilgoci czyszczących wkładki z mikrofibry. Odkurzacz bezprzewodowy, jakim jest odkurzacz akumulatorowy to zakup do domu wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny