Odkurzacze Bosch – wady i zalety

Najnowsze modele odkurzaczy Bosch są wyposażone w inteligentne szczotki, których zadaniem jest zebranie ogromnej ilości zabrudzeń, kurzu i włosów. Najnowsze zastosowania świetnie radzą sobie z psią sierścią i zbieraniem brudu z kątów, rogów czy pod meblami. Odkurzacze Bosch są także ergonomiczne i stosunkowo lekkie.

Marka w swojej ofercie ma nie tylko standardowe odkurzacze workowe czy bezworkowe. Możesz znaleźć także odkurzacz wodny czy pionowy marki Bosch, które są także bardzo dobrej jakości. Wszystkie mają bardzo wysoką klasę energetyczną. Większość najnowszych modeli także ma bardzo wysokie klasy sprzątania, zarówno na płaskich i twardych, jak i na miękkich powierzchniach. Wadą tych odkurzaczy są niestety dość wysokie ceny. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat odkurzaczy.

Standardowe odkurzacze Bosch – modele i opinie

Wśród odkurzaczy workowych największym uznaniem cieszy się GL-45 ProPerformPlus Allergy, odkurzacz wyróżniający się na wielu polach. Przede wszystkim jest idealny dla alergików, ponieważ został wyposażony w filtr HEPA, który zapewnia idealną czystość i podłoża, i powietrza. Odkurzacz zbiera wszystkie zabrudzenia, zarówno z twardych, jak i miękkich powierzchni. Klasa odkurzania i klasa reemisji kurzu zostały oznaczone jako A, a to dzięki specjalnej szczotce SilentCelan, która nie tylko pochłania kurz, lecz także jest niezwykle cicha. Sprzęt został wyposażony w worek o pojemności 5 l, co zdarza się naprawdę rzadko. Obecnie jest to jeden z najlepszych dostępnych na rynku odkurzaczy, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę wyłącznie odkurzacze workowe. Ma jednak wadę – kosztuje około 1200 zł. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na parametr, jakim jest klasa skuteczności odkurzania.

Odkurzacz Bosch czerwony oraz inne odkurzacze Bosch, a także ich wady, zalety i opinie, a także odkurzanie odkurzaczem Bosch
Odkurzacze Bosch - ceny, zalety, wady, opinie, popularne modele

Jeśli interesują cię odkurzacze bezworkowe, zdecydowanie jedną z najciekawszych propozycji jest BGS05A222, to także nowość, ale ceny tego modelu są o wiele niższe – około 400-450 zł. Odkurzacze bezworkowe są z reguły nieco mocniejsze i ten faktycznie taki jest. Klasa energetyczna A pozwala na zaprowadzenie oszczędności w rachunkach za prąd. Najciekawszą cechą tego odkurzacza jest system Easy Storage, czyli łatwego przechowywania. Ten model ma naprawdę ciekawy, trochę oryginalny design. Ze szczególną starannością czyści parkiety i twarde podłogi, ma nawet do tego specjalną szczotkę ze szczelinami, które pochłaniają kurz jeszcze efektywniej.

Ciekawą ofertą jest także tradycyjny, wyposażony w worek materiałowy, odkurzacz Bosch GL-30 ProPower 2.0. To odkurzacz idealny dla właścicieli psów lub kotów – zbiera całą sierść. To dzięki specjalnej szczotce ProAnimal. Co ważne, ten model także jest wyposażony w filtr HEPA, czyli filtr antyalergiczny, który zatrzymuje wewnątrz odkurzacza wszelkie drobnoustroje i naprawdę niewielkie cząsteczki kurzu. Klasa energetyczna to A, więc poziom zużycia prądu jest naprawdę bardzo niski. Jest to odkurzacz idealny do odkurzania twardych powierzchni. Niestety klasa sprzątania dywanów wynosi D. Ceny wahają się w granicach 500 zł.

Odkurzacz pionowy Bosch

Najbardziej popularny odkurzacz pionowy Bosch to Move 2in1, model BBHMOVE2N. To odkurzacz akumulatorowy, dzięki czemu masz zasięg na całe mieszkanie i możesz go wszędzie łatwo przenosić. Jest lekki i wygodny w użyciu, stoi sam bez oparcia, więc zmieścisz go wszędzie bez żadnego problemu.

Jest wyposażony w zmywalny filtr (chociaż nie jest to odkurzacz wodny) i pojemnik na zabrudzenia. Czas pracy jest stosunkowo krótki – wynosi zaledwie 15 minut, jednakże zastosowana bateria jest bardziej przyjazna dla środowiska niż w innych przypadkach. Ten odkurzacz zdobył bardzo dobre opinie, użytkownicy wskazują przede wszystkim na to, że jest niezwykle lekki. Waży około 3 kg. Koszt to 400 zł, co jest naprawdę atrakcyjną ceną za taką jakość. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na parametr, jakim jest klasa skuteczności odkurzania dywanów i odkurzania podłóg twardych.

ikona podziel się Przekaż dalej