Super cichy odkurzacz Electrolux

Odkurzacz zwykle czyni dużo hałasu. Staje się to problemem, gdy musimy sprzątnąć rozbity wazon lub rozsypane okruchy późno w nocy lub przy śpiącym dziecku. Szukając odkurzacz, który jest super cichy, warto sprawdzić, aby poziom hałasu nie przekraczał 70 dB. Aby wyciszyć odkurzacz firma Boschstosuje dźwiękoszczelną obudowę. Z kolei Rowentauzyskuje niską emisję hałasu przez dobrą izolację obudowy oraz technologię eliminacji szumów. Electrolux jako lider na rynku AGD stawia na unikalną konstrukcję silnika i ssawki. Super cichy odkurzacz Electrolux Ultrasilencer Zen EUS8ALRGY z poziomem hałasu zaledwie zaledwie 58 dB sprawia, że można odkurzać podczas oglądania telewizji. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj takżeten artykuł o powstawaniu kurzu.

Bezworkowe czy workowe odkurzacze - jaki wybrać?

Tradycyjne workowe odkurzacze zaopatrzone są w wymienny worek na kurz, który wyrzuca się po napełnieniu. Wadą tych odkurzaczy jest konieczność zakupu worków oraz zmniejszanie się mocy ssania w miarę zapełniania się worka. W przypadku workowych odkurzaczy warto wziąć pod uwagę ceny sprzętu, gdyż droższe modele zaopatrzone są w bardziej wydajne filtry.

Aby uniknąć problemu zakupu i wymiany worków, producenci przygotowali odkurzacze bezworkowe, w których kurz zbiera się w odpowiednim pojemniku. Im większy pojemnik tym lepiej. Pojawiają się jednak opinie, że podczas opróżniania pojemnika można kurz rozsypać i pracę należy zaczynać od nowa. Pojemnik należy opróżniać ostrożnie a następnie umyć go, aby usunąć resztki kurzu. Aby uniknąć problemu rozsypywania się kurzu podczas opróżniania zastosowano pojemniki z zamknięciem, które otwieramy nad koszem na śmieci. Wiele modeli odkurzaczy Electrolux, jak na przykład model SilentPerformer Cyclonic, zaopatrzono w system Easy Empty pozwalający na łatwe opróżnianie pojemnika. Z kolei firma Dysonstosuje rozwiązanie wysuwania się pojemnika nad koszem na śmieci, co uniemożliwia rozsypanie się odpadków.

Kobieta podczas odkurzania, a także odkurzacze Electrolux i ich najlepsze modele, ceny oraz opinie o różnych liniach
Odkurzacze Electrolux - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Odkurzacz Electrolux z myślą o alergikach

Electrolux stawia nie tylko na odkurzacze super ciche, lecz także na zwalczanie bakterii i alergenów dzięki technologii UV-light. Zadanie to spełnia bezprzewodowy odkurzacz Ergorapido Allergy o pionowej konstrukcji, która dobrze sprawdzi się w małym mieszkaniu.

Zarówno workowe odkurzacze, jak i odkurzacze bezworkowe uważane są za odpowiednie dla alergików. W przypadku odkurzaczy ważny jest nie tylko worek na kurz, lecz także filtr. Dlatego też warto zadbać o porównanie cen, gdyż droższe modele zaopatrzone są w zaawansowane filtry wychwytujące najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Z myślą o alergikach Electrolux przygotował model Ultrasilencer Zen, który nie tylko świetnie filtruje powietrze, lecz także pracuje super cicho. Z myślą o alergikach Electrolux zaopatrzył modele swoich odkurzaczy w worki s-bag, które zapewniają większą wydajność zbierania kurzu. Worki s-bag zamykają się po zapełnieniu, dzięki czemu w czasie wymiany worka alergik nie ma styczności z kurzem. Sprawdź także ten artykuł o odkurzaczach z filtrem HEPA.

Dobrym wyborem dla alergików będzie odkurzacz piorący, który skutecznie usuwa kurz i roztocza z mieszkania. Odkurzacz piorący upierze nie tylko dywany i wykładziny, lecz także tapicerkę i tekstylia. W odkurzaczu piorącym powietrze zasysane jest do pojemnika z wodą, która odfiltrowuje zanieczyszczenia. Odkurzacza tego można używać do czyszczenia na sucho i na mokro. Wadą odkurzaczy piorących jest ich wysoka cena, spore gabaryty oraz wysokie koszty eksploatacji.

Porównanie cech najlepszego odkurzacza sprowadza się do pytania jakie funkcje sprawdzą się w naszym domu. Jeśli zależy nam na odkurzaczu super cichym, aby nie budzić dzieci i nie przeszkadzać sąsiadom, warto wybrać model ultrasilencer. Dla alergików polecane są odkurzacze Electrolux z workami s-bag i zaawansowanymi filtrami oraz odkurzacze bezworkowe. Natomiast w małym mieszkaniu sprawdzi się bezprzewodowy odkurzacz pionowy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny