Odkurzacz Hoover - energooszczędny i cichy

Jeśli zależy ci na oszczędności energii warto zwrócić uwagę na odkurzacze cylindryczne Hoover z klasą 4A. Efekt skutecznego filtrowania i oddzielania kurzu przy niskim zużyciu energii firma Hoover uzyskała dzięki technologii multicyklonowej Airvolution, która wykorzystuje siłę odśrodkową, aby oddzielić powietrze od kurzu. Energooszczędne modele odkurzaczy Hoover jak odkurzacz workowy Hoover Xarion Pro XP81_XP15011 czy też odkurzacz bezworkowy Hoover Reactiv RC81_RC25011 osiągają roczne zużycie energii na poziomie zaledwie 28 kW. Podobny poziom zużycia energii znajdziemy w niektórych odkurzaczach firmy Bosch i Electrolux.

Wadą wszystkich odkurzaczy jest głośna praca co stanowi problem, jeśli chcemy sprzątać rozbity wazon w nocy lub obok śpiącego dziecka. Opinie użytkowników wskazują, że cichą pracę zapewni poziom głośności nieprzekraczający 70 dB. Hoover stawia na technologię ograniczenia drgań, która ogranicza poziom hałasu. Najlepsze opinie w zakresie odkurzaczy cichych zdobył model odkurzacza workowego A-Acubed Silence, który pracuje z głośnością 62 dB. Dobre opinie mają także workowe odkurzacze Hoover z serii Athos energooszczędne pracujące z głośnością 64 dB. Jeszcze cichszy jest Electrolux Ultrasilencer Zen, który nie przekracza 58 dB. Jednak odkurzacze Electrolux nie posiadają klasy 4A. A może zainteresuje cię także ten artykuł o odkurzaczu bezprzewodowym?

Hoover odkurzacze bezworkowe - wady i zalety

Opinie użytkowników wskazują, że odkurzacze workowe, jak znany model hoover enigma, lepiej nadają się dla alergików. Podstawowe wady tych odkurzaczy to konieczność wymiany worków na kurz oraz spadek wydajności wraz z zapełnianiem się worka. Dlatego też wiele osób przestawia się na odkurzacze bezworkowe, których zalety są nie do przecenienia, gdyż brak konieczności wymiany worków obniża koszty eksploatacji. Pojawiają się jednak opinie, że w czasie opróżniania pojemnika w odkurzaczach bezworkowych, można rozsypać kurz i odkurzanie trzeba zaczynać od nowa. Aby rozwiązać ten problem Hoover zastosował technologię Power Active Compression, która ubija kurz w niewielką kostkę łatwą do usunięcia bez rozsypywania i brudzenia rąk.

Odkurzacze bezworkowe oferuje wynalazca tej technologii firma Dyson, jak również znane marki jak Electrolux czy Zelmer. Wśród odkurzaczy bezworkowych króluje model Hoover Xarion Pro, stworzony z myślą o alergikach. Model ten pracuje tak cicho, że można w czasie odkurzania rozmawiać. Jego ogromną zaletą jest duża siła ssania, dzięki czemu można z łatwością odkurzyć sierść zwierząt. Jego wadą jest waga.

Na uwagę zasługuje również bezworkowy odkurzacz Hoover Sprint Evo przeznaczony dla osób, które mają zwyczaj odkurzać często i szybko. Ten lekki i poręczny model o niewielkich rozmiarach świetnie radzi sobie z codziennym odkurzaniem podłóg. Opróżnianie pojemnika na kurz jest łatwe i nie trzeba go myć. Jego wadą jest głośna praca, co przy szybkim sprzątaniu nie powinno stanowić problemu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o odkurzaczach bezworkowych.

Odkurzacze Hoover - popularne modele

Hoover stawia przede wszystkim na oszczędność energii, dlatego też w ofercie znajduje się dużo modeli z klasą energetyczną AAAA. Hoover oferuje tradycyjne odkurzacze workowe, będące następcą popularnego Hoover Enigma. Lecz w ofercie zaczynają przeważać modele bezworkowe. Odkurzacze wodne bezworkowe nie są oferowane przez Hoover, który zamiast nich poszedł w kierunku odkurzaczy parowych.

Spośród odkurzaczy workowych dużą popularnością cieszy się model Hoover Telios następca Hoover Enigma. Poziom hałasu nie przekraczający 70 dB zapewnia komfortowe odkurzanie. Model ten zaopatrzono w antyalergiczny filtr EPA, który wyłapie nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu. Na doskonałe opinie zasługuje duży wybór akcesoriów i szczotek, w tym szczotka Optimax, która skutecznie czyści grube dywany i usuwa sierść zwierząt.

Spośród odkurzaczy bezworkowych na uwagę zasługuje Hoover Chorus. Ten odkurzacz Hoover ma niewątpliwe zalety, jak duży pojemnik na odpadki, świetną moc ssania oraz wydajny filtr EPA. Zaś wady tego modelu to głośność 78 dB, krótki przewód oraz spora waga, która utrudni pracę, jeśli mamy duże mieszkanie i schody. Zdaniem wielu użytkowników ten model jest jednak dość cichy i świetnie się sprawdza w małym mieszkaniu i przy czyszczeniu dywanów.

Wybierając odkurzacz do niedużego mieszkania, warto zainteresować się odkurzaczami Hoover, które zapewniają oszczędność energii, cichą pracę i doskonałą moc ssania za niewygórowaną cenę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny