Odkurzacze Philips - popularne modele odkurzaczy

Producenci topowych marek musieli wykazać się nie lada dynamiką i starannością przy wdrażaniu nowości technologicznych, czy też zmiennym popycie zależnym od propagowanych trendów utrzymania higieny domowej. Odkurzacz Philips z serii Performer, najbardziej cenionej za dużą moc oraz wydajność, doczekał się całej gamy towarzyszy.

Poza wspomnianym modelem Performer, na popularności zyskały również: odkurzacz wodny, odkurzacz kuchenny, odkurzacz bezprzewodowy, czy też odkurzacze bezworkowe. W pogoni za polepszaniem funkcjonalności oraz zwiększaniem komfortu dla użytkowników powstało kilka wyjątkowo ciekawych modeli.

Mowa tutaj o modelach z serii: Aqua, czy PowerPro Aqua, o których opowiemy szerzej w dalszej części. Warto nadmienić, iż odkurzacze Philips, to nie tylko moc i jakość, ale również bogaty dostęp do akcesoriów, takich jak filtr antyalergiczny, czy nakładki do różnych nawierzchni, w tym podłóg twardych.

Wady i zalety - jak dokonać wyboru?

Tak jak przy większości produktów o zróżnicowanej specyfikacji wyboru, tak i przy odkurzaczach, pewne parametry mogą odchylać się w jedną lub drugą stronę. Nawet jeśli decydujemy się na odkurzacz Philips czy inną solidną markę, należy sprawdzić jakiego typu jest wybrany produkt.

Jeśli już upatrzymy sobie jakiś model, to warto sprawdzić, czy posiada filtr antyalergiczny oraz, czy są dostępne do niego szczotki i inne wkładki (np. do podłóg twardych). Kilka lat temu popularnym typem odkurzacza był odkurzacz wodny, szczególnie model Aqua. Była to reakcja na często pojawiający się w mediach temat zdrowotnych korzyści, płynących ze stosowania takiego odkurzacza.

W podobny sposób rynek podbił odkurzacz kuchenny, który utożsamił się z nowoczesną kuchnią. W każdym modelu parametry typu moc, pojemność, hałaśliwość, zasilanie czy akcesoria są zależne od jego przeznaczenia. Niektóre modele są chwalone za dodatkowe udogodnienia jak np. odkurzacze bezworkowe. Niektórzy nawet twierdzą, iż nie wyobrażają sobie sprzątania innym sprzętem, niż odkurzacz bezprzewodowy. Zatem jak sami widzimy, dobór właściwego modelu odkurzacza to nie ceny i marka, ale nasze potrzeby oraz preferencje. A może zainteresuje cię także artykuł o odkurzaczu wodnym?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Odkurzacze Philips są bardzo nowoczesne. Najnowsze modele zbierają świetne opinie ze względu na liczne zalety i dodatkowe funkcje.
Odkurzacze Philips - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Odkurzacz Philips - ceny i opinie o wybranych modelach

* Performer Expert Odkurzacz workowy (FC8728/09), cena: ok. 1199-1350 zł

Zaletą jest m.in. niskie zużycie energii (AAA**), duża moc ssania, bardzo dobry filtr chroniący przed wylatującym kurzem (Filtr HEPA13 + HEPA AirSeal), pojemny 5L worek na kurz z technologią AirflowMax, która maksymalnie wydłuża efektywność pracy na pojedynczym worku. Ponadto odkurzacz jest cichy, łatwo się go prowadzi i ma długą teleskopową rurę. Wadą sprzętu jest natomiast masywna rura (u drobnych osób, dłuższe użytkowanie powoduje zmęczenie). Zdecydowanie polecany przez większość użytkowników.

* PowerPro Aqua Bezprzewodowy odkurzacz myjący (FC6408/01), cena: ok. 1190 zł

Zaletą sprzętu jest długi czas pracy (nawet 1h), duża moc ssąca (dzięki technologii PowerCyclone), funkcja mycia na mokro, łatwe manewrowanie, trójwarstwowy filtr zatrzymujący ponad 90% alergenów oraz wbudowany odkurzacz ręczny. Wadą jest to, że szybko się zapełnia. Większość osób z chęcią poleca produkt.

* MiniVac Odkurzacz ręczny (FC6142/01), cena: 229 zł

Zaletą jest system odkurzania na mokro i na sucho, aerodynamiczny kształt nasadki, cykloniczny nadmuch zatrzymujący kurz wewnątrz urządzenia, pewny uchwyt, uproszczone opróżnianie pojemnika, akumulator 4,8 V (pracuje ok. 10 min). Wadą jest głośna praca. Pomimo to zdecydowanie polecany przez większość użytkowników.

Odkurzacze Philips to typowo nowoczesna technologia oraz wysoka jakość. Producent oferuje bogaty asortyment. Z kolei konsumentów często zaskakuje łatwość w obsłudze oraz możliwości urządzeń. Przed zakupem zawsze należy pamiętać, by dobierać urządzenia do swoich potrzeb i czytać opinie o modelu, który nas interesuje, ponieważ najlepszy wybór to świadomy wybór.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny