Odkurzacze Rowenta - opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele

Odkurzacz Rowenta – wady i zalety

Odkurzacze Rowenta to najbardziej tradycyjne odkurzacze domowe. Mają klasyczny kształt i kolorystykę. Są trwałe, solidne, niezbyt ciężkie i nieduże – czego chcieć więcej? Nowsze modele mają specjalnie wyprofilowane szczotki, więc jakość sprzątania jest dość duża. Rowenta dba także o środowisko, dlatego klasa energetyczna urządzeń jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Na rynku znajdują się zarówno starsze, jak i nowsze modele. Bardzo dużą zaletą tych odkurzaczy jest cena – zdecydowanie niższa niż porównywalnych jakościowo modeli innych producentów. Marka ma ogromny wybór. W jej ofercie znajdziesz nie tylko odkurzacze tradycyjne i bezworkowe, lecz także odkurzacze pionowe czy odkurzacz piorący, a nawet odkurzacz przemysłowy.

Tradycyjny odkurzacz Rowenta – opinie o modelach

Najbardziej popularny odkurzacz tradycyjny Rowenta to Power Space, standardowy, praktyczny i kompaktowy odkurzacz w kolorze czarnym. Ze względu na małe rozmiary można go pomieścić bez żadnych problemów w każdym miejscu. Jest wyposażony w szczotkę Delta Silence, która sprawia, że jego praca jest o wiele cichsza. Power Space ma także specjalnie wyprofilowaną szczotkę do parkietu i innych twardych podłóg, która nie rysuje powierzchni, a zbiera wszystkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Odkurzacz kosztuje około 300 zł.

Odkurzacze Rowenta - opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele

Drugi zasługujący na uwagę odkurzacz Rowenta to Silence Force, bezworkowy odkurzacz hipoalergiczny. Ma zamontowany zmywalny filtr HEPA, jest niezwykle skuteczny. Niski poziom reemisji kurzu sprawia, że świetnie sprawdza się w domu z małymi dziećmi i w przypadku alergików. Jest cichy i ergonomiczny, a co ciekawe – wyposażony został także w funkcję EKO, pozwalającą na oszczędność energii elektrycznej w 50%. Ma bardzo nowoczesny design i został wyposażony w teleskopową rurę. Dzięki temu sprzątanie jest bezproblemowe. Oczywiście nie jest to rozwiązanie pozbawione wad – jest dość ciężki, a ze względu na nowoczesne technologie kosztuje około 700 zł.

Odkurzacze pionowe Rowenta

Rowenta w swojej ofercie ma także odkurzacze pionowe. Na uwagę zasługuje przede wszystkim akumulatorowy odkurzacz pionowy AIR LED model RH8879. Waży tylko 4 kg i jest wyposażony w zbiornik na kurz wielkości 0,9l. To niewiele, ale za to czas pracy w stosunku do innych odkurzacz tego typu jest bardzo długi – wynosi aż 60 minut. Możesz wybrać trzy poziomy pracy, a wszystkie informacje wyświetlają się na wyświetlaczu LCD. Łatwo się nim manewruje, ergonomiczna rączka pozwala na swobodne docieranie pod kanapę i do wszystkich trudnodostępnych kątów. Ceny wahają się w okolicach 500 zł.

Marka przedstawia również inny odkurzacz pionowy – AIR FORCE EXTREME. Jest to odkurzacz akumulatorowy, wyposażony w baterię litową, który pracuje około 35 minut na minimalnych obrotach. Jest odkurzacz bezworkowy, posiadający trzy prędkości. W zasadzie jest bardzo podobny do modelu powyżej, chociaż nie ma końcówki do parkietu. Szczotka Delta Air Force bez żadnego problemu dociera do wszystkich zakamarków i trudniej dostępnych miejsc, także pod kanapą. Ten odkurzacz kosztuje około 450 zł.

Odkurzacz piorący Rowenta

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także odkurzacz piorący, a w zasadzie odkurzacz parowy marki Rowenta Clean&Steam. Wygląda jak standardowy odkurzacz pionowy, ma jednak pojemnik na wodę. Odkurzacz działa na dwa sposoby – znajdująca się w szczotce ssawka pochłania kurz, a para wodna dokładnie czyści powierzchnię. Ten odkurzacz nadaje się dla alergików i rodziców. Będzie przydatny także dla właścicieli czworonogów. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na parametr, jakim jest klasa skuteczności odkurzania dywanów i odkurzania podłóg twardych.

Łatwy w obsłudze, stosunkowo lekki, ma naprawdę bardzo wiele zalet. Pojemność pojemnika na wodę to 0,7 l, co sprawia, że na jednym napełnieniu możesz odkurzyć naprawdę dużą powierzchnię. Ceny wahają się w okolicach 1000-1200 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej