Odkurzacze Samsung – wady i zalety

Odkurzacze marki Samsung są z reguły wyposażone w szczotki, które niezwykle efektywnie zbierają wszystkie zabrudzenia i kurz i dobrze dają sobie radę także z sierścią zwierząt. Na dodatek marka zwraca uwagę na ergonomiczne uchwyty i rączki, które pozwalają bardzo dokładnie i bez większego problemu posprzątać każdą powierzchnię. Odkurzacze Samsung są także stosunkowo lekkie.

Nie są jednak bez wad. Bardzo wiele osób narzeka na to, że sprzęty Samsung są nieco droższe niż odkurzacze innych marek. Czasami mnóstwo zastosowanych technologii znacznie podwyższa cenę, a jednocześnie w wielu wypadkach po prostu nie ma możliwości ich zastosowania czy przetestowania. Jednakże dobrze dobrany do twoich potrzeb odkurzacz Samsung to naprawdę świetne rozwiązanie na wiele lat. Sprawdź także ten artykuł o tanich odkurzaczach.

Odkurzacze Samsung samojezdne

Samsung to druga marka, która wypuściła na rynek odkurzacze samojezdne. PowerBot to inteligentne, zdalnie sterowane roboty, które automatycznie omijają krzesła i różnego rodzaju przeszkody na swojej drodze. Po czyszczeniu samodzielnie wracają do stacji dokującej, kiedy poziom baterii jest bliski rozładowania. Możesz także sterować go zdalnie, nawet na dużą odległość, za pomocą aplikacji w swoim smartfonie.

Samojezdny odkurzacz Samsung oaraz inne odkurzacze Samsung, w tym odkurzacz bezworkowy i inne polecane modele
Odkurzacze Samsung - zalety, wady, opinie, popularne modele, ceny

Odkurzacze sterowane Samsung stają się coraz bardziej popularne. Cieszą się powodzeniem ze względu na dość dużą moc ssania. Samoczyszczące się szczotki szybko usuwają włosy i kurz do pojemnika, dlatego filtr nie zapycha się, co nie obniża mocy ssącej odkurzacza. Odkurzacze samojezdne Samsung w ostatnim czasie bardzo potaniały. Obecnie najbardziej popularne modele można kupić za około 1700 zł.

Odkurzacz bezworkowy Samsung

Dużym powodzeniem cieszy się odkurzacz bezworkowy Samsung VC07M21A0VN. Jego wadą jest dość duży poziom hałasu, sięgający 80 dB. Ma 1,5 l pojemności pojemnika, co pozwala bez żadnego problemu posprzątać całe mieszkanie bez konieczności jego opróżniania i mycia. Ten model ma klasę energetyczną A i jest dość lekki – waży zaledwie 3 kg. Jego ogromną zaletą jest nietypowy design i przezroczyste elementy. Jest wyposażony w hipoalergiczny filtr HEPA. Ceny wahają się w granicach 450-500 zł.

Dużo tańszy jest model VCC45W0S3B - SC45W0. Jego cena to jakieś 250-300 zł, jest więc o wiele tańszy. Ma antyalergiczny filtr i naprawdę duży zasięg pracy, który wynosi około 9,2 m. Co więcej, odkurzacz bezworkowy tego rodzaju jest także dość lekki. Klasa energetyczna to A, co pozwala na poczynienie oszczędności w rachunkach za prąd. Jego wadą jest także wysoki poziom hałasu i niestety mały pojemnik, który ma zaledwie 1,3 l. Ale za to odkurzacz jest dużo lżejszy, wraz z opakowaniem i wszystkimi szczotkami waży około 3 kg. A może zainteresuje cię także ten artykuł o odkurzaczach na parę?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Odkurzacz workowy Samsung – modele i ceny

Ciekawym rozwiązaniem jest także SAMSUNG SC54U0 - VCC54U0V32/XEO, odkurzacz workowy z filtrem HEPA. Jest bardzo wygodny w zastosowaniu, a jego design sprawia, że stał się naprawdę niezwykle popularny. Tekstylny worek jest łatwo dostępny, jest także dość duży – ma około 2,5 l pojemności. Klasa energetyczna A jest w zupełności wystarczająca. Ten model ma dość duży zasięg przewodów. To naprawdę propozycja warta rozważenia, zwłaszcza, że ceny wahają się w okolicach 300 zł.

Warto wziąć pod uwagę także model workowy VC07M25F0WP - SC07M25F0WP. To odkurzacz o ciekawej kolorystyce (chabrowy lub ciemnobordowy to najbardziej popularne kolory). Jest dość podobny do modelu opisanego powyżej, jednakże chodzi nieco ciszej (79 dB), na dodatek jest trochę lżejszy. Ten sam, łatwo dostępny worek o pojemności 2,5 l wystarcza na co najmniej kilka sprzątań. Odkurzacz kosztuje około 350 zł. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na parametr, jakim jest klasa skuteczności odkurzania dywanów i odkurzania podłóg twardych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny