Inteligentne ogrzewanie domu FIBARO

Temperatura to coś znacznie więcej

Dobrze zagospodarowane ogrzewanie domu potrafi znacznie wpłynąć nie tylko na poczucie komfortu, lecz także zdrowie. Zarówno zbytnie przegrzanie pomieszczeń, jak i za niska temperatura mogą negatywnie odbić się na naszej odporności. Nie mówiąc już o jakości snu czy też efektywności pracy w domu. Trudno zasnąć w momencie, kiedy niemalże trzęsiemy się z zimna. Z drugiej strony, pracując w dzień w tym samym pokoju, temperatura pasująca do snu może okazać się zbyt wysoka, aby móc w niej sprawnie wykonywać swoje obowiązki. Zapewne takie spojrzenie na sprawę pozwala łatwiej złapać perspektywę pokazującą, że celne ustawienie temperatury wcale nie jest takie łatwe.

Na szczęście wcale nie musimy poszukiwać jednego poziomu, który stanie się uniwersalną temperaturą dla wszystkich pór dnia czy też pomieszczeń. To nierealne. Stąd też warto poznać bliżej głowicę termostatyczną The Heat Controller FIBARO, którą można zainstalować przy dowolnej liczbie grzejników w całym domu i na bieżąco mieć pod kontrolą panujące tam ciepło.

Dlaczego tak istotne jest indywidualne dopasowanie temperatury?

Po pierwsze, każdy z nas ma różne preferencje i inaczej odczuwa ciepło. Po drugie, każdy z nas ma też inny plan dnia. Głowica termostatyczna FIBARO zaprojektowana została tak, aby móc w konkretnych godzinach proponować nam inne ustawienia. Przykładowo, największe zimno organizm odczuwa rano, czyli przeważnie są to godziny wstawania do pracy. Możemy wtedy zaprogramować nasze grzejniki w sypialni na temperaturę np. 21°C i z o wiele większą ochotą wychodzić spod cieplutkiej kołdry. W dzień zaś zazwyczaj nie przebywamy w tym pomieszczeniu, dlatego też w godzinach 7:30-19:00 możemy ustawić grzejniki na 19,5 °C. Wieczorem chcielibyśmy jednak móc zasnąć w komfortowych warunkach, powoli więc zaczniemy nagrzewać sypialnię ustawiając od godziny 19:00 temperaturę na poziom 20°C. Tak, tego wszystkiego będzie pilnować za nas głowica termostatyczna. Nie będziemy musieli zatem w ogóle zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem rano nie ustawiliśmy kaloryferów na maksymalną temperaturę i wracając z pracy zastanie nas w sypialni istna ,,sauna”. Co więcej, przy takim ustawieniu ponieślibyśmy też o wiele większe, zupełnie bezsensownie wydatki. Automatyczne ustawienia pozwalają na dużą oszczędność!

Dane wskazują, że FIBARO Heat Controller pomaga zredukować koszty ogrzewania nawet o 42%. Co więcej, wszystkie takie ustawienia możesz zrobić zdalnie. Możesz także zarządzać nimi w dłuższej perspektywie czasowej, kiedy np. wyjeżdżasz na urlop i chcesz konkretnego dnia przygotować swój dom na powrót. W odpowiednim momencie automatycznie zacznie się on nagrzewać i przywita cię od progu zaplanowaną wcześniej temperaturą.

Ogrzewanie na miarę nowej ery

Dobre ogrzewanie oznacza jednak nie tylko dopasowanie do nas, lecz także panujących wokół warunków. Głowica termostatyczna rozpoznaje, czy w pomieszczeniu pojawiło się dodatkowe źródło ciepła, np. kominek. Automatycznie obniża wtedy temperaturę grzejników tak, abyśmy niezmiennie odczuwali komfort. Podobnie jest z otwartym oknem - ogrzewanie może zostać wtedy wyłączone, co znacznie ułatwia wietrzenie pomieszczeń i daje nam pełen świeżości oddech!

Obawiasz się, że na twoim kaloryferze nie uda się zamontować głowicy FIBARO? Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie musisz się o to martwić, bo pasują one do 98% grzejników dostępnych na rynku. Niemalże każdy z nas ma dziś także smartfony, co pozwala na zdalne sterowanie - aplikacja szybko ci w tym pomoże. Jak widzisz, dobre ogrzewanie nie funkcjonuje tylko na skali ciepło-zimno. To także wiele innych aspektów, o które warto zadbać w swoim domu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o głowicy termostatycznej i utrzymywaniu temperatury na odpowiednim poziomie? Wejdź na stronę https://www.fibaro.com/pl/products/the-heat-controller/ i poznaj możliwości The Heat Controller!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny