Okleina na lodówkę

Kiedy okleina na lodówkę się sprawdza?

Tapety magnetyczne czy też okleiny na lodówkę posiadają bardzo zróżnicowane opinie na rynku, ale fakt jest jeden – są one doskonałym sposobem na przeprowadzenie małego remontu kuchni, zwłaszcza gdy nie posiadasz dużego funduszu na wymianę urządzenia AGD na nowe. Jeżeli nagle stwierdzisz, że lodówka nie pasuje do zamysłu stylistycznego całej aranżacji kuchennej, okleina na lodówkę będzie idealnym rozwiązaniem! Tym bardziej, że możesz za jej pomocą zamaskować rysy i wgniecenia bądź zwyczajnie „unowocześnić” nudne urządzenie – zwłaszcza, gdy masz w sobie duszę… artysty.

Naklejki na lodówki i ich zalety

Maty magnetyczne bądź okleiny na lodówki produkowane są dzisiaj w naprawdę sporej ilości, co pozwala na swobodę w wyborze wzorów bądź faktur. W dzisiejszych czasach możesz za ich pomocą zmienić niemal całą stylistykę pomieszczenia, dopasowując okleinę do swoich zapotrzebowań oraz do wymarzonego wyglądu kuchni. Często istnieje również opcja zaproponowania własnej grafiki na lodówkę, co zwiększa pole manewru!

Tapety magnetyczne i okleina na lodówkę zazwyczaj są bardzo wysokiej jakości wykonania, dzięki czemu w błyskawiczny sposób można je przeczyścić – dodatkowo czyni je to odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne rozwiązania technologiczne w całkowity sposób wpłynęły na wygląd i zastosowanie, jakie posiadają samoprzylepne naklejki. Kiedyś uważane one były za szczyt tandety, natomiast dziś królują i grają „pierwsze skrzypce” w wielu nowoczesnych aneksach kuchennych.

Kolejnym plusem jest ich prosty montaż oraz demontaż – dzięki temu możesz bezproblemowo i szybko zmienić aranżację swojej kuchni, nie tracąc na ogólnym efekcie. Nie trzeba do tego ani szpachlowania, ani żmudnego oczyszczania powierzchni urządzenia RTV – oklejanie nie niesie również za sobą ryzyka zostawienia trudnych do ewentualnego pozbycia się śladów (np. kleju). Każde zabrudzenie z łatwością wyczyścisz na okleinie za pomocą zwykłych środków do czyszczenia kurzu i brudu.

Wady oklein na lodówkę

Nie każda fototapeta może zostać umieszczona na lodówce i to jest ich minimalna wada. Wersja papierowa nie może być, np. narażona na kontakt z wodą, więc lepiej jest wybierać te laminowane bądź zabezpieczone specjalnym panelem ze szkła – wtedy ani wilgoć, ani żadne tłuste zabrudzenie nie będzie stanowiło zagrożenia dla okleiny. Kolejnym minusem może być nietrafienie ze wzorem – ale to już nie będzie wina produktu samego w sobie, tylko… samych nas oraz podjętego przez nas wyboru. A może zainteresuje cię także ten artykuł o modelach lodówek marki Polar?

Naklejki na lodówkę

Ceny i rodzaje

Fototapeta jest elementem, który możesz zamówić w dowolnym rozmiarze – rzecz jasna, musi być on dopasowany do powierzchni lodówki! To nowoczesna, trwała i bardzo atrakcyjna forma dekorowania tego urządzenia RTV. Naklejki dzielą się na:

 • naklejki z folią matową – cena ok. 199 zł / szt.
 • naklejki z folią aluminiową – cena ok. 249 zł / szt.
 • naklejki 3D – cena ok. 200zł / szt. (w zależności od wybranej wersji i wzmocnienia wierzchniego)
 • naklejki winylowe laminowane na matowo – zawierają wysokiej jakości materiał winylowy, wzmocniony laminatem – cena ok. 300 zł / szt.

Bardzo dużo sprzedawców dostosowuje również ceny sprzedawanych naklejek do… wysokości lodówki. Nieważne więc, czy będzie ona fototapetą w 3D czy zwykłą okleiną z kolorowym printem. Ceny kształtują się następująco:

 • wysokość lodówki do 130 cm – ok. 79 zł
 • wysokość lodówki od 131 do 170 cm – ok. 99 zł
 • wysokość lodówki od 171 do 200 cm – ok. 119 zł

Maty magnetyczne i tapety magnetyczne na lodówkę

Jeżeli uważasz kolor swojej lodówki za nieatrakcyjny, jest ona zarysowana bądź mocno zabrudzona, dobrym rozwiązaniem okazują się maty magnetyczne. Jest to specjalna folia magnetyczna, którą nakleja się na lodówkę zupełnie tak, jak… zwykłą naklejkę. Dzięki temu w błyskawiczny sposób można zmienić charakter swojej kuchni bez konieczności wymiany sprzętu. Opinie użytkowników mat magnetycznych wskazują na ich łatwość utrzymania w porządku i elastyczne dopasowywanie się mat do dowolnego podłoża – nie przeszkadzają im wygięcia, zaokrąglenia bądź wypuklenia, a więc doskonale przywierają do danej płaszczyzny.

Okleina na lodówkę - pamiętaj, że…

 1. Możesz zamówić okleinę pod indywidualny wymiar.
 2. Masz możliwość wykonania dowolnej aranżacji na całej powierzchni lodówki, a także przycięcia naklejki pod uchwyty, rączki czy miejsce wyświetlacza.
 3. Montaż jest prosty i nie pozostawia po sobie, np. resztek kleju.
 4. Dzięki naklejkom na lodówkę zmienisz nie tylko jej wygląd, ale i całą estetykę kuchni.
 5. Okleina zamaskuje wszelkie zadrapania lub zabrudzenia lodówki.
 6. Naklejki na lodówkę skracają czas… czyszczenia urządzenia!

Naklejki na lodówkę to zatem wybór wart rozważenia, zwłaszcza że taka naklejka magnetyczna na lodówkę może znacznie ułatwić komunikację domownikom podczas przekazywania sobie wiadomości.

ikona podziel się Przekaż dalej