Jak dostosować oświetlenie łazienkowe?

Oświetlenie LED do łazienki – dlaczego warto?

Coraz częściej decydujemy się na wybór oświetlenia LED do przestrzeni łazienki. Skąd jego popularność? Otóż ta nowoczesna technologia wyróżnia się wyjątkowo niskim poborem energii, a do tego wysoką wydajnością i trwałością. To rozwiązanie jest nieco droższe od tradycyjnych żarówek, które – nawiasem mówiąc – powoli odchodzą w niepamięć, jednak naprawdę warte swojej ceny. A to za sprawą ich energooszczędności, która jest bez wątpienia odczuwalna dla naszych kieszeni. Co więcej, oświetlenie LED jest również znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

Oprócz kwestii praktycznych, warto wspomnieć też o tych dekoracyjnych, ponieważ oświetlenie LED daje naprawdę mnóstwo możliwości indywidualnego dopasowania go do przestrzeni łazienki. Doskonale sprawdza się w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach – zarówno tych prywatnych (domy, mieszkania), jak i publicznych (biura, galerie handlowe, hotele, restauracje). Najbogatszą ofertę oświetlenia LED prezentują sklepy internetowe, dlatego warto do nich zajrzeć, by zapoznać się z całym spektrum rozwiązań. Na przykład na https://www.salonled.pl/pl/69-oswietlenie-lazienkowe-led znajdziemy zarówno kinkiety nad lustra, lampy ścienne, plafony, lampy sufitowe, paski i profile wodoodporne, oczka LED i wiele więcej.

Oświetlenie przy lustrze – jakie wybrać?

Zdecydowanie najważniejszą funkcję w oświetleniu łazienki pełni oświetlenie przy lustrze, dzięki któremu wykonanie codziennych czynności, takich jak makijaż czy golenie byłoby znacznie trudniejsze. By oświetlić tę strefę możemy zastosować na przykład taśmy LED, które dodatkowo tworzą również przytulny klimat w łazience. Musimy pamiętać, że powinny być one rozmieszczone równomiernie, by oświetlać jednakowo całą twarz i jednocześnie nie oślepiać. Oprócz taśm bardzo chętnie stosujemy także kinkiety, które instaluje się po dwóch stronach lustra. Dzięki wykorzystaniu w nich żarówek LED, możemy z łatwością dopasować odpowiednią barwę światła. Najlepiej sprawdzi się tu światło białe ciepłe (ok. 2800-3000K).

Oświetlenie do łazienki – ochrona przed działaniem wody

Bez względu na to, jakie oświetlenie planujemy kupić – czy jest to lampa do lustra, oświetlenie podłogowe, kinkiety, czy taśmy LED do oświetlenia wanny, powinniśmy zainwestować w takie, które będzie odporne na działanie wody. Szczególnie w pobliżu wanien oraz kabin prysznicowych najlepszym pomysłem będzie zastosowanie oświetlenia wodoodpornego o wysokiej klasie ochronności, nie niższej  niż IP21, a najlepiej IP67. Tego typu lampy, możemy znaleźć na przykład w ofercie Astro Lighting na: https://www.salonled.pl/pl/p51-astro-lighting.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny