Czy oświetlenie LED jest drogie?

Owszem, gdy oświetlenie ledowe pojawiło się na rynku, jego cena była zdecydowanie wyższa od tradycyjnego. Dziś jednak różnica się zaciera. Upowszechnienie technologii LED, większa konkurencyjność, mniejsze koszty produkcji, wszystko to sprawia, że ceny lamp i żarówek LED są dużo korzystniejsze niż kilka lat temu. Nie można jednak zaprzeczyć, że wciąż są wyższe niż lamp tradycyjnych. W ogólnym rozrachunku jednak, oszczędności, jakie generują lampy LED na swiatlolux.pl szybko wyrównują różnicę.

Jak wybierać oświetlenie ledowe?

Zakup oświetlenia LED nie musi być trudny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przy żarówkach LED istotne są lumeny, określane skrótem [lm], czyli strumień świetlny, jaki jest generowany przez źródło światła. Od niego zależy, jak jasno będzie dana lampa, czy żarówka świecić. Dla ułatwienia decyzji, przy zakupie często podawane są przeliczniki np. że liczba lumenów żarówki LED odpowiada tradycyjnej żarówce o określonej ilości Wat. Przyzwyczajeni jesteśmy bowiem do wyboru żarówek po ilości WAT, tak bowiem przez wiele lat określaliśmy sobie potrzebną jasność.

Energooszczędność lamp i żarówek LED

Podstawową zaletą oświetlenia LED jest fakt, że używając go, możemy sporo zaoszczędzić. Zużycie prądu przez nowoczesne żarówki ledowe może być nawet pomiędzy 80% - 90% niższe niż przy oświetleniu tradycyjnym. Pobór małej ilości prądu skutkuje dużo mniejszymi rachunkami. Przy tym zaznaczyć trzeba, że diody elektroluminescencyjne wykorzystywane w ledowym oświetleniu cechuje bardzo duża żywotność. Mogą one pracować bez zakłóceń  nawet do 50 000 godzin. Oznacza to pracę przez co najmniej kilka lat.

Ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

Wartą podkreślenia kwestią jest również fakt, że żarówki i lampy LED są ekologiczne. Do ich produkcji nie wykorzystuje się szkodliwych substancji, a sam produkt można poddać recyklingowi. Dłuższy czas działania sprawia też, że powstaje dużo mniej śmieci. W czasie używania jednej żarówki LED musielibyśmy kupić co najmniej kilka tradycyjnych żarówek. 

Wygodne użytkowanie oświetlenia LED

Ze względu na długą żywotność oświetlenie LED służy przez wiele lat, często producenci podkreślają to, oferując nawet pięcioletnie okresy gwarancyjne na swoje produkty. Przy tak długim czasie działania naszej żarówki lub lampy nie musimy się martwić ich wymianą. Jest to wygodne rozwiązanie dla wszystkich. Nie jesteśmy również narażeni na nagły brak światła, jak to czasem bywa przy żarówkach tradycyjnych, które mogły przepalić się w każdej chwili. Żarówki ledowe zwykle stopniowo zmniejszają moc świecenia, więc nie jesteśmy narażeni na przykre niespodzianki.

Oświetlenie ledowe to nowoczesna technologia, która nie tylko pozwala oszczędzać, ale też jest przyjazna środowisku. Obecnie wybór w tej kategorii jest tak duży, że znajdziemy tam oświetlenie do każdego zastosowania. Warto zainwestować w nowoczesne i dobrej jakości oświetlenie LED. Trzeba jednak oczywiście zwrócić uwagę na produkt, który kupujemy, bo “LED”, “LEDOWI” nierówny. Kupując jednak w sprawdzonych sklepach z oświetleniem LED, możemy być pewni, że dostaniemy dobrej jakości produkt.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej