Ile kosztuje wysyłka paczki do Niemiec?

Osoby, które nie korzystają na stałe z międzynarodowych usług kurierskich, ale wysyłają od czasu do czasu paczkę w Polsce, mogą być zaskoczone kosztem nadania przesyłki do Niemiec. O ile wysłanie niewielkiej paczki krajowej trzeba zapłacić około 16-20 zł, o tyle taka sama przesyłka do Niemiec uszczupli portfel o 70-100 PLN. Różnice w kosztach są znaczące, i to nie tylko pomiędzy Polską a Niemcami.

Również wysyłka paczki do Niemiec może być tańsza lub droższa, zależnie od wyboru przewoźnika. Podane przykłady pokazują, że tylko na jednej przesyłce można zaoszczędzić prawie 30 złotych. Jeśli nadaje się kilka paczek, oszczędności będą większe i z pewnością znaczące. Jak więc wysyłać przesyłki do Niemiec tanio? Najlepiej zrobić to za pośrednictwem serwisu Euro-Paka.pl. Można tam również sprawdzić, ile kosztuje przesyłka do Niemiec, jeszcze przed zamówieniem kuriera.

Jak nadać paczkę do Niemiec w serwisie?

Jedną z największych zalet serwisu jest możliwość porównania ofert różnych przewoźników. Podobnie jak w podanym wcześniej przykładzie możesz dowiedzieć się, która firma kurierska obsługuje trasy w tym kierunku i jakie oferuje warunki. 

W opisie usługi znajdziesz:

  • koszt realizacji usługi,
  • czas realizacji usługi,
  • informację o door-to-door, jeśli firma ją oferuje,
  • ubezpieczenie bezpłatne, jeśli firma je oferuje,
  • wysokość ubezpieczenia bezpłatnego,
  • dostępność kuriera.

Dodatkowo sam serwis oferuje dostęp do wielu dodatkowych usług, takich jak np. możliwość zamówienia kuriera online, wniesienia opłaty za usługę czy śledzenia przesyłki. Z tych samych opcji można skorzystać, wysyłając paczkę z Niemiec do Polski.

Przesyłki do Niemiec – tanio z porównywarką, ale nie tylko

Chcąc wysyłać przesyłki do Niemiec tanio i szybko, najlepiej zrobić to za pomocą serwisu EuroPaka. Wystarczy przygotować przesyłkę, wypełnić formularz wpisując parametry paczki i dokonać jej wyceny. Kolejnym krokiem jest wybór przewoźnika. Potem już wystarczy jedynie wpisać adresy, zapłacić online i czekać na kuriera. 

Głównym czynnikiem cenotwórczym jest w tym przypadku relacja pomiędzy wagą a wymiarami paczki do Niemiec. Nie każdy wie, że ceny nie są naliczane na podstawie wymiarów i wagi, ale na bazie stosunku między tymi parametrami. Dlatego paczka o średniej wielkości i masie będzie tańsza niż duża i lekka czy mała i ciężka przesyłka. Ponadto firma kurierska może doliczyć koszty za niestandardowe wymiary, nawet jeśli wykraczają one o kilka centymetrów poza normę.

Wysyłka paczki do Niemiec – ile trwa realizacja usługi?

Niemcy są krajem leżącym tuż za zachodnią granicą Polski, dlatego przewóz paczek do tego państwa trwa stosunkowo krótko. Czas, który przesyłki spędzają w drodze, w znacznej części jest poświęcony na dokonywanie formalności, rejestrowanie w systemie, sortowanie czy załadunek i rozładunek. Dlatego trzeba się liczyć z tym, że nawet do miejscowości leżących w pobliżu granicy paczka dojdzie po dwóch dniach.

Wiele zależy też od dnia wysyłki, gdyż kurierzy pracują jedynie w dni robocze. Jeśli więc nadasz paczki do Niemiec w piątek, adresat poczeka na nie trzy lub cztery dni.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej