Pajac dla niemowlaka – co to?

Pod nazwą pajacyk dla dzieci kryje się znany i popularny wśród rodziców model, który najprościej można przyrównać do kombinezonu. To jednoczęściowe ubranie, które zakrywa całe nogi łącznie ze stopami. Pajacyk ma długi rękawek i jest rozpinany z przodu na całej długości oraz posiada zapięcie w kroku. W pajacyku mogą znajdować się napy do zapinania lub zamek, przy czym napy są chyba najwygodniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w pajacykach dla niemowląt.

Dlaczego warto polubić dziecięce pajacyki?

Pajac dla niemowlaka ma wiele zalet i każdy rodzic szybko je odkryje. Jeśli jednak jeszcze nie mieliście takiego fasonu podpowiadamy, dlaczego warto go wybrać:

  • Pajacyk jest bardzo praktyczny, może być noszony samodzielnie lub jako okrycie wierzchnie. W momencie, kiedy będzie zewnętrzną warstwą stroju, sprawdzi się model na napy i na zamek. Jeśli jednak będzie to pierwsza i jedyna warstwa lepiej wybrać zapięcie na napy. Może być także noszony po domu, na zewnątrz, jak też wykorzystany jako niemowlęca piżamka.

  • Pajace umożliwiają szybkie i komfortowe przebranie i ubranie maluszka, to bardzo ważne w przypadku maluchów, którym często trzeba przebierać pieluchy i zmieniać zabrudzone np. jedzeniem, ubranka.

  • Pajac dobrze chroni przed zimnem. Zakryte nóżki i długi rękaw to dobry wybór na chłodniejsze dni.

  • Fason zapewnia dziecku komfort. Nie tylko chroni przed gołymi pleckami, co może spowodować wyziębienie, ale też przed podwijaniem materiału na plecach, by zapewnić dziecku komfort.

Pajacyk dla noworodków i niemowlaków

Pajace to typ ubranka, które można zakładać bobasom od pierwszych dni. Ich funkcjonalny krój ułatwia opiekę nawet nad nowo narodzonymi maluszkami. Kopertowe zapięcie pozwala na szybkie ubieranie, bez zbędnego męczenia dziecka i interakcji z jego strony. Dodatkowo modele dla najmłodszych mogą posiadać podwijane rękawki, dzięki czemu posłużą na dłużej i łatwiej je dopasować.

Białe czy kolorowe?

Wśród rodziców maluchów panują dwa odmienne podejścia względem kolorów ubrań dla niemowlaków. Część z nich wybiera białe ubranka, w tym białe pajacyki. Kolor ten nie wymaga bowiem farbowania, można go prać w wysokich temperaturach, co jest istotne przy dziecięcych ciuszkach. Jasne kolory pasują maluszkom i są uniwersalne, dzięki czemu można zaopatrzyć się w ubranka jeszcze przed narodzeniem malucha. Pozostali rodzice uważają natomiast, że białe ubranka zbyt szybko się brudzą i widać na nich każdą plamę, o co nietrudno przy dziecku. Z pewnością kolorowe pajace będą się ładnie prezentować i wnosić do dziecięcej szafy sporo pozytywnej energii. Na kolorowe wersje mogą się zdecydować także rodzice, którzy lubią modę i bawią się stylizacjami dzieci. Niezależnie od tego, w jakim kolorze wybierzecie pajace, najważniejsze, by zdecydować się na modele sprawdzone, dobrej jakości i bezpieczne. Kolor odgrywa drugorzędne znaczenie.

Młodzi rodzice szybko przekonają się, że pajacyk dla niemowlaka (link), podobnie jak rampersy to bardzo wygodne części garderoby, które ułatwią im opiekę i pielęgnację nad dzieckiem. Warto zapoznać się z nimi jak najszybciej, by ułatwić sobie niełatwe początki.

ikona podziel się Przekaż dalej