Czym jest i jak działa parownica do prasowania?

Parownica do prasowania (czyli tzw. steamer parowy) to urządzenie, dzięki któremu bez wysiłku wyprasujemy każdą tkaninę. Zasada działania jest prosta. Do zbiornika nalewa się wodę, która po włączeniu parownicy jest podgrzewana i zamieniana w parę wodą. W efekcie końcowym następuje wyrzut pary. Niektóre parownice posiadają maleńki pojemnik na esencję zapachową.

Prasowanie parą nie dość, że jest bardzo łatwe i skuteczne, to w dodatku zbawiennie wpływa na ubrania. Co ciekawe, parownica sprzyja w walce ze szkodliwymi roztoczami. Wystarczy od czasu do czasu wykonać prasowanie parą materaca i poduszek, aby pozbyć się roztoczy i móc spać spokojnie.

No dobrze, a jak wygląda to urządzenie? Parownica do prasowania ubrań występuje w różnych postaciach. Generalnie są to trzy kategorie. Może to być urządzenie stojące w pionie (przypominające odkurzacz), ręczny parowacz do prasowania (szczotka parowa lub steamer parowy) oraz kompaktowe (żelazko z parownicą). Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także te artykuły o deskach do prasowania.

Cena wybranych modeli parownic do prasowania

Jedną z najdroższych inwestycji będzie parownica stawiana w pionie, za którą trzeba zapłacić ok. 400 zł – 700 zł. Profesjonalny steamer parowy kosztuje natomiast ok. 1 500 zł. Taki sprzęt najczęściej znajduje się na wyposażeniu sklepów odzieżowych.

Za poręczną parownicę do ubrań np. marki Philips zapłacimy ok. 250 zł – 300 zł. Znaczniej niższą cenę posiada szczotka parowa, która kosztuje ok. 100 zł – 150 zł. Z kolei cena za żelazko z parownicą kształtuje się w granicach ok. 200 zł – 700 zł.

Każde wymienione powyżej urządzenie do prasowania posiada odmienne właściwości. Duży wybór sprzętów sprawia, że oczekiwania każdego klienta (bardziej lub mniej wymagającego) z pewnością zostaną zaspokojone. Różnica cen sprawia, że w sprzedaży dostępne są parownice „na każdą kieszeń”.

Klasa reemisji kurzu to wskaźnik, który informuje nas, jak wiele wciągniętego kurzu przedostaje się znów do powietrza
Klasa reemisji kurzu w odkurzaczu, klasa skuteczności odkurzania i klasa energetyczna - wyjaśniamy i radzimy, co wybrać

Parownica do prasowania – opinie

Po dokonaniu przeglądu opinii na forach internetowych łatwo zauważyć, że najbardziej polecanym urządzeniem jest parowacz do prasowania Philips oraz pionowy steamer. Obydwa urządzenia posiadają wiele pochlebnych komentarzy. Użytkownicy chwalą je za prostą obsługę oraz skuteczność.

Parownica do prasowania w opinii konsumentów jest bardzo pożytecznym urządzeniem. Wszystkie domowe wersje cechuje lekkość i niezwykła prostota. Kupując którykolwiek ze steamerów, warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika oraz moc urządzenia (ręczne od 1000 W – 1200 W).

Parowe urządzenie do prasowania ubrań staje się coraz bardziej popularne. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jego zastosowanie rodzi same zalety. Każdy z nas instynktownie dąży do ułatwiania sobie życia oraz zwiększania codziennego komfortu. Dlatego parownica jest jedną z tych „dobrych” inwestycji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny