Persil - przegląd produktów, ceny, opinie, porady

Co sprawia, że dany proszek do prania cieszy się popularnością? Przede wszystkim jego skuteczność. Musi świetnie sobie radzić z plamami i innymi zabrudzeniami ubrań. Ważne jest też to by był bezpieczny dla użytkowników. Po użyciu nie może ucierpieć pralka ani środowisko. Oprócz tego liczy się wydajność, kupione opakowanie powinno starczyć na wiele cykli prania. Wszystkie wymienione kryteria spełnia Persil. Co poza proszkiem ma do zaoferowania ta świetna marka?

Proszek do prania białego i nie tylko

Persil jest środkiem, który sprawił, że czyszczenie ubrań stało się łatwiejsze. Stworzono go w 1907 roku i był wtedy pierwszym na świecie proszkiem do prania. Zanim został wynaleziony używano mydła rozpuszczonego w wodzie. Produkcję opisywanego proszku rozpoczęła firma Henkel. Jednocześnie zastrzegając używaną do dziś nazwę handlową. W dużej mierze dzięki Persilowi firma mocno się rozrosła. Obecnie jest to koncern chemiczny mający siedzibę w Dusseldorfie. Należy do największych światowych producentów środków czyszczących i piorących. Wytwarza także kosmetyki pielęgnacyjne, chemię budowlaną i kleje konsumenckie.

Koncern Henkel funkcjonuje w około 125 krajach i zatrudnia przeszło 50 tysięcy pracowników. Persil nadal jest jedną z wiodących propozycji tego producenta. Od lat cieszy się dobrymi opiniami użytkowników. Współcześnie marka nie kojarzy się tylko z proszkiem. Potrzeby klientów i trendy się zmieniają. Dlatego też pojawiły się nowe linie produktów. Chodzi tu o wydajne żele oraz wygodne kapsułki. Rzecz jasna część umożliwia pranie rzeczy białych. Inne z kolei są przystosowane do kolorów. Każdą z odmian opiszemy nieco dokładniej. Zanim to nastąpi należy trochę miejsca poświęcić produktowi, od którego zaczęła się historia marki.

Klasyczną wersją proszku jest Persil Regular. Stworzono go do prania białych i jasnych tkanin. Jest dla nich łagodny i dobrze usuwa uporczywe plamy. Za opakowanie o wadze 3 kg trzeba zapłacić około 30 zł. Widać, więc, że cena jest atrakcyjna. Kolejne miejsce na liście zajmuje proszek do materiałów kolorowych. Pozwala zachować intensywną barwę nawet po wielu praniach. Co ważne obie odmiany działają już w niskich temperaturach. Warte uwagi są też inne proszki sygnowane nazwą Persil. Do dyspozycji jest Lavender Color, Sensitive i Freshness. Więcej informacji na ich temat opublikowaliśmy na naszej stronie.

Skuteczne żele do prania

Tradycyjny proszek ma sporą konkurencję na rynku. Żel do prania jest chętnie stosowany w wielu domach. Nic, więc dziwnego, że pojawił się wśród produktów koncernu Henkel. Zanim zajmiemy się dostępnymi odmianami kilka wskazówek związanych ze stosowaniem żelu. Praktycznie każda pralka ma wbudowane przegródki na środki piorące. Interesujący nas środek należy wlewać do tej przeznaczonej właśnie na niego. Jeśli takiej nie ma, żel musi znaleźć się w komorze na proszek. Nie należy wlewać go bezpośrednio do bębna. Dlatego, że może pozostawić palmę na ubraniu. Takiego przebarwienia często nie da się już zlikwidować.

Jakie żele ma do zaoferowania marka Persil? Podstawa to produkty Regural Active i Color Active. Pierwszy z wymienionych stworzono do prania białych tkanin. Drugi usuwa zabrudzenia z ubrań kolorowych. Oba preparaty dbają o intensywność kolorów, zapobiegają szarzeniu i blaknięciu. Przy okazji są łagodne dla tkanin. Wyprane w nich elementy garderoby zyskują przyjemnych zapach. Utrzymujący się przez długi czas. Opisywane żele są cenione przez użytkowników. W opiniach podkreślana jest ich wydajność oraz skuteczność. Co ważne na tych propozycjach oferta marki się nie kończy. Do wyboru jest jeszcze kilka opcji.

Godny uwagi jest żel Persil Sensitive. Tak jak wersje opisywane powyżej sprawia, że tkaniny są czyste i ładnie pachną. Jednakże ma jeszcze jedną, istotną zaletę. Wybrane w nim ubrania są łagodne dla delikatnej i wrażliwej skóry. Są, zatem bezpieczne dla niemowląt i starszych dzieci. Interesującą pozycją na liście żeli piorących jest Persil Against Bad Odors. Występujący w wersji do białego i kolorów. Co już można wywnioskować po nazwie, usuwa nieprzyjemne zapachy z ubrań. Nadal nie jest to koniec preparatów w formie żelu. Dokładny opis pozostałych znajduje się na naszej stronie. Rozszerzamy tam także informacje o środkach wspomnianych powyżej.

Saszetka ułatwiająca pranie

Z proszkiem do prania rywalizują także wygodne kapsułki. Mają kilka niezaprzeczalnych zalet. Są skuteczne już w temperaturze 20°C. Odznaczają się silnie skoncentrowaną formułą. Dzięki temu na pranie zużywa się mniej wody. Ponadto stosując saszetki nie trzeba martwić się odmierzaniem porcji środka czyszczącego. W kapsułce znajduje się wystarczająca dawka. Po zastosowaniu pranie z pewnością będzie czyste. Sam sposób użycia jest banalnie prosty. Produkt należy umieścić w bębnie pralki i przykryć ubraniami. Saszetka rozpuści się samodzielnie po kontakcie z wodą. Wstępny opis za nami, czas, więc na odmiany.

Kapsułki Persil, tak jak proszki i żele, występują w kilu wersjach. Podstawa to rzecz jasna środki do kolorów i bieli. Pojedyncze egzemplarze składają się z dwóch komór wypełnionych detergentami. Zawarte w nich składniki aktywne doskonale usuwają nawet najgorsze zabrudzenia i plamy. Dla klientów przygotowano również wersje Sensitive. Podobnie jak żele, dbają o delikatną i wrażliwa skórę. Za ich pomocą można przeprowadzać pranie ubranek dla niemowląt. Popularnością cieszy się także odmiana Persil Duo-Caps Color Lavender. Potraktowane nią ubrania zyskują przyjemny, lawendowy zapach.

Persil jest jedną z wiodących marek na rynku środków czyszczących. Między innymi, dlatego, że spełnia oczekiwania klientów. Szuka nowych, skutecznych rozwiązań. Efektem tych poszukiwań jest saszetka do prania 4w1. Składa się z czterech komór, dzięki czemu chroni tkaniny, usuwa plamy, nadaję ubraniom blask i ładny zapach. Te kapsułki stworzono w trzech odmianach. Do tkanin białych, kolorowych oraz do zwalczania brzydkich zapachów. Więcej informacji na ich temat znajduje się na naszej stronie. W opublikowanych artykułach wspominania jest cena wszystkich produktów marki Persil i wiele więcej.