Rodzaje żelu do prania tkanin Persil i opinie o produkcie

Persil, podobnie jak wszystkie inne środki czystości, występuje w kilku rodzajach. Jednym z nich jest Persil Gel. Ten żelowy środek piorący jest zbliżony do preparatu Persil w płynie. Odróżnia go jedynie zwiększona gęstość. Produkt występuje w różnych pojemnościach, co przekłada się bezpośrednio na jego cenę. Kolejny podział żelu do prania Persil dotyczy rodzaju tkanin.

W sprzedaży dostępny jest Persil Gel do białego oraz do tkanin kolorowych. Można nabyć także żel do prania Persil, przeznaczony specjalnie dla dzieci oraz osób z wrażliwą skórą. Konsystencja żelu sprawia, że środek dobrze wypłukuje się z tkanin podczas prania. Dzięki temu jest znacznie lepszy niż tradycyjny proszek.

Potwierdzają to pozytywne opinie konsumentów, którzy chwalą przede wszystkim wydajność żelu, jego skuteczność w praniu, dobrą cenę oraz bardzo przyjemny zapach, który naprawdę długo się utrzymuje. Ci, którzy choć raz spróbowali żelu do prania Persil, twierdzą, że nie wrócą do korzystania z tradycyjnego proszku do prania. Sprawdźmy więc, jak przedstawiają się ceny różnych pojemności i rodzajów żelu Persil. Jeśli zainteresował cię ten temat, przeczytaj także artykuł porównujący różne środki piorące.

Persil color gel – ceny

W popularnej sieci sklepów Biedronka opakowanie żelu Persil color lub do białego o pojemności 2,19l, kosztuje ok. 31 zł. Jeśli natomiast planowana jest promocja, żel można kupić w większej pojemności za mniejsze pieniądze. Wówczas cena za 2,92l środka piorącego do tkanin kolorowych wynosi ok. 23 zł, a z kartą „Moja Biedronka” nawet 19,99 zł.

Persil żel do prania można znaleźć praktycznie w każdym markecie, który ma w ofercie artykuły chemiczne. Na przykład w markecie Auchan znajdziemy Persil Gel sensitive dla osób o wrażliwej skórze w cenie ok. 30 zł za opakowanie 3,65l. Promocja w Auchan przewiduje cenę żelu piorącego Persil color za ok. 30 zł (4,38l).

Persil żel do prania w bardzo przystępnej cenie występuje w sieci sklepów Lidl. Na przykład za 2,92l zapłacimy w cenie promocyjnej ok. 19 zł. To sporo taniej niż w Biedronce. Natomiast regularna cena tej samej pojemności żelu wynosi około 24 zł. Wiemy już, jakie są rodzaje środka Persil color gel oraz w jakich cenach występuje produkt. Sprawdzimy jeszcze, jak stosować żel piorący w prawidłowy sposób.

Żel do prania Persil to jeden z najlepszych detergentów odświeżających ubrania. Ma bardzo szerokie zastosowanie, zbiera także bardzo dobre opinie.
Persil żel do prania - rodzaje, opinie, zastosowanie, cena

Jak stosować żel do prania tkanin Persil?

Prawidłowe zastosowanie żelu do prania jest bardzo ważne. Często zdarza się, że wlewając żel do przegródki na detergenty, środek bardzo szybko „ucieka” z komory. Z tego względu wiele gospodyń decyduje się na wlewanie preparatu bezpośrednio do bębna. To duży błąd! Nie powinno się postępować w ten sposób, ponieważ na ubraniu może pozostać plama, której zwykle nie da się już wywabić.

Żele oraz inne środki w płynie należy wlewać do przeznaczonej w tym celu szufladki. Żel do prania powinien znaleźć się w przegródce na proszek do prania. Pomimo iż preparat szybko spływa, przedostaje się do przewodu, z którego podczas prania dozowana jest odpowiednia ilość środka. Alternatywą w praniu za pomocą żelu Persil jest też specjalny plastikowy dozownik, który można nabyć czasami w zestawie z żelem.

Żel do prania Persil jest jednym z najpopularniejszych produktów piorących. Dzięki tak dobrym opiniom, jakie posiada Persil Gel, grono zainteresowanych nim konsumentów stale się powiększa. Żel piorący cechuje bardzo wiele zalet, wśród których jest m.in. wysoka skuteczność prania oraz dokładne wypłukiwanie się z tkanin. Żel nie pozostawia smug ani plam na ulubionej odzieży. Istnieją natomiast wyjątki. Środki nie nadają się do prania wełny oraz bardzo delikatnych tkanin.

ikona podziel się Przekaż dalej