Piekarniki pod zabudowę – wady i zalety

Urządzenia AGD pod zabudowę są nie tylko nowoczesne. Za ich wyborem przemawiają nie tylko względy estetyczne, warto się na nie zdecydować także ze względu na komfort użytkowania. Piekarniki do zabudowy znajdują się na optymalnej wysokości, o wiele łatwiej jest więc kontrolować, co dzieje się z potrawą w środku. Dodatkowo można znaleźć dla nich optymalne miejsce, takie, które jest widoczne z zakątków kuchni, w których najczęściej przebywasz. Dzięki temu urządzenie będzie o wiele bardziej funkcjonalna.

Piekarniki pod zabudowę są łatwiejsze do wyczyszczenia, przede wszystkim dlatego, że nie znajdują się bezpośrednio nad podłogą, więc dostęp do wnętrza jest o wiele łatwiejszy. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Wymiary piekarników tego rodzaju są nieco mniejsze niż w przypadku kuchenek połączonych z piekarnikiem. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest ich cena – są nieco droższe niż wolnostojący sprzęt AGD. Sprawdź także artykuł z poradami, jak wyczyścić przypalony piekarnik.

Zabudowany piekarnik Amica – na co zwrócić uwagę?

Piekarniki marki Amica wykorzystują najbardziej nowoczesne rozwiązania i opcje, które ułatwiają korzystanie z nich na stałe. Piekarnik do zabudowy Amica jest dostępny w wielu różnych odsłonach a wybór jest naprawdę ogromny. Kupując sprzęt kieruj się nie tylko ceną, zwróć uwagę także na dodatkowe rozwiązania i opcje.

Przede wszystkim znaczenie ma klasa energetyczna. Im wyższa, tym mniejszy będzie pobór prądu. Chociaż tego rodzaju sprzęt jest nieco droższy, inwestycja zwróci ci się w rachunkach za energię elektryczną. Dobrym rozwiązaniem jest także piekarnik samoczyszczący, dzięki niemu nie będzie problemu z doczyszczeniem rusztów czy ścianek. Na dodatek koniecznie zwróć uwagę na zakres temperatur – im szerszy, tym lepiej i czy piekarnik został wyposażony w opcję równomiernego pieczenia. Ciekawą opcją są także tak zwane zimne drzwiczki. Ten system zapobiega nagrzewaniu się przedniej szybki, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu jest bardziej bezpieczne. A może zainteresuje cię także artykuł o piekarniku samoczyszczącym?

Piekarnik do zabudowy Amica Integra

Integra to niezwykła linia piekarników do zabudowy. Przy jej stworzeniu marka kierowała się dwoma hasłami: design i technologia. W tej serii znajduje się kilka ciekawych modeli, jednak na największą uwagę zasługuje najnowszy z nich - piekarnik Amica Integra EB7542 Pyroliza. To jeden z najnowocześniejszych modeli na rynku. To piekarnik elektryczny o niezwykle nowatorskim, minimalistycznym designie. Jest wyposażony w intuicyjny programator i podświetlane, chowane pokrętła. Jak na tak dobry sprzęt, cena także jest dość zachęcająca, wynosi około 2200 zł.

Oczywiście piekarnik Amica Integra został wyposażony we wszystkie najdogodniejsze rozwiązania. Ma chłodną przednią szybę, która nagrzewa się do maksymalnej temperatury 35 stopni Celsjusza. Klasa energetyczna A zmniejsza wykorzystanie prądu. Piekarnik został stworzony z myślą o twojej wygodzie. Na drzwiczkach znajdują się praktyczne informacje o temperaturze, której trzeba używać przy przygotowywaniu potraw różnego rodzaju. To piekarnik samoczyszczący. Został wyposażony w system pyrolizy, czyli błyskawicznego wypalania zabrudzeń i resztek jedzenia. Wnętrze zostało pokryte emalią Easy Clea, dlatego jego czyszczenie jest bardzo łatwe – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Na dodatek piekarnik możesz ustawić na opcję grilla, który świetnie poradzi sobie nawet z większymi porcjami mięsa.

Piekarnik do zabudowy Amica In

Modele z serii In są bardzo podobnej jakości, ale ich cena jest znacznie niższa. To bardzo nowoczesna linia, piekarniki idealnie pasują do minimalistycznych kuchni utrzymanych w szkle, czarnym lub białym kolorze. Na dodatek seria Amica In wyróżnia się funkcjonalnością.

Piekarnik do zabudowy Amica to jeden z najlepszych rozwiązań. Ceny są stosunkowo niskie, a piekarnik ma bardzo liczne zalety.
Piekarniki do zabudowy Amica - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Bardzo dobrze opinie ma piekarnik elektryczny do zabudowy EB622BA+ In. Szeroki zakres temperatur pozwala na pieczenie najbardziej wymagających potraw. Ich ciepło możesz sprawdzić bez wyciągania blachy, ponieważ do piekarnika jest dołączona specjalna termosonda. Jest ona podłączona z programatorem i możesz sterować, jaką temperaturę ma mieć przygotowywanie danie. Ten model ma bardzo wiele tego rodzaju udogodnień, które sprawiają, że gotowanie staje się łatwiejsze i szybsze. Zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na bardzo szybki proces nagrzewania, a także na chłodny front i bardzo wysoką klasę energetyczną A+.

Piecyk Amica In to także model samoczyszczący, chociaż w tym wypadku wmontowano AqualyticSystem, czyli specjalny program, który ułatwia czyszczenie pod wpływem pary. Na dodatek ścianki zostały pokryte łatwo zmywalną, pozbawioną porów emalią EasyClean. Dzięki temu mycie nie stanowi żadnego wyzwania. Wymiary to 59,5 x 59,5 x 57,5 cm. Cena takiego piekarnika to około 1800 zł.

Piekarnik do zabudowy Amica Fine Design

Bardzo podobne funkcje do wymienionych poprzednio mają piekarniki z trzeciej linii marki Amica Fine Design. Różnią się między sobą tylko stroną wizualną i systemem czyszczenia. W tym wypadku jest on nieco bardziej zaawansowany – w piekarniku Soft Fine znajduje się system katalityczny, czyli specjalne płytki wyłapujące brud, które potem wystarczy rozgrzać, by się go pozbyć. To jest jeszcze łatwiejsze niż w powyższych modelach.

Piekarnik Soft Fine również jest wyposażony w system szybkiego nagrzewania i chłodny front. Jego klasa energetyczna to A, idealna do domów, w których często przygotowuje się wypieki. Piecyk został tak skonstruowany, by cyrkulacja powietrza była naprawdę idealna. To zapewnia równomierne pieczenie, także przy opcji grilla elektrycznego. To jeden z najbardziej funkcjonalnych modeli na rynku, warty uwagi także ze względu na cenę - kupisz go za mniej więcej 1000-1200 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny