Piekarniki elektryczne Bosch do zabudowy – wady i zalety

Chociaż ceny piekarników do zabudowy są nieco wyższe niż tych standardowych, z bardzo wielu powodów warto w nie zainwestować. Nie tylko dlatego, że zabudowane AGD się o wiele lepiej prezentuje i wspaniale sprawdza się w nowoczesnych stylach. Także ze względu na to, że kuchnie do zabudowy są o wiele lepiej i funkcjonalnej rozplanowane.

Piekarniki tego rodzaju najczęściej są odłączone od płyty kuchennej i można je umieścić w dowolnym miejscu. To ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu piekarnik nie znajduje się tuż nad ziemią, więc wyciąganie i doglądanie piekących się potraw jest o wiele łatwiejsze. Na dodatek w okolicy kuchenki możesz zorganizować sobie przestrzeń na inne rzeczy, na przykład produkty spożywcze, które potrzebujesz mieć pod ręką. Użytkownicy wskazują także na to, że piekarnik usadowiony na pewnej wysokości jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu piekarnika?

Piekarniki Bosch to świetny wybór. Jest to sprzęt najwyższej jakości. Kupienie tego rodzaju urządzenia od najlepszych i najbardziej sprawdzonych producentów ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim piekarniki do zabudowy Bosch są bardzo wysokiej jakości. Marka inwestuje w znalezienie nowych, bardziej funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwią ci korzystanie ze sprzętu. Każdy z nich jest wyposażony w dodatkowe funkcje. Ponadto znani producenci oznaczają mniejszą awaryjność i ewentualną możliwość łatwej naprawy czy wymiany części na oryginalne.

Piekarnik do zabudowy Bosch z pyrolizą

Najnowsze i najbardziej zaawansowane technicznie modele marki Bosch są wyposażone w pyrolizę, czyli system samoczyszczenia. Dzięki niemu wszystkie zacieki tłuszczu i inne drobinki zostają podgrzane do wysokiej temperatury, zmieniają się w popiół, który łatwo można usunąć z piekarnika wilgotną ściereczką. Do najciekawszych modeli marki Bosch z pyrolizą należy HBG6764S1, model stworzony z myślą o tych, którzy uwielbiają piec i przyrządzać mięsne pieczenie.

Klasa energetyczna A+ sprawia, że tak duża inwestycja zacznie ci się powoli zwracać w rachunkach za energię elektryczną. Piekarnik jest wyposażony w termosondę, która sprawdza temperaturę wypieku i termoobieg 4D, który zapewnia automatyczne równomierne rozłożenie się grzania. Dodatkowo piekarnik został wyposażony w panel PerfectChef, czyli system, który samodzielnie dobiera czas grzania i temperaturę do konkretnego rodzaju potrawy. Wygodny panel sterowania za pomocą pokręteł ułatwia użytkowanie, tak jak system czyszczenia bez żadnego wysiłku. Blachy z potrawami możesz umieścić na czterech poziomach i wszystkie zostaną równomiernie upieczone. Piekarnik HBG6764S1 to idealne rezultaty przy minimalnym wysiłku. Cena tego piekarnika waha się w granicach od 2,5 do 3,5 tysięcy złotych. Wymiary to 595 mm x 594 mm x 548 mm. A może zainteresuje cię także artykuł o czyszczeniu piekarnika z termoobiegiem?

Piekarniki do zabudowy z pyrolizą to najlepsze rozwiązanie. Mają bardzo wiele zalet, a najpopularniejsze modele mają dodatkowe funckje.
Piekarniki do zabudowy Bosch - popularne modele, opinie, zalety, wady, ceny

Piekarniki do zabudowy Bosch ParaPlus

Piekarniki Bosch linia ParaPlus cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Mają wmontowany system, który pozwala na idealne przygotowanie potraw. Są to piekarniki z najnowszej, 8 serii tej marki. Pozwalają na przygotowanie potraw na parze, a raczej na zrobienie mieszanki. Wewnątrz twoje potrawy będą jak gotowane na parze – delikatne, soczyste i bardzo zdrowe, a jednocześnie możesz je nieco podgrzać z wierzchu, by były chrupiące i idealnie wypieczone.

Piekarniki z tej serii są wyposażone w sensor PerfectBake, który mierzy zawartość wilgoci w potrawach. Kiedy uzna, że czas pieczenia powinien już dobiec końca, poinformuje cię o tym. Nie musisz się martwić, że coś się przypali – wszystko będzie przygotowane w punkt. Wystarczy tylko, że na łatwym w obsłudze panelu sterowania wybierzesz odpowiednią opcję. W tej linii możesz zdecydować się na piekarnik zwykły lub połączony z mikrofalówką. Wymiary to 595 mm x 594 mm x 548 mm, co oznacza dość dużą pojemność. Możesz piec niskie ciastka na czterech blachach na raz. Piekarniki z tej linii potrafią kosztować nawet ponad 4 tysięcy złotych.

Piekarniki Bosch z opcją Autopilot

Piekarniki elektryczne do zabudowy marki Bosch z serii 6 zostały wyposażone w opcję AutoPilot, która zbiera bardzo pochlebne opinie użytkowników. Polega to na tym, że piekarnik możesz ustawić na jeden z 10 programów, które gwarantują idealne wypieczenie danej potrawy. Wybierasz, jaki typ jedzenia zamierzasz upiec i wagę potrawy, a sprzęt samoczynnie dobiera do niego temperaturę i czas pieczenia.

W tej serii marki Bosch możesz znaleźć różne piekarniki, które różnią się między sobą kolorami i mają inne wymiary. Większość z nich jednak ma bardzo podobne opcje. Ich klasa energetyczna została oznaczona jako A. Mają zamontowany system EcoClean Direct, czyli ich tylna ścianka została pokryta porowatą emalią pochłaniającą drobinki tłuszczu. Jej umycie jest bardzo proste. Sterowanie jest możliwe dzięki wyświetlaczowi LCD, dzięki któremu w łatwy sposób aktywujesz dodatkowe funkcje, takie jak termoobieg 3D, dzięki któremu wszystkie potrawy są równomiernie przyrumienione. Możesz znaleźć tutaj także model z rożnem. Pojemność i cena piekarników z tej serii jest różna, w zależności od typu, jednak są to raczej urządzenia o standardowej wielkości. Kupisz je za około 2000 złotych.

ikona podziel się Przekaż dalej