Piekarnik do zabudowy Whirlpool

Główne cechy piekarnika do zabudowy Whirlpool

Nie decyduj się na urządzenie pod wpływem impulsu – każdy z piekarników do zabudowy posiada bowiem zarówno swoje zalety, jak i wady. Zastanów się, jak często będziesz korzystać z piekarnika oraz co właściwie będziesz w nim przyrządzać. Jeżeli piekarnik do zabudowy Whirlpool ma służyć głównie do odgrzewania posiłków lub przyrządzania gotowych dań z paczek, zdecyduj się na model z wbudowaną mikrofalówką. Z kolei przy częstszym gotowaniu przyda się piekarnik z termoobiegiem, który pozwoli na przygotowywanie różnych potraw. Warto zastanowić się również nad prowadnicami urządzenia. W dzisiejszych czasach królują prowadnice teleskopowe, dzięki którym można wysuwać blachę bez najmniejszego problemu (i bez ryzyka oparzeń!).

Piekarnik Whirlpool - pozostałe funkcje

Niektóre piekarniki Whirlpool posiadają system pyrolizy – jeżeli więc nie przepadasz za czyszczeniem sprzętów AGD, ta funkcja może okazać się zbawienna! Ważna jest również wielkość piekarnika, którą należy dostosować do wymagań swoich oraz pozostałych domowników. Oczywiście, wielkość urządzenia zależeć będzie przede wszystkim od... ilości posiadanego miejsca. Istotna jest także moc przyłączeniowa piekarnika, jaka będzie pobierana w trakcie gotowania potraw. Zwróć też uwagę na sposób, w jaki otwierają się drzwiczki piekarnika do zabudowy. Ważna jest również klasa energetyczna – im większa, tym mniej będziesz płacić za prąd! A może zainteresuje cię także ten artykuł o piekarnikach do zabudowy Bosch?

Piekarnik Whirlpool – gazowy czy elektryczny?

Piekarnik gazowy

Korzystanie z niego będzie bardzo energooszczędne, jednak emisja cieplna nie jest korzystna – płyta nagrzewa się cała, nawet gdy korzystasz tylko z jednego palnika. Oprócz tej wady, piekarnik posiada jeszcze jeden minus – używany jest w nim ogień, a więc lepiej nie pozwalać małym dzieciom na zbliżanie się do niego.

Piekarnik elektryczny

Zużywa równie niewiele energii, co piekarnik gazowy. Jednak jego minusem jest dość wysoka cena. Warto jednak zainwestować nieco więcej pieniędzy w piekarnik elektryczny i cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji – inwestycja zwróci się szybciej, niż myślisz.

Piekarnik do zabudowy Whirlpool z płytą indukcyjną oraz polecane modele tego producenta, ich dodatkowe funkcje oraz opinie użytkowników
Piekarniki do zabudowy Whirlpool – zalety, wady, opinie, ceny, polecane produkty

Popularne modele piekarników Whirlpool do zabudowy

Piekarnik do zabudowy Whirlpool AKZM8420NB

Dzięki wbudowanej funkcji Cook3 przygotujesz równocześnie nawet trzy różne potrawy – i to w tym samym czasie, na trzech różnych poziomach! Możesz również skorzystać w nim z funkcji Ready2Cook i wstawić potrawę do piekarnika… bez jego wcześniejszego rozgrzewania! Tym sposobem skrócisz czas pieczenia i oczekiwania zwłaszcza, kiedy głodni goście czekają już przy stole.

Liczne zalety urządzenia zdecydowanie przemawiają na jego korzyść. Model ten wyposażony został w teleskopowe prowadnice, która zapewniają bardzo stabilne trzymanie blach, a także niezwykle łatwe ich wyjmowanie. Z całą pewnością nic nie wypadnie z rąk, a poparzenie nie będzie możliwe. Co interesujące, ten czarny piekarnik firmy Whirlpool posiada dodatkowe zabezpieczenie, blokujące panel sterowania urządzenia. Wystarczy, że przytrzymasz przez chwilę specjalny przycisk, a piekarnik zablokuje się i uniemożliwi zmianę ustawień, np. małym dzieciom. Ten piekarnik elektryczny charakteryzuje dobra klasa energetyczna.

Ceny urządzenia oscylują w granicy 1400 zł.

Piekarnik do zabudowy Whirlpool AKZ96230NB

Urządzenie posiada aż 30 wgranych, gotowych przepisów – jeżeli zechcesz z nich skorzystać i stworzyć wyjątkowo smaczne danie, piekarnik automatycznie dobierze temperaturę gotowania i… czas przygotowania posiłku. Jak większość nowoczesnych piekarników Whirlpool, urządzenie posiada funkcję Ready2Cook oraz Cook3.

Sprzęt AGD również zebrał pozytywnie opinie, głównie za sprawą multifunkcji – uniwersalnego systemu gotowania, bez względu na posiadany przepis. Urządzenie posiada wysuwane półki, a także miękko domykane drzwi. Zamocowane zostały w nich zawiasy z powolnym domykaniem, przez co zamkniesz piekarnik bez wysiłku oraz nie uszkadzając go. Co ciekawe, urządzenie posiada również samoczyszczące się panele, które wyeliminują wszystkie resztki jedzenia lub rozlane napoje wewnątrz piekarnika. Klasa energetyczna prezentowanego modelu to A+, a więc piekarnik posiada zwiększoną energooszczędność – będąc przy tym niezwykle wydajnym urządzeniem. Ten piekarnik elektryczny charakteryzuje dobra klasa energetyczna, więc warto rozważyć zakup.

Koszt zakupu piekarnika to ok. 1430 zł.

Piekarnik do zabudowy Whirlpool OAKZ9 7961 SP IX

Ten czarny piekarnik Whirlpool zapewni równomiernie wypieczone potrawy na każdą okazję – wszystko dzięki zbudowanemu wentylatorowi z kołową grzałką, który rozprowadza ciepłe powietrze po całości urządzenia. Oczywiście, wbudowane są tu prowadnice teleskopowe, więc nie musisz martwić się o wypadnięcie blach lub oparzenie się podczas ich wyciągania.

Co istotne, możesz zablokować piekarnik przed „manipulującymi” nad nim dziećmi. Klasa energetyczna urządzenia to A+, a więc zapłacisz z nim nawet o 30% mniejsze rachunki za prąd!

Ceny piekarnika do zabudowy wahają się między 1550-1590 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej