Piekarnik do zabudowy Siemens – jaki wybrać?

Najważniejsze parametry „piekarnika idealnego”

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, poczytaj o parametrach – każdy z piekarników posiada bowiem inne zalety i wady. Na samym początku dokładnie określ, jakie będzie przeznaczenie urządzenia oraz jak często będziesz z niego korzystać. Jeżeli piekarnik do zabudowy Siemens powinien być wielofunkcyjny, zdecyduj się na model z mikrofalą. Możesz również skusić się na piekarnik z termoobiegiem bądź taki z funkcją Dual Cook – czyli możliwość przygotowywania różnych potraw… jednocześnie!

Oprócz programów, ważne są też prowadnice. Warto przyjrzeć się piekarnikom z prowadnicami teleskopowymi, dzięki którym możliwe stanie się wysunięcie blachy podobnie, jak szuflady! Za pomocą takiego rozwiązania zwiększa się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu piekarnika?

Czyszczenie, wielkość i moc

Niektóre piekarniki Siemens posiadają system pyrolizy, ułatwiający usuwanie nawet największych zanieczyszczeń. Jeżeli nie lubisz czyścić kuchenki mikrofalowej lub podobnych sprzętów AGD, pyroliza na pewno się przyda! Nie bez znaczenia pozostaje wielkość piekarnika, wpływająca na komfort jego użytkowania. Standardowy piekarnik posiada ok. 60 cm szerokości, chociaż od tej reguły również zdarzają się wyjątki.  Oczywiście, ważna jest moc przyłączeniowa piekarnika, jaka będzie pobierana podczas jego pracy. Podawana jest zazwyczaj w kilowatach – od 2 do 5 kW.

Zwróć też uwagę na sposób otwierania drzwiczek! Mogą być otwierane do dołu (tańsza wersja) lub do boku (cena nieco już wyższa). Druga opcja sprawdzi się, kiedy montujesz piekarnik Siemens na… słupku.

Rodzina przy piekarniku, a także piekarniki Siemens, modele do zabudowy wraz z cenami oraz opinie użytkowników
Piekarniki Siemens do zabudowy – opinie, ceny, zalety, wady, polecane produkty

Piekarnik Siemens – elektryczny czy gazowy?

Piekarnik gazowy

Zapewnia on niższe koszta eksploatacji, jak piekarnik elektryczny. Jednak używany jest w nich ogień, przez co sprzęt ten jest nieco niebezpieczny – zwłaszcza gdy w domu przebywają małe dzieci.

Piekarnik elektryczny

Przemawia za nim ilość innowacyjnych funkcji, stosunkowo niskie zużycie energii, a także bezpieczeństwo używania urządzenia. Jedyne wady, jakie można odnotować  w elektrycznej wersji piekarnika Siemens, to… ich wysokie ceny! A może zainteresuje cię także artykuł o czyszczeniu piekarnika z termoobiegiem?

Polecane modele piekarników Siemens do zabudowy

Piekarnik Siemens HB634GBW1

Jest to piekarnik z mikrofalą, wyposażony w aż 13 rodzajów grzania. Za pomocą kuchenki mikrofalowej bądź funkcji grilla możemy przyrządzić w nim wiele ciekawych dań – w tym grillowaną karkówkę, pieczone frytki czy nawet… pizzę! Piekarnik posiada ogrzewanie dolne, górne, ekologiczne, termoobieg, a także regulację temperatury w zakresie 30-300 stopni Celsjusza. Jego pojemność to aż 71l, więc z łatwością przyrządzisz w nim sporą ilość jedzenia dla całej rodziny!

Klasa energetyczna urządzenia to A+, co pozwoli na ergonomiczne używanie sprzętu. Ten piekarnik elektryczny posiada jedną komorę, umożliwiającą przygotowanie wspaniałego obiadu.

Ceny modeli oscylują wokół 2200 zł.

Piekarnik Siemens HB655GTS1

Jest to urządzenie, które zebrało bardzo pozytywne opinie użytkowników. Sprzęt posiada aż 71 litrów powierzchni użytkowej oraz 13 rodzajów grzania. Termoobieg 4D zapewni równomierne pieczenie zarówno ciast, jak i mięs we wszystkich poziomach. Dodatkowo, urządzenie zostało wzbogacone o kolorowy wyświetlacz tekstowy z sensorowymi przyciskami.

Zalety, jakie posiada to funkcjonalne urządzenie, przemawiają za jego kupnem – w szczególności domykane drzwi SoftClose, wewnętrzne oświetlenie oraz… prowadnice teleskopowe!

Ceny modelu wahają się między 2350 a 2400 zł.

Piekarnik Siemens CB635GBS1

Klasa energetyczna urządzenia to A+, gwarantująca znakomite rezultaty pieczenia także w mniejszych pomieszczeniach! Urządzenie posiada 60cm szerokości oraz 47 litrów pojemności. Dodatkowo, wzbogacone jest o 13 rodzajów grzania i 10 automatycznych programów – w tym funkcję grilla i pizzy!

Podobnie jak jego poprzednik, piekarnik elektryczny wyposażono w delikatne domykanie drzwi – dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o przypadkowe trzaśnięcie nimi w trakcie zamykania piekarnika.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 2900 zł.

Piekarnik Siemens HM638GRS1

Jest to urządzenie z mikrofalą i sensorami, umożliwiającymi szybkie i doskonałe pieczenie. Dzięki funkcji varioSpeed przygotujesz swoje dania szybciej nawet o… 50%! Dodatkowo, sprzęt wyposażono w termosondę i sensor pieczenia – wykryją one moment, gdy potrawa będzie już gotowa! Z kolei technologia CookControl Plus, czyli tzw. system wspomagający wybór potrawy, zapewni kulinarny sukces! Dodatkowym plusem urządzenia jest automatyczna propozycja temperatury, prosty w obsłudze panel dotykowy oraz kontrola rozgrzewania piekarnika.

Niestety, koszt zakupu urządzenia jest nieco wysoki – ok. 4900 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej