Piekarnik z rożnem obrotowym

Rożen domowy - zalety urządzenia

Mini piekarnik doskonale sprawdzi się w mieszkaniu, w którym żyje sporo ludzi – jak chociażby u rodzin wielodzietnych. Rożen domowy to doskonała funkcja w piekarniku, służąca jako znakomite urządzenie do przyrządzania mięsa na święta bądź każdą domową imprezę. Taki piekarnik to również doskonała opcja, gdy inne urządzenie jest przeładowane i nie można nic więcej do niego zmieścić.

Plusem jest fakt, że obrotowy rożen pozwala na wykorzystanie go zarówno do grilla, jak i tradycyjnej formy opiekania mięsa. Nie musisz z nim obawiać się o brak przestrzeni do wyłożenia jej potrawami do przyrządzenia. Dodatkowo, urządzenie wcale nie zużywa dużo prądu, więc nie trzeba martwić się o koszty eksploatacji.

Wady piekarnika z rożnem

Zdecydowanie, nie ma ich zbyt wiele. Jedynym minusem jest chyba fakt, iż rożen jest trudny w czyszczeniu. Jeżeli nie zadbasz o przetarcie go po każdym użyciu, możesz później potrzebować sporo czasu na doprowadzenie go do ładu! Wystarczy jednak, że każdorazowo będziesz wycierać rożen wilgotną szmatką. Tym sposobem zaoszczędzisz sobie większe sprzątanie w przyszłości i pozbędziesz się kłopotu! A może zainteresuje cię także ten artykuł o kuchenka indukcyjnych?

Piekarniki elektryczne z rożnem – popularne modele

Piekarnik z rożnem obrotowym Amica EB8552 Integra

Ten wyjątkowy model posiada chłodny front, a więc drzwi piekarnika nie staną na przeszkodzie zabawy dzieci – możesz zatem cieszyć się ich pełnym bezpieczeństwem nawet przy włączonym urządzeniu. Dziecko dotknęło szyby? Nic nie szkodzi! Nie dość, że jest ona chłodna, to na dodatek nie zostają na niej ślady po tłustych palcach. Chowane i podświetlane pokrętła nadadzą kuchni charakteru, a nowoczesna technologia pozwoli w pełni sterować całym piekarnikiem.

Mini piekarnik z rożnem obrotowym do domu. Polecane modele piekarników elektrycznych z rożnem do zabudowy i ich ceny
Piekarniki z rożnem obrotowym do zabudowy – popularne modele, opinie, zalety, wady, ceny

Wbudowany programator TS pozwoli na szybkie przyrządzenie posiłku, a cały panel jest prosty w obsłudze i łatwy do wyczyszczenia. Co najważniejsze, piekarniki elektryczne Amica wyposażone zostały w rożen domowy, dzięki któremu znakomicie wypieczesz mięso i przyrządzisz wszystkie chrupkie potrawy! Urządzenie to z całą pewnością zastąpi każdy inny mini piekarnik, pozwalając na równomierne opiekanie dań. Z tej funkcji korzystać możesz w dowolnym momencie, zyskując gwarancję perfekcyjnie przyrządzonego posiłku.

Zastanawiasz się, jak wyczyścić piekarnik z rożnem firmy Amica? Nic prostszego! To urządzenie wyposażono w specjalne płytki, które przyciągają zanieczyszczenia. Ich powłoka jest swego rodzaju katalizatorem przyspieszającym rozkład brudów. Zatem, nie musisz nawet załączać czyszczącego programu lub bawić się w przecieranie – urządzenie czyści się bowiem… samodzielnie. Sprawdź także ten artykuł o piekarnikach do zabudowy Amica.

Cena piekarnika z rożnem to ok. 1200 zł.

Piekarnik z rożnem obrotowym Bosch HBN 239E5

Jest to klasyczny piekarnik do zabudowy, dzięki któremu łatwo i wygodnie upieczesz wymarzone danie. Urządzenie posiada klasę energooszczędną A – zatem osiągniesz za jego pomocą doskonały rezultat pieczenia, jednocześnie zużywając… niewiele prądu. Ten piekarnik wyposażono w termoobieg, wprawiający gorące powietrze w ruch – dzięki temu rozchodzi się ono po całym wnętrzu urządzenia, umożliwiając doskonałe pieczenie nawet na kilku poziomach. Dania przygotować możesz więc zupełnie w ten sam sposób, niezależnie od ich rozmieszczenia w piekarniku.

Co ważne, obrotowy rożen posłuży zarówno do grilla, jak i tradycyjnego przyrządzenia, np. kurczaka. Żeby ułatwić pieczenie, zainstalowano w urządzeniu teleskopowe prowadnice – dzięki nim nie poparzysz się, ani nie pochlapiesz. Blachy wyjmiesz z kolei płynnie, bez obaw o utratę ich stabilności pod wpływem ciężaru. Dodatkowo, piekarnik z rożnem Bosch wyposażony został w nienagrzewające się drzwi – możesz więc być spokojny o bawiące się w pobliżu dzieci.

Koszt piekarnika to ok. 1150 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny