Wszystko, co musisz wiedzieć o białym złocie

Złoto w czystej postaci jest bardzo miękkie. Zbyt plastyczna postać uniemożliwia wytwarzanie z niego biżuterii, ponieważ bardzo szybko uległaby ona zniszczeniu. Aby nasze ulubione ozdoby mogły powstać, specjaliści muszą dodać do złota inne pierwiastki i stworzyć stop metali.

W zależności od jego składu otrzymujemy kruszec o konkretnej barwie i właściwościach. Aby powstało białe złoto, do utworzenia stopu używa się miedzi, niklu, palladu i oczywiście czystego złota. Tak powstały materiał swoim wyglądem przypomina platynę. Należy pokryć go cienką warstwą rodu, która eliminuje przebłyski złotawego połysku. Tutaj dochodzimy do sprawy żółknięcia. Jeśli z pierścionka z białego złota zacznie ścierać się warstwa rodu, możemy odnieść wrażenie, iż staje się on żółty. Nie należy się jednak tym martwić. Wystarczy udać się do specjalisty, który odnowi wspomnianą warstwę i tym samym wyeliminuje problem.


Kolejną rzeczą, o której warto mieć pojęcie, jest matowienie omawianego kruszcu. Po latach użytkowania może ono nastąpić, jednak wystarczy je wypolerować, aby odzyskało dawny blask. Nie sposób wspomnieć o zaletach białego złota. Jest ono znacznie trwalsze od swojego tradycyjnego odpowiednika. Odznacza się także wyjątkową barwą, która uczyni każdą biżuterię nietuzinkową. Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego białe złoto z brylantem, staniecie się posiadaczami niemalże niezniszczalnego duetu. Tak skomponowana pamiątka zaręczyn z pewnością zachowa swoje pierwotne piękno przez długie lata, ale jeszcze przed tym, wzruszy twoją ukochaną podczas oświadczyn. Fantastyczne modele, wykonane z niesamowitą dokładnością znajdziecie np. na: https://savicki.pl/pierscionki-z-bialego-zlota.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota - minimalistyczny czy efektowny?

Wybranie pierścionka zaręczynowego dla swojej drugiej połówki nie jest prostą sprawą. W końcu sklepy jubilerskie kuszą nas coraz to nowszymi i piękniejszymi propozycjami. Warto przed rozpoczęciem poszukiwań ustalić, na co wolimy postawić – minimalizm czy przepych. Skromny pierścionek zaręczynowy z białego złota to idealna propozycja dla osób, które nie lubią przerysowanej biżuterii. Ta subtelność spowoduje, że tak ważna ozdoba zyska symboliczne znaczenie. Podkreśli, że w miłości nie chodzi o wielkie gesty, zatem pamiątka z oświadczyn nie musi ociekać luksusem.

Minimalistyczny pierścionek ma jeszcze jedną, ogromną zaletę. Jest on ponadczasowy, dzięki czemu już zawsze będzie stanowił modny dodatek do stylizacji narzeczonej. Jeśli twoja ukochana jest zwolenniczką przepychu, nie ma w tym nic złego. Pierścionek zaręczynowy z diamentem pokaźnych rozmiarów wcale nie jest zarezerwowany jedynie dla gwiazd. Będzie perfekcyjną propozycją właśnie dla twojej drugiej połówki! Zachwyci swoim niesamowitym pięknem twoją wybrankę, malując na jej twarzy łzy szczęścia. Chociaż z pewnością nie będzie on tani, należy się nad nim zastanowić. W końcu zaręczyny to okazja, która zdarza się raz w życiu. Warto w ramach nich rozpieścić swoją przyszłą żonę, aby mogła poczuć się wyjątkowo.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej