10 rzeczy, których powinieneś unikać na pierwszej randce

1. Niezwykłe miejsce, które może być „strzałem w kolano”

Pierwsza randka to ważne wydarzenie w życiu każdego singla. Jednak, jeśli to ty zajmujesz się wyborem miejsca na spotkanie, nie wybieraj go na siłę. Nie staraj się być za wszelką cenę oryginalny, ponieważ bywa to zwodnicze. Po co zabierać partnerkę na kręgle, skoro nawet nie umiesz w nie grać? Po co zabierać kogoś na basen, gdy nie masz pewności, czy ktoś lubi pływać?

Miejsce na pierwszą randkę powinno być neutralne, gdzie nikt z dwojga nie będzie się krępować. Może wybierzecie się na jakiś ciekawy film? A może po prostu na spacer do pobliskiego parku? Nic tak dobrze nie wpływa na człowieka, jak obcowanie z naturą. Wbrew pozorom, wybór miejsca na pierwszą randkę to bardzo ważna sprawa, którą nie każdy jednak bierze sobie do serca.

2. Spóźnienie się…

Umówmy się. Jest to jeden z najgorszych błędów, jakie można popełnić na pierwszej randce. Niektórzy myślą, że spóźnienie się na wspólne spotkanie za zasugeruje drugiej osobie, że powinna cieszyć się, iż do tej randki w ogóle doszło. Tymczasem jest zupełnie na odwrót! Spóźniając się na umówione spotkanie, możesz uświadomić komuś, że wcale tego człowieka nie szanujesz.

Dlatego za żadne skarby nie zostawiaj zegarka w domu i przyjdź nawet chwilę przed czasem. Tłumaczenie się i przepraszanie za spóźnienie naprawdę nie wygląda dobrze. Ciężko będzie zatrzeć takie pierwsze złe wrażenie, dlatego też lepiej przyjść na czas i nie przyklejać do siebie łatki: „spóźnialski” albo „zakręcona”.

3. Schludny wygląd to podstawa!

Z rozmową kwalifikacyjną do nowej pracy jest podobnie jak na pierwszej randce. Z reguły kilka pierwszych sekund ma wpływ na to, co wydarzy się dalej. Przemyśl zatem, jak dobrze rozegrać swoje „wielkie wejście”. Nie ubieraj się prowokująco i bądź sympatyczna lub sympatyczny dla nowo poznanej osoby. Nie szufladkuj też mężczyzn, oceniając po wyglądzie – to samo tyczy się oczywiście płci przeciwnej.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, jeśli chcesz kontynuować z kimś znajomość. Dlatego też warto przemyśleć, co na siebie włożyć, aby nie odstraszyć nieznajomego. Dresy nie są wskazane, nawet gdy są najbardziej eleganckie. Krzykliwa koszulka z wulgarnym napisem oraz niezdejmowanie okularów przeciwsłonecznych w zamkniętym pomieszczeniu również nie robią dobrego wrażenia. Koszula z plamą też raczej do nikogo nie przemówi. Pamiętaj jednak, że przesadna elegancja także może odstraszyć, więc zastanów się kilka razy, zanim wyciągniesz coś z szafy.

4. Zapach

Schludne ubranie i szeroki uśmiech nie wystarczą, jeżeli będziesz nieładnie pachnieć. Dlatego bardzo istotne jest wzięcie gorącego prysznica lub relaksującej kąpieli przed randką. Dziwne, że ludzie o tym zapominają, a jednak! Warto spryskać się przyjemnym zapachem, jednak też nie przesadzać. Zbyt wiele psiknięć nawet najbardziej drogim perfum może bowiem przynieść zupełnie odwrotny skutek i sprawić, że partner lub partnerka ucieknie.

Skoro już przy zapachu jesteśmy, warto pamiętać także o umyciu zębów – a więc zadbaniu o świeży oddech. Nie jedz przed randką czegoś, co może sprawić, iż oddech będzie nieładny (czosnek, cebula, ryba). Uwierz, że brzydki zapach z buzi odstraszy drugą osobę szybciej, niż ci się wydaje. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pochodzeniu zwyczaju wręczania kwiatów?

5. Nie poruszaj delikatnych tematów

Na pierwszej randce nie wolno poruszać drażliwych tematów, jakimi bez wątpienia jest polityka, zarobki czy religia. Najlepiej nie rozwodzić się też na temat planów o małżeństwie czy chęci powiększenia rodziny – to nie są wygodne tematy na pierwsze spotkanie i mogą odstraszyć drugą połówkę.

Za żadne skarby nie wspominaj też o swoich byłych partnerach lub partnerkach! Zwłaszcza nie mów o nich źle, ponieważ nowo poznana osoba przestraszy się, że być może w przyszłości też tak o niej będziesz mówić. Opowiadanie o „ex” świadczy o tym, że nie poradziłeś sobie z dawnym życiem, a więc nie będziesz w stanie rozpocząć kolejnego rozdziału.

TOP 10 błędów, których lepiej nie popełniać na pierwszej randce

6. Wymyślanie bzdur na swój temat

Jeżeli chcesz, aby nowo poznana osoba nabrała do ciebie zaufania, lepiej nie kłamać na swój temat. Niektórzy zatajają fakt, że np. mają dzieci. Inni z kolei wstydzą się opowiedzieć o tym, gdzie pracują. Jeszcze inni wymyślają niestworzone historie na swój temat, wyolbrzymiają zalety lub wady. Należy jednak uważać na to, co się mówi. Zwłaszcza że prawda prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw.

Opowiadanie zmyślonych historii to jeden z błędów popełnianych na randce, a także błędy na pierwszej randce
10 rzeczy i zachowań, które mogą zepsuć pierwszą randkę z nową osobą krok po kroku

Nie powinno się też pokazywać partnerowi lub partnerce, że bardzo nam na nich zależy. Wówczas potraktowany możesz zostać jako desperat, który na siłę szuka drugiej połówki. Lepiej nie dawać po sobie znać, że spotkanie jest najważniejszą rzeczą w życiu. Większość ludzi boi się takiego nadskakiwania i może nie mieć ochoty na kolejną randkę.

7. Milczenie lub gadulstwo

Nie można na randce oczekiwać wyłącznie tego, że to druga osoba będzie mówić. Każdy powinien chociaż trochę dać coś od siebie – liczy się wymiana zdań, bo przecież tylko w ten sposób można poznać drugiego człowieka. Milcząca i wyłącznie potakująca osoba może sprawiać wrażenie uległej, niedostępnej lub nudnej, a to już zły znak. Przez milczenie można stracić szansę na kolejne spotkanie.

Z drugiej strony niedawanie komuś dojść do słowa również nie jest dobre. Gadulstwo nie jest wskazane na pierwszej randce i może odstraszyć potencjalnego kandydatkę lub kandydata. Chyba nikt nie lubi, gdy odbiera mu się prawo do powiedzenia czegokolwiek. Gadulstwo to niedopuszczanie kogoś do słowa, co może dla niektórych oznaczać brak szacunku i zainteresowania.

8. Niedostępność

Niektóre kobiety, ale i panowie uwielbiają zgrywać niedostępnych. Zadzierają nosa, aby tylko dać drugiej osobie do zrozumienia, że nie są łatwi do zdobycia. Nikt nie lubi (zwłaszcza mężczyźni) za pstryknięciem palca zdobywać partnera. Zazwyczaj takie związki szybko się zaczynają i jeszcze szybciej kończą. Dlatego też nie warto wciąż zgrywać niedostępnego człowieka.

Otwórz się. Lepiej nie być na siłę twardzielem lub twardzielką. Potencjalny partner czy partnerka może się spłoszyć i stwierdzić, że nie warto się starać o kogoś, kto zadziera nosa. Unikaj też gierek psychologicznych – zwodzenie drugiego człowieka to coś, czego naprawdę nikt nie lubi.

9. Głośne uwagi

Nie mów na pierwszej randce, co nie podoba ci się w partnerze lub w partnerce. Jego koszula jest pognieciona? Jej sukienka jest zbyt krótka? A może nieznajomy przyszedł w tandetnej podróbce markowego zegarka? Zachowaj to dla siebie. Na pierwszej randce milczenie o takich sprawach jest złotem.

Nie wytykaj komuś błędów i nie oceniaj drugiej osoby. Jeśli będziesz to robić potencjalny kandydat lub kandydatka może zrozumieć, że najważniejszy dla ciebie jest tylko wygląd zewnętrzny. Nikt nie czuje się dobrze przy ludziach, którzy wciąż poprawiają i wytykają każdą rzecz.

10. Kultura – ważna sprawa!

Nie naginaj zasad dobrych manier. Wiadomo, każdy chce poznać swoje lepsze i gorsze strony. W końcu wyjdzie, kto się jak zachowuje. Nie musisz jednak na pierwszym spotkaniu pokazywać, jak bardzo naturalną jesteś osobą – siorbać, mlaskać czy mówić z buzią pełną jedzenia. Oczywiście nikt nie każe siedzieć sztywno i prosto, jednak lepiej się na początku nie uzewnętrzniać. Na wszystko przyjdzie czas.

Co do kultury, warto zapamiętać jeszcze jedną rzecz. Jeśli idziesz z kimś na randkę, nie sięgaj po smartfona! Media społecznościowe można przeglądać w domu, ale nie na spotkaniu z potencjalną drugą połówką. Skrolując Instagram czy Facebooka w trakcie romantycznej kolacji możesz wywrzeć wrażenie, że nie interesujesz się swoim towarzyszem lub towarzyszką. Unikaj korzystania ze smartfona podczas pierwszej randki – no, chyba że musisz odebrać naprawdę ważny telefon.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny