Czym usunąć plamy z błota? Skuteczne sposoby

Jak usunąć plamy z błota w domu? Okazuje się, że usuwanie plam z błota nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się nam wydawać. W celu skutecznego wyprania pobrudzonego ubrania wystarczy zainwestować w odpowiedni rodzaj proszku do prania oraz dostosować metodę prania do stopnia delikatności tkaniny.

Na tego typu plamy na jeansach czy innych ubraniach, dobrym rozwiązaniem będzie na przykład proszek do prania Vizir, proszek Persil lub proszek Ariel. Każdy z nich posiada pozytywne opinie użytkowników w związku ze skutecznością radzenia sobie z trudnymi plamami.

Niezawodne, jak w większości przypadków, są także domowe sposoby usuwania plam. Błoto można usunąć m.in. za pomocą czystej wódki i octu. Wystarczy pocierać plamę wacikiem, nasączonym w alkoholu, a następnie w occie. Można użyć także kwasku cytrynowego lub soku z cytryny, mydła galasowego oraz soli. Domowe metody także odnoszą się do różnych rodzajów tkanin. Sprawdź także, jak usunąć plamy z czerwonego wina.

Jak prać jeansy pobrudzone błotem? Sposób na świeże i zaschnięte plamy

Plamy na jeansach usuwa się nieco inaczej niż inne plamy na tkaninach. Zabrudzenie z błota należy pozostawić do wyschnięcia, po czym delikatnie wyszczotkować plamę. Podczas wykonywania tej czynności błoto powinno się ładnie wykruszyć, nie pozostawiając tym samym śladu po plamie.

Na świeżą plamę z błota można zastosować zarówno proszek do prania Vizir, Persil, jak i proszek Ariel. Wszystkie marki są dobrze ocenianie pod kątem skutecznego usuwania zabrudzeń. Świeżą plamę warto przed wypraniem zamoczyć w wodzie z płynem do prania.

Z zaschniętą plamą na innych tkaninach postępuje się podobnie jak w przypadku jeansów. Należy przeczesać zabrudzenie miękką szczotką. Zaleca się zamoczenie szczotki w soku z cytryny, wówczas plama łatwiej zejdzie. Na koniec wskazane jest wtarcie w plamę mydła galasowego i pozostawienie ubrania do wyprania w kolejnym dniu.

Usuwanie plam z błota nie jest trudne. Zwłaszcza usuwanie plam ze spodni może być wymagające, potrzebne są do tego silne detergenty.
Plamy z błota - sprawdzone sposoby na usuwanie błota i trawy z ubrań

Usuwanie plam z błota na białych spodniach

Plamy z błota na białych spodniach to chyba najgorsze plamy, często spędzające sen z powiek. Nie zawsze plamy na białych tkaninach usuniemy za pomocą domowych sposobów. Dlatego w takich sytuacjach warto sięgnąć po niezawodny proszek Persil + odplamiacz.

Duet ten z pewnością usunie plamę z błota, nie niszcząc przy tym tkaniny. W celu pozbycia się plamy wystarczy natrzeć zabrudzenie odplamiaczem, wyprać, a następnie wypłukać. Plama powinna zniknąć. Jeśli natomiast pozostanie jakikolwiek ślad, czynność należy raz jeszcze powtórzyć.

Powyższe wskazówki mówiące o tym, jak prać jeansy i inne ubrania, na których pojawią się plamy z błota, z pewnością stanowią cenną wiedzę. Okazuje się, że pobrudzenie ulubionej odzieży błotem wcale nie musi być tak straszne. Wystarczy tylko podjąć odpowiednie działania, które przywrócą tkaninom dawną świetność.

ikona podziel się Przekaż dalej