Wełniane płaszcze są ciepłe!

Wełna to naturalny materiał, który jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość ciepła w chłodniejsze dni. Idealnie sprawdzi się w zimie jak i na wiosnę.

Jeżeli ktoś zakłada płaszcz wełniany, ale nie czuje w nim ciepła, komfortu to najprawdopodobniej ma do czynienia z podróbką materiału lub elementem garderoby, mającym w sobie zbyt mało wełny. Taki płaszcz, co w ogóle nie zasługuje na jego uwagę.

Wełniane płaszcze nie gniotą się, doskonale odprowadzają wilgoć, nie doprowadzając do wychłodzenia organizmu, a także do jego przegrzania. Mówiąc wprost - płaszcz wełniany to część garderoby niemalże idealna, spełniające wysokie wymagania - dlatego decydując się na jego zakup na Vangraaf, zawsze dokonujemy dobrego wyboru.

Gdzie tkwi sekret wełnianych płaszczy?

Z czym kojarzy się słowo płaszcz? Z ciężkim, grubym materiałem, który zapewnia ogrom ciepła. Tylko że te wykonane z wełny nie są ciężkie. Wręcz przeciwnie. Niska waga sprawia, że ich komfort noszenia jest jeszcze większy. Jak to możliwe? Sekret wełnianych płaszczy tkwi w ich składzie! To właśnie doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz higroskopijność sprawiają, że nawet lekkie płaszcze wełniane są bardzo ciepłe. Im więcej wełny będzie w płaszczu, tym lepiej. Dozwolone jest jedynie ok. 15% syntetyków w składzie, które stosowane są w celu przedłużenia żywotności okrycia wierzchniego.

Modne płaszcze dla kobiet

Kobiety, które mogą pochwalić się sylwetką w kształcie klepsydry, powinny postawić na płaszcze z jednorzędowym zapięciem. Do tego pasek, który pięknie będzie podkreślał wcięcie w talii. Panie w typie gruszki powinny wybrać płaszcze z szerokim kołnierzem. Ewentualnie z poduszkami na ramionach. Płaszcze w typie oversize lub jedynie lekko taliowane to doskonała propozycja dla sylwetek w typie jabłka.

Jakie kolory na zimę oraz wiosnę?

Płaszcze wełniane można nosić przynajmniej przez dwa sezony - zimę oraz wiosnę. Jaka kolorystyka będzie na topie? Wszystkie kolory ziemi, które podkreślają powiązania człowieka z naturą. Wśród najciekawszych propozycji można znaleźć wszystkie odcienie, beżu, zieleni, szarości, brązów. Są to na tyle uniwersalne kolory, że będzie można założyć je do różnych stylizacji - począwszy od zwykłych jeansów, przez spódniczki, po wyjściowe kreacje na bal.

Proste, uniwersalne płaszcze

Zimą oraz wiosną sprawdzą się proste płaszcze, wykonane z wełny, cechujące się minimalizmem. Doskonała propozycja dla kobiet, które nie lubią eksperymentować z nieco szalonymi fasonami. Swoim wyglądem przypominają one męskie płaszcze lub garnitury. Szeroki, luźny płaszcz można dopasować do różnych typów sylwetki. Nie można jednak zapomnieć o obecności kieszeni, które staną się miejscem przechowywania różnych, kobiecych skarbów. Jeśli jednak płaszcz koniec końców nie jest w twoim stylu to sprawdź nasze propozycje kurtek, których nie może zabraknąć w każdej damskiej szafie.

ikona podziel się Przekaż dalej