Płyn do naczyń – najbardziej znane marki

Szeroki wybór płynów pozwala na dostosowanie idealnego środka do naszych potrzeb. A więc takiego, który nie będzie wysuszał skóry na dłoniach, ani nie będzie podrażniał. Płyn do mycia naczyń występuje zwykle w dwóch wersjach. W postaci żelu lub balsamu. Z zasady balsam jest bardziej delikatny dla skóry dłoni i ma bardziej gęstą konsystencję. Jednak pod tym kątem najlepiej osobiście przetestować konkretną markę.

Jednym z najpopularniejszych płynów do mycia naczyń jest ludwik oraz płyn fairy. Zainteresowaniem konsumentów cieszy się także pur, kraft oraz tymek, które można zakupić w sieci sklepów Biedronka. Bardzo pozytywne opinie posiada także płyn do mycia naczyń o nazwie W5, występujący głównie w Lidlu.

Jeśli natomiast mowa o zmywarce, najbardziej znanym i polecanym produktem do mycia naczyń w zmywarce jest somat. Przeważnie wszystkie dyskontowe płyny posiadają porównywalne ceny. Przeznaczenie jest jedno, różni się jedynie konsystencja płynu oraz marka.

Ceny poszczególnych płynów do naczyń

Koszty związane z płynem do naczyń nie są wysokie. Większość konsumentów po wcześniejszym wypróbowaniu danej marki zwykle wiernie się jej trzyma. Wynika to głównie ze strachu przed potencjalną reakcją alergiczną na nowy, niesprawdzony płyn do mycia naczyń. Jak przedstawiają się ceny najpopularniejszych marek? Poniżej podajemy przybliżoną cenę za butelkę.

I tak na przykład ludwik (500 ml) kosztuje ok. 3,50zł – 5zł. Za płyn fairy (500 ml) zapłacimy podobnie, bo około 3,80 zł – 5 zł. Biedronkowy kraft o pojemności 1L jest w cenie ok. 4 zł. Pur, który również można znaleźć w sieci sklepów Biedronka, kosztuje także ok. 4 zł (900 ml). Najtańszy jest tymek. Cena idzie tutaj mocno w parze z jakością. Za 1L płynu tymek zapłacimy zaledwie 2zł.

Płyn do mycia naczyń jest potrzebny w domu na co dzień. W każdym sklepie znajduje się ogromny wybór różnego rodzaju produktów i marek, zapachów czy konsystencji.
Płyn do mycia naczyń - popularne marki, ceny, opinie, porady

Z kolei płyn do mycia naczyń W5, który stacjonuje w Lidlu, kosztuje ok. 4 zł za 1L. Najdroższym z wymienionych wyżej płynów jest somat do mycia naczyń w zmywarce. Za 500 ml płynu 2w1 na popularnych aukcjach internetowych zapłacimy ok. 10 zł – 15 zł. Płyn do zmywarki zazwyczaj występuje w większych pojemnościach (ok. 5L) lub w kapsułkach. Konsumenci często inwestują także w tabletki do zmywarki.

Opinie i porady związane z płynami do naczyń

Wybierając płyn do mycia naczyń, warto poznać opinie na jego temat. Nie polecane są płyny o rzadkiej konsystencji, ponieważ nie są wydajne. Dużo negatywnych opinii dotyczy płynu tymek. Do najlepszych marek zaliczane są fairy i ludwik. Bardzo pozytywne opinie ma też W5 z Lidla. Konsumenci chwalą gęstą konsystencję płynu oraz przyjemny zapach. Wysoka wydajność oraz intensywna piana to najbardziej pożądane cechy dobrego płynu do naczyń.

Każdy z płynów do naczyń zaopatrzony jest w jakąś nutę zapachową. Kwestia składu płynu jest ważna, ponieważ przez dodanie niektórych składników, płyn może podrażniać lub nadmiernie wysuszać skórę dłoni. Pozytywnymi opiniami konsumentów cieszy się także płyn W5. Nie dość, że ładnie pachnie, to w dodatku posiada wygodny dozownik. Niektóre płyny można spotkać także w wersji z pompką. Tego typu dozownik jest bardzo praktyczny w użytkowaniu.

Powyższy przegląd dyskontowych płynów do naczyń z pewnością będzie przydatny dla każdej pani domu. O ile można z łatwością określić parametry techniczne płynów, to ich działanie powinno się przetestować osobiście. Nigdy nie możemy mieć pewności, że droższy płyn na pewno nas nie uczuli ani nie wysuszy skóry. Czasem przewrotnie może okazać się, że ten tańszy będzie lepszy. Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnego rozstrzygnięcia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny